Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Co se děje > společenské akce

Kabelky se na gymnáziu plnily knihami, v tělocvičně zaznělo tango

Redakce / 1.04.2019, Dvůr Králové nad Labem, spolekprodvorek.kralovedvorsko.cz
Z bazaru kabelek odejde každá žena krásnější - heslo, které doufáme bylo jednoznačně splněno v sobotu na gymnáziu ve Dvoře Králové, kde se již potřetí konal Bazar kabelek, letos nově doplněný o bazar knih. Akce si opět udržela podobu inspirativního dámského odpoledne, které nabízelo nejen dobré jídlo a knihy, ale samozřejmě také kabelky z druhé ruky. Dokonce se i křtilo - a to knihy do první dvorské knihobudky, které byly vybrány na konaném bazaru knih.
 

FOTOGALERIE - Bazar kabelek 2019

V doprovodném programu měla velký úspěch Lída Janská jako učitelka tanga, která přijela z Prahy, aby předala místním ženám radost z umění tancovat argentinské tango. Věříme, že i ve Dvoře se najdou lidé, kteří právě toto vystoupení a vysvětlení smyslu tance zvané tango zaujalo natolik, že budou využívat možnosti tancovat tango i u nás v regionu (informace zde). Hned na místě si dokonce dvě ženy zakoupily ručně šité boty na tango dovezené z Argentiny. To nám udělalo skutečně velkou radost!

Asi málokdo z vás však tuší, že na akci se podílelo hned několik místních škol a subjektů. Fakt, že ve Dvoře Králové se spojily síly zástupců několika institucí, je velmi povzbudivá! 

Na pultu s kabelkami bylo na výběr z více než 300 kousků - a to velmi rozmanitých nejen velikostí. Jsme rády za každou jednu kabelku, která najde novou spokojenou majitelku. A ty, které nenašly, se buď vrátí svým původním majitelům, nebo poputují na SŠIS, kde dále poslouží žákyním ryze dámských oborů na módní přehlídky včetně soutěží. Právě čtyři slečny z oboru kadeřnice a kosmetické služby z dvorské SŠIS návštěvnicím bazaru k jejich spokojenosti nabízely denní líčení a účesy dle možností. 

Cestu z Moravy na bazar vážily i Božena Štofková z nakladatelství JOTA a Kateřina Dubská  - autorka několika bestsellerů, které vyšly právě v nakladatelství JOTA. Obě dámy návštěvníkům předávaly své zkušenosti s psaním a vydáváním knih. Nejlepší zpětnou vazbou pro ně jistě byly na místě zakoupené knížky Kateřiny Dubské.

Ředitelka nakladatelství JOTA byla také jednou z osobností, která pokřtila na zahradě dvorského gymnázia obsah první dvorské knihobudky, a to spolu s Martinou Kubíkovou - ředitelkou školy. Křtilo se vodou z Labe a doufáme, že vybrané tituly první dvorské knihobudky najdou své čtenáře co nejdříve. O tom, jak se myšlence na první dvorskou knihobudku daří, vás budeme informovat až ve fázi, kdy si budeme jisti jak umístěním, tak její podobou, která s umístěním souvisí.

Dílnička měla letos podobu zašívárny - a to se vším všudy. Jana Hudcová pořádá šicí dílny v Trutnově a do Dvora přijela s nabídkou ušití plátěných tašek s podšívkou s různými motivy. K dispozici byly v knihovně gymnázia 3 šicí stroje, které se celé odpoledne nezastavily. 

Chodby gymnázia zdobily tématicky laděné velkoprostorové malby dětí výtvarného kroužku Hankova domu, které vznikly pod vedením Vandy Kotíkové. Věřte mi, že nikdo nedokáže lépe namalovat maminky s kabelkami než malé děti. Přesvědčit se můžete na fotografiích z akce, kde jsou chodby ozdobené malbami zvěčněny.

Další úžasnou pomocí nám byly učitelky z místní Základní školy Schulzovy sady, které nám se svými žáky vyrobili jedinečné záložky, které byly na bazaru rozdávány jako poděkování všem přítomným.

Jelikož jsme na akci nechtěli poničit povrch tělocvičny a zároveň se nám příčilo žádat návštěníky o přezutí, chodilo se v tělocvičně dvorského gymnázia po kobercích, za které vděčíme místní firmě JUTA

Akci finančně podpořilo Město Dvůr Králové n. L.

Zároveň děkujeme všem místním podnikatelům, kteří nás podpořili svými službami, a místním obchodníkům, kteří věnovali dary do tomboly, a podpořili nás tak v naší činnosti.


Kateřina Sekyrková (za organizátorky)

Foto: Zdeněk NovotnýDalší články Spolek pro Dvorek

 

Související články
Bazar kabelek - jedna velká dámská jízda
Druhý bazar kabelek - ženy strávily v muzeu opět příjemné odpoledne
Argentina a její svůdné tance - taneční semináře (11. a 12. června 2019)
První knihobudka ve Dvoře Králové nad Labem již slouží veřejnosti
Argentinské tango - intenzivní podzimní kurz v Žirči
Minikurz argentinského tanga (26. ledna a 16. února 2020)

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 1585x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
Kontakt


E-mail:

Knihy a hry zachráněny! Bazar knih a her ve Dvoře Králové navštívilo přes 300 lidí
Z více než 500 kusů darovaných knih našla nové majitele více než třetina titulů. Byly mezi nimi i učebnice a odborné publikace, ale také fotografie z doby sametové revoluce, které před nadcházejícím výročí pomohou studentům gymnázia přiblížit atmosféru tehdejších přelomových okamžiků. Vybrané knihy budou postupně umístěny i do první dvorské knihobudky, která funguje od srpna u schodů nad atletickým stadionem.

Spokojení byli i prodejci na tržišti, kteří, dle jejich slov, prodali většinou více než předpokládali a hlavně si vychutnávali přátelskou atmosféru, ve které měli prostor si povídat s návštěvníky i mezi sebou. Nedočkaví čtenáři si mohli své nové knihy číst přímo na akci v čtenářském koutku na sedacích vacích. Malí nečtenáři měli v tělocvičně také svůj koutek, kde jim předčítal z pohodlného křesla pohádky student gymnázia. Opuštěná nezůstala ani samotná knihovna gymnázia: stala se prostorem pro hraní deskových her určených pro děti i dospělé. Turnaje ve hře Sabotér, která byla součástí deskohraní, se účastnilo 12 hráčů a vítězové si odnesli ceny od firmy Albi. Hosty akce se staly zástupkyně lounského Spolku paní, dam a dívek, které připravily nejen přednášku o zajímavých knižních titulech, ale také přivezly z Loun dárky, které v tamní knihovně vyrábějí dobrovolníci. Na cestu po Islandu nás během bazaru vzala pomocí fotografií a osobních zkušeností v rámci své přednášky Blanka Hofmanová. 

Občerstvení bylo kromě kávy zcela v režii studentek gymnázia, které si tak naživo zkusily "podnikat". "Byla jsem velmi mile překvapena, s jakým zápalem a osobním nasazením se žáci zcela dobrovolně zapojili do organizace akce. Měla jsem možnost je poznat i z jiné stránky než jen za katedrou. A patří jim za to můj velký dík, všem, ale hlavně dobrovolníkům z mé třídy," poznamenala Yveta Šecová, třídní učitelka 3.C na dvorském gymnáziu.

Nám bylo potěšením předat zkušenosti z pořádání komunitní akce mladým lidem a dokázat jim, že podobná setkávání lidí jsou pro město i region důležitá a zároveň není jejich pořádání zcela jednoduchou záležitostí. 

Akci podpořilo město Dvůr Králové nad Labem.

Kateřina Sekyrková
Spolek pro Dvorek, z.s.

Foto: Dan Jarolímek, Kateřina SekyrkováKalendář akcí