Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Královédvorsko > Co se děje > společenské akce

Akce "Matějova šance na život" má pokračování. Desítky policistů vstoupily do registru

anonymně / 5.06.2018, KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ
Svého bývalého kolegu a zejména jeho syna dnes do budovy Krajského ředitelství policie Královéhradeckého kraje přijela podpořit téměř stovka policistů a policistek.
 

FOTOGALERIE - Akce "Matějova šance na život"

Poté, co se dozvěděli o tom, že bývalý policista z Hořic pro svého nemocného syna koncem dubna v Miletíně zorganizoval největší nábor dárců kostní dřeně v dějinách republiky, chtěli se i oni pokusit dát šanci jeho synovi, čtrnáctiletému Matějovi. Mladému fotbalistovi diagnostikovali lékaři téměř ze dne na den rakovinu krve. Do boje se zákeřnou nemocí se otec Jan Kučera pustil prakticky okamžitě a o jeho snaze najít na základě vzorku krve  vhodného dárce kostní dřeně se díky médiím dozvěděli s mnoha dalšími i policisté.
Ti se na základě osobního dopisu krajského ředitele plk. JUDr. Davida Fulky, který je o aktuální situaci i možnosti dobrovolného vstupu do registru  informoval, začali hlásit jako noví dárci. Krajské ředitelství PČR se proto spojilo s otcem Matěje i Českým registrem dárců krvetvorných buněk  Institutu klinické a experimentální medicíny v Praze, který největší odběr v Miletíně zajistil a domluva o pokračování akce byla na světě.
Dne 4. 6. 2018 do budovy Krajského ředitelství Policie Královéhradeckého kraje během dopoledne přijelo 86 policistů a policistek, kteří se jako noví dárci zapsali do Českého registru dárců krvetvorných buněk. Po vyplnění dotazníku a pohovoru s pracovnicemi registru jim personál mobilní odběrové jednotky IKEM odebral vzorek krve s nadějí, že v brzkém budoucnu dárce pomuže nemocnému Matějovi či jinému pacientovi.
Na dnešní úspěšnou akci chtějí policisté návázat po prázdninách, v pátek 7. září na akci "Bezpečné nábřeží" v Hradci Králové, kde opět bude na místě mobilní odběrová jednotka IKEM a zájemci z řad veřejnosti se můžou do Českého registru dárců krvetvorných buněk přihlásit.Zdroj: Policie.cz
 

Související články
V Miletíně se stal zázrak, který nemá v České republice obdoby!

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 653x
 
 
 
Zpět
14.01.2019 - Na silnice I/37 v části obce Kocbeře je ledovka, kamiony stojí. Zvýšená opatrnost doporučena na celých 24 hodin.
08.01.2019 - Silnice I/37 Trutnov - Jaroměř je v části Hajnice průjezdná se zdržením. Tvoří se kolony kvůli dopravním nehodám. Zjistěte si před cestou aktuální stav, případně zvolte cestu přes Hajnici, i tam však opartně.
08.01.2019 - Nemocnice Zdravotnického holdingu Královéhradeckého kraje, a. s. se dohodly s VZP na poskytování stávajícího rozsahu zdravotní péče v kraji do dalších let.
31.12.2018 - Dnes je uzavřen městský úřad ve Dvoře Králové. Úřední hodiny Krajského úřadu Královéhradeckého kraje jsou zkráceny na dobu 8:00 – 12:00 hod.

Volná pracovní místa
Kalendář akcí