Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Co se děje > společenské akce

Ohlédnutí za Taneční show se živou hudbou v ZUŠ Dvůr Králové

Redakce, / 5.10.2017, Královédvorsko
V sobotu 30. září 2017 se místní ZUŠ roztančila díky několika desítkám tanečnic z celé republiky a rozezněla za rytmu afrických bubnů, ale také akordeonů. Oko diváka se tak mohlo pokochat nejen luxusními kostýmy, ale také spoustou tanečních stylů, jako byl tanec se šavlemi, péřovými či hedvábnými vějíři, křídly, závoji, činelkami a dalšími rekvizitami.

FOTOGALERIE - Taneční show se živou hudbou


V programu se jako tanečnice představila Martina Viewegová spolu se skupinou Tamawi (Praha), Tina Ahmed (Nová Paka), Gábina Mičánková (Hradec Králové), skupina Angel´s Tribe (Šumperk), Jana Vohnoutová (Praha), Pavlína Jiráková (České Budějovice), ale také místní tanečnice pod vedením Kateřiny Krupkové, aneb dětská skupina Malika ze ZŠ 5. května a skupina Kasia složená z dospělých pokročilých kurzistek. 
Velkou premiérou ve Dvoře Králové byl tanec za doprovodu bubenického uskupení Gamar pod vedením Miroslava Čipery z Českých Budějovic. 
Další premiérou byl tanec ve stylu tango fusion v podáni K. Krupkové za zvuku akordeonů, na které hrála Markéta Mikulková s Janem Prouzou, které můžete znát jako učitele právě ze ZUŠ R. A. Dvorského. 
A když už mluvíme o premiérách, tak jednu takovou zažily i mladší členky skupiny Malika, které měly úplně první veřejné vystoupení a zvládly jej naprosto bravurně. Tuto skvělou podívanou si nenechala ujít zhruba stovka diváků.

Jako organizátorka bych tímto velice ráda poděkovala všem, kteří jakkoliv přispěli k uskutečnění a skvělé atmosféře celého večera.


Těšíme se na další ročník!

Kateřina Krupková

Foto: D. Vaněk

Související články
Kurzy břišních tanců pro děti i dospělé ve Dvoře Králové - 2017/2018
Vaše komentáře

Přečteno 627x
 
Hodnocení článku:
03.07.2021 - Od začátku roku se v Královéhradeckém kraji vyočkovalo 448 868 dávek vakcíny proti covid-19. Alespoň první dávku dostalo více jak 257 tisíc obyvatel.
17.05.2021 - Dnes se otevírají veřejnosti terasy a zahrádky restaurací a kaváren. Podmínkou návštěvy venkovních prostranství provozoven je pro klienty negativní antigenní test, potvrzené očkování nebo prodělaný Covid nejpozději před 3 měsíci.
03.05.2021 - Dnes se vrací děti do školek. Otevřena jsou po téměř 5 měsících také kadeřnictví, pedikúry, masáže a kosmetické služby.

Volná pracovní místa
Kalendář akcí