Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Královédvorsko > Co se děje > společenské akce

Podívejte se na naši videoreportáž z Dračích slavností v Trutnově

Redakce / 7.05.2018
Trutnovské Slavnosti draka odstartovaly v sobotu 5. května letní turistickou sezónu ve městě. Předzvěstí velké události byl už v pátek program v Trautenberkově tvrzi na Malém náměstí. Hlavní slavnosti však čekaly na návštěvníky v sobotu, kdy bylo po celém centru města pro diváky připraveno mnoho zajímavého.
 
Letošní slavnosti draka s názvem Už ho nesou měly ještě podtitul hodokvas a vše se tak točilo kolem jídla. Na hlavním náměstí na balících slámy vystavovali své představy o hodokvasu žáci místních škol. Výtvory byly k vidění už od časného rána. Krátce před desátou hodinou pak celou akci zahájil Albrecht z Trautenbergu spolu se starostou Trutnova. Pomyslný start celodenních slavností pak zahájil zvuk z obřího gongu. 
Slavnosti draka, tedy zahájení letní turistické sezóny má v Trutnově dlouholetou tradici. Na Krakonošově náměstí se střídali hudebníci a divadelníci pro děti, hudební uskupení vystupovala také na Malém náměstí. Pro děti byly připraveny různé atrakce z dob dávno minulých. Nechyběla střelba z luku nebo jízda na velbloudech. K vyzkoušení byly například i orientální dětské atrakce, či kuličková dráha. Na nábřeží si pak děti mohli vyrobit svůj vlastní koláč. Nechyběly ani cyklistické kuriozity. Večer pak od místního kina vyrazil průvod s drakem. Cílem průvodu bylo náměstí se starou radnicí, kde byl drak pověšen. Na balkoně staré radnice se nakonec zjevil i duch hor Rýbrcoul.


FOTOGALERIE - Podívejte se na naši videoreportáž z Dračích slavností v Trutnově

 

 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 172x
 
 
 
Zpět
14.01.2019 - Na silnice I/37 v části obce Kocbeře je ledovka, kamiony stojí. Zvýšená opatrnost doporučena na celých 24 hodin.
08.01.2019 - Silnice I/37 Trutnov - Jaroměř je v části Hajnice průjezdná se zdržením. Tvoří se kolony kvůli dopravním nehodám. Zjistěte si před cestou aktuální stav, případně zvolte cestu přes Hajnici, i tam však opartně.
08.01.2019 - Nemocnice Zdravotnického holdingu Královéhradeckého kraje, a. s. se dohodly s VZP na poskytování stávajícího rozsahu zdravotní péče v kraji do dalších let.
31.12.2018 - Dnes je uzavřen městský úřad ve Dvoře Králové. Úřední hodiny Krajského úřadu Královéhradeckého kraje jsou zkráceny na dobu 8:00 – 12:00 hod.

Volná pracovní místa
Kalendář akcí