Vyhledej
Královédvorsko > Co se děje > soutěže

POKRuj neznamená hraj pokr. To jen POvěsti KRálovédvorské čekají na vaše ztvárnění

Redakce / 20.05.2016, Královédvorsko
Poslední knížka královédvorských pověstí vyšla v královédvorské knihovně Slavoj v roce 2004 a celý náklad je již rozebrán. Místo dotisku již hotové knížky však ředitelka knihovny Slavoj - Marta Staníková - zvolila vznik nové knihy, která bude navíc obsahovat i nové pověsti zpracované Filipem Pýchou a doplněné o krásné ilustrace paní Kateřiny Baliharové-Hornychové.
Křest nové knížky je plánovaný na přelomu září a října v rámci tohoto slavnostního vstupu knihy do života knihoven veřejných i soukromých se přímo vybízí ukázat, jak si samotné královédvorské pověsti čtenáři představují - přenesené do hudební, výtvarmé, sochařské či animované formy. Právě takové výtvory - písně, kresby, filmy, 3D modely - potom budou představeny v rámci křtu Královédvorských pověstí. 

A pokud ty staré Královédvorské pověsti chybějí ve vaší knihovně a nemáte podle čeho tvořit, tak vám přinášíme ukázku 3 královédvorských pověstí - pro malé i velké čtenáře. Pokud se vám nehodí ani jedna z nabízených pověstí, potom nezbývá než zajít do knihovny Slavoj a knihu pověstí si půjčit.

Pověst o kříži v Zábřezí

Pověst o tom, jak panenka Maria zachránila město Dvůr Králové nad Labem

Pověst o zvičinském drakovi

POKRuj probíhá do konce června, kdy je uzávěrka celé soutěže a dokdy budou v knihovně Slavoj ve Dvoře Králové výsledky vaší práce přijímány. 

Pro nejlepší výtvory jsou opět připraveny krásné ceny přímo z knihovny - a zapojit se nemusí rozhodně jen jednotlivci či děti - soutěž je otevřená všem věkovým a různěpočetným skupinám.

Kateřina Sekyrková


Související články
Pověst o tom, jak Panenka Maria zachránila město Dvůr Králové nad Labem
Pověst o zvičinském drakovi
Pověst o kříži v Zábřezí
Fotosoutěž Podkrkonoší 2016 má uzávěrku 16. září. Veřejnost bude hlasovat přes facebook.
Vaše komentáře

Přečteno 351x
 
15.07.2024 - České dráhy vydaly zprávu, která v těchto horkých dnech upozorňuje na vyšší pravděpodobnost závad na infrastruktuře i na vozidlech a souvisejícímu omezení vlakové dopravy. Na jakkoliv dlouhou cestu vlakem si s sebou vezměte dostatek tekutin.
10.06.2024 - Z důvodu závady na hlavním přívodu pitné vody je uzavřené Tyršovo koupaliště - do odvolání.

Volná pracovní místa

Učitel/ka fyziky (ZŠ Schulz. sady)

Učitel/ka informatiky (ZŠ Schulz. sady)

Učitel/ka Hv, Pč (MŠ a ZŠ Bílá Třemešná)

Terénní pečovatel/ka (Diakonie ČCE)


Kalendář akcí