Vyhledej
Královédvorsko > Co se děje > společenské akce

Podívejte se na video ze Svatováclavského posvícení

Redakce / 4.10.2019
V sobotu 28. září se uskutečnilo tradiční Svatováclavské posvícení. Zatímco na hlavní scéně na náměstí T. G. Masaryka si návštěvníci mohli vyslechnout koncerty známých kapel jako např. Nadoraz, Wostruha nebo Sto zvířat, dětská scéna v pasáži 80 zase nabídla pohádky pro nejmenší.
 
Videoreportáž:

Pobavit se návštěvníci mohli i na náměstí Odboje, kde byly tradiční lunaparkové atrakce. V rámci programu byli vylosováni výherci dlouhodobé turistické hry Toulky nejen Královédvorskem.

Dopolední program zahájili na náměstí T. G. Masaryka JG Dix, kteří se představili nejen s hudbou 30. let. Po poledni se představily členky královédvorské taneční skupiny TS Attitude a poté to na pódiu rozjela pop-rocková kapela The Others z Jičína. Následně sice program Svatováclavského posvícení na několik desítek minut přerušil prudký déšť, chůdaři z divadla eMILLIon si ale poradili a své starojarmarečné písně zahráli pod podloubím. 

Prvním vrcholem programu bylo odpolední vystoupení královédvorského country skupiny Wostruha která letos slaví velké výročí a na 17. listopadu chystá svůj velký koncert v aule SŠIS.

Po ní publikum roztančila kapela Ponožky pana Semtamťuka se svým netradičním folkem, dále vystoupil zpívající kytarista a královédvorský rodák Václav Vaňura (Láska), jehož doprovodil perkusista Tokhi. Následoval koncert dixielandové stálice Nadoraz z Hradce Králové a večer zakončila kultovní kapela Sto zvířat

Kdo chtěl mohl s dětmi během dne zavítat do pasáže 80, kde byly k vidění loutkové pohádky, nebo mohl dojít až na náměstí Odboje na tradiční lunapark. Jako každoročně nechyběly na náměstí T. G. Masaryka stánky s občerstvením.

Během polední pauzy starosta Jan Jarolím vylosoval výherce druhé částí turistické hry Toulky nejen Královédvorskem. Ti, kteří měli štěstí a vyhráli, si mohli ceny hned vyzvednout v informačním centru na náměstí. Ti, kteří losování nestihli nebo se ho nemohli zúčastnit, nemusí zoufat. Výherci budou postupně kontaktováni a domluví se s nimi způsob převzetí cen. 

Jména výherců najdete na webu města

 

 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 325x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
26.11.2019 - Dnes je kvůli nenadálé události uzavřen Městský úřad ve Dvoře Králové n. Labem.
12.11.2019 - Ve čtvrtek 21. listopadu 2019 bude z technických důvodů uzavřeno pracoviště registru řidičů a řidičských průkazů na MěÚ Dvůr Králové nad Labem.
12.11.2019 - V dnech 13. a 14. 11. bude od 6:00 v Trutnově provoz na Úpském nábřeží veden JEDNOSMĚRNĚ, a to ve směru od Polské ul. ke kruhovému objezdu u autobusového nádraží. Vozidla jedoucí z opačného směru musí využít objízdné trasy přes ul. Československé armády.
24.10.2019 - Od pátku 25. října 20:00 hod. do úterý 29. října 6:00 hod. bude mimořádně mimo provoz informační systém CZECH POINT. Nebude tak možné využít těchto služeb ani na jiných místech než jsou úřady (např. informační centra apod.)

Volná pracovní místa
Právník/právnička (Město Dvůr Králové n. L)

Pečovatel/ka (PS Dvora Králové n. L.)

Sociální pracovník (Domov důchodců)

Fyzioterapeut (Domov sv. Josefa)

Tajemník úřadu (Dvůr Králové n. L.)

Ošetřovatel/sanitář (Domov sv. Josefa)

Všeobecná/praktická sestra (Domov sv. Josefa, Žireč)

Sociální pracovník/ice (Diakonie ČCE DKnL)


Kalendář akcí