Vyhledej
Královédvorsko > Co se děje > společenské akce

Ohlédnutí za Taneční show se živou hudbou v ZUŠ Dvůr Králové

Redakce, / 5.10.2017, Královédvorsko
V sobotu 30. září 2017 se místní ZUŠ roztančila díky několika desítkám tanečnic z celé republiky a rozezněla za rytmu afrických bubnů, ale také akordeonů. Oko diváka se tak mohlo pokochat nejen luxusními kostýmy, ale také spoustou tanečních stylů, jako byl tanec se šavlemi, péřovými či hedvábnými vějíři, křídly, závoji, činelkami a dalšími rekvizitami.
 

FOTOGALERIE - Taneční show se živou hudbou


V programu se jako tanečnice představila Martina Viewegová spolu se skupinou Tamawi (Praha), Tina Ahmed (Nová Paka), Gábina Mičánková (Hradec Králové), skupina Angel´s Tribe (Šumperk), Jana Vohnoutová (Praha), Pavlína Jiráková (České Budějovice), ale také místní tanečnice pod vedením Kateřiny Krupkové, aneb dětská skupina Malika ze ZŠ 5. května a skupina Kasia složená z dospělých pokročilých kurzistek. 
Velkou premiérou ve Dvoře Králové byl tanec za doprovodu bubenického uskupení Gamar pod vedením Miroslava Čipery z Českých Budějovic. 
Další premiérou byl tanec ve stylu tango fusion v podáni K. Krupkové za zvuku akordeonů, na které hrála Markéta Mikulková s Janem Prouzou, které můžete znát jako učitele právě ze ZUŠ R. A. Dvorského. 
A když už mluvíme o premiérách, tak jednu takovou zažily i mladší členky skupiny Malika, které měly úplně první veřejné vystoupení a zvládly jej naprosto bravurně. Tuto skvělou podívanou si nenechala ujít zhruba stovka diváků.

Jako organizátorka bych tímto velice ráda poděkovala všem, kteří jakkoliv přispěli k uskutečnění a skvělé atmosféře celého večera.


Těšíme se na další ročník!

Kateřina Krupková

Foto: D. Vaněk

 

Související články
Kurzy břišních tanců pro děti i dospělé ve Dvoře Králové - 2017/2018

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 590x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
Inzerce
Volná pracovní místa


Referent VÚP (MěÚ Dvůr Král. n. L.)

Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Obchodní zástupce (JUTA, a.s.)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kuchař/ka (Domov sv. Josefa Žireč)Kalendář akcí
5.01.2019 09:00 - 31.12.2020 17:00
Expozice textilního tisku (stálá výstava)
1.09.2020 - 30.11.2020
Kamarádka knihovna
9.11.2020 10:00 - 13.12.2020 00:00
Nostalgické Vánoce 2020