Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Co se děje > společenské akce

Na Sokola roku je nominován také tým královédvorských cvičitelů

Redakce / 19.09.2021
Ve středu proběhne v Tyršově domě v Praze vyhlášení ankety Sokol roku, při které budou uděleny ceny ve dvanácti kategoriích. Kromě kategorií výkonnostního sportu a sportu pro všechny budou vyhlášeny také vzdělavatelské a kulturní počiny, cena fair play Aloise Hudce a cena starostky České obce sokolské.

FOTOGALERIE - Na Sokola roku je nominován také tým královédvorských cvičitelů

V loňském roce získala cenu také vzdělavatelka královédvorského Sokola Pavlína Špatenková, která obdržela sošku sokola společně s Helenou Rezkovou za knihu Nebylo jim souzeno žít.

Také v letošním roce najdete mezi nominovanými královédvorskou stopu. Tentokrát byl v kategorii nejlepší kolektiv vybrán mezi top trojici tým cvičitelů, kteří v loňském roce připravovali Sokolíkovy stezky zdraví.

Zde je medailonek našeho týmu
TÝM CVIČITELŮ T. J. Sokol Dvůr Králové nad Labem v době pandemie tým vymyslel, jak obohatit život (nejen dětem) a přitom neporušit nařízení vlády. Povedlo se jim připravit 10 Sokolských stezek za zdravím.

- Na podzim připravili Sokolíkovu pohádkovou stezku určenou především mladším dětem. Za 9 dní se na ní vystřídalo kolem 450 osob - sokolové i široká veřejnost.

- Sokolíkova městská stezka, s hledáním odpovědí na otázky podle plánu města, se účastnila školní mládež, ale i dospělí a rodiny s malými dětmi (kolem 200 zapojených účastníků).

- Sokolíkova vánoční stezka - vánoční vycházku s 25 stanovišti, které seznámily účastníky s vánočními zvyky. Za 7 dní se zapojilo kolem 400 lidí.

Celkem Sokolské stezky vylákaly k procházkám v přírodě více než tisíc lidí z Královédvorska a okolí. Tým cvičitelů tak zpříjemnil život za nouzového stavu mnoha lidem, kteří toto zpestření vítali s velkým nadšením.

Ať již si královédvorští cenu odvezou či nikoli, zasloužené uznání dobrovolné práce zůstane.

redakce

Videa ze 2 zmiňovaných stezek:Související články
Tým královédvorských cvičitelů vybojoval ocenění Sokol roku! Gratulujeme!
Vaše komentáře

Přečteno 869x
 
Hodnocení článku:
25.11.2021 - Starosta města Trutnov Ivan Adamec odstupuje z pozice starosty. Bude se naplno věnovat funkci poslance a nově i roli předsedy hospodářského výboru PSP ČR.
02.11.2021 - Týden duchů ve Dvoře Králové, který se konal na konci října, navštívilo přes 24 tisíc lidí. V tomto týdnu dosáhla letošní návštěvnost dvorské zoo hranice půl milionu návštěvníků.

Volná pracovní místa
Sociální pracovník (Domov důchodců)Kalendář akcí