Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Co se děje > soutěže

Třebihošťský pohár - 125 let od založení sboru hasičů

Redakce, / 9.08.2016, Třebihošť
Je kolem sedmé hodiny ranní a hasiči z Třebihoště se začínají pomalu scházet u Volnočasového centra. Den, který byl tak dlouho očekáván je tu. První sobotní odpoledne v srpnu je věnováno oslavám 125 let od založení hasičského sboru. První na programu byl slavnostní průvod obcí, kterého se zúčastnila většina sborů, které se rozhodly zúčastnit soutěže. V průvodu hrála dechová hudba, která vytvářela skvělou atmosféru celého průvodu. Po jeho dokončení, které proběhlo v centru, začal slavnostní nástup soutěžních družstev.
Soutěže se zúčastnilo celkově 37 družstev ve čtyřech kategoriích. 
Nejprve začaly soutěžit týmy mužů, kterých si do Třebihoště našlo cestu 17. Nejlépe se s konkurencí poprali borci z Choustníkova Hradiště, kteří předvedli krásný útok a obhájili prvenství z minulého roku, hnedle za nimi skončili hasiči z Trutnova – Horního Starého Města, kteří za prvními zaostali pouze o pár sekund. Ze třetího místa se radoval nováček naší soutěže, který s časem kolem 30 sekund potěšili svoje fanoušky z Řešetovy Lhoty. Domácí hasiči na své soutěži bohužel útok nedokončili, po zaváhání na rozdělovači dobře rozběhlý útok skončil. No snad příště. 
Velký obdiv a možná i nejoriginálnější tým soutěže byla ale jednoznačně Ždírnice, která zřejmě nechtěla čekat frontu na pivo, a dovezli si svojí vlastní hospodu za traktorem. Palec nahoru! 
V kategorii žen, které se účastnilo 12 týmů, bylo na velké drama zaděláno pěkným pokusem Bílých Poličan, který znamenal vedení v soutěži. Jako čtvrtý tým startovala domácí Třebihošť. Domácí hasičky zaběhly výborný čas pod 30 sekund a podél hřiště, kde bylo hodně domácích fanoušků, vypukla doslova euforie! Pořád, ale byla konkurence vysoká, startovat mělo dalších 8 týmů. Když bylo na startu družstvo Vlčic, které zatím nemá v Trutnovském okrese konkurenci, bylo očekávání veliké. Šestičlenné družstvo Vlčic ukázalo nejrychlejší útok v kategorii a domácím první místo vyfouklo, to však domácím radost nezkazilo. 
Poslední kategorií, která startovala, byla kategorie mladých hasičů. Mladí hasiči ukázali krásné útoky a velice povedené štafety. Myslím, že o nástupce dospělých hasičů se nemusíme obávat. Ve starší kategorii zvítězili hasiči z Horní Kalné, které následovány sbory Choustníkova Hradiště a domácí Třebihoště. V mladší kategorii, kde závodili opravdu mladí hasiči, čímž si zaslouží náš obdiv, vyhrála domácí Třebihošť, kterou následovaly sbory z Vlčkovic a Choustníkova Hradiště.

Po soutěži, která se nám protáhla do pozdních odpoledních hodin, byla v zapůjčeném návěsu od firmy NECHATRANS, tímto jim velice děkujeme, odstartována hudební produkce. Nejprve hrála country hudba, na kterou si našlo cestu spoustu lidí, a hudba se jim velice líbila. 
Zlatý hřeb večera přišel, ale okolo půl desáté, kdy přijela skupina Vaťák, kterou si nenechalo ujít spoustu lidí, jak z Třebihoště, tak i z okolních vesnic. Koncert se lidem moc líbil a bylo to vidět i na atmosféře, kterou kapele vytvořili. 
Během koncertu byl odpálen ohňostroj, který na oslavy věnoval Jan Brada, také velice děkujeme. 
Po ukončení koncertu ještě pár lidí posedělo u stánku a v pozdních hodinách se pomalu rozcházeli domů s krásným zážitkem.

Autor: Martin Kulhánek

Související články
Pondělní silný vítr přidělal práci hasičům v celém regionu
Mohutný kouř vystrašil Královédvoráky. Hořel včelín mezi bytovou zástavbou
Oheň zničil nad ránem zázemí psího útulku ve Dvoře Králové nad Labem. Příčinou byl zapnutý plynový vařič
Nová silnice v Třebihošti a nové parkoviště.. Nebo snad chodníky? Nevím nevím :-(
Vaše komentáře

Přečteno 1294x
 
Hodnocení článku:
03.07.2021 - Od začátku roku se v Královéhradeckém kraji vyočkovalo 448 868 dávek vakcíny proti covid-19. Alespoň první dávku dostalo více jak 257 tisíc obyvatel.
17.05.2021 - Dnes se otevírají veřejnosti terasy a zahrádky restaurací a kaváren. Podmínkou návštěvy venkovních prostranství provozoven je pro klienty negativní antigenní test, potvrzené očkování nebo prodělaný Covid nejpozději před 3 měsíci.
03.05.2021 - Dnes se vrací děti do školek. Otevřena jsou po téměř 5 měsících také kadeřnictví, pedikúry, masáže a kosmetické služby.

Volná pracovní místa
Kalendář akcí