Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Co se děje > společenské akce

Porciunkule lákala poutí i kulturou

Redakce, Krkonošský deník / 3.08.2015, Hostinné - Vrchlabsko a Jilemnicko
Hostinné - „Moc pěkná pouť, ale těch lidí". Tak přesně s tímto pocitem odjížděli z Hostinného návštěvníci, kteří zavítali na tradiční Porciunkuli.
 

Organizátoři si tak mohli libovat, jejich program uspěl a přilákal spoustu turistů všech věkových kategorií ze širokého okolí. Nejmladší generace si mohla užít vystoupení oblíbených hudebních kapel, nenudili se ale ani ostatní. Produkce totiž nabídla také například vystoupení Venkovské dudácké muziky Bedrník, která se představila na hlavním pódiu.

Každý z návštěvníků si během víkendu mohl užít pohled na zaplněné náměstí z ochozu radniční věže, uniknout od shonu města a lidové veselice pak zájemci mohli v prostorách bývalého františkánského kláštera, kde byl pro každého na sobotní odpoledne a nedělní dopoledne připraven kulturní program spojený s bohoslužbou, komentovanou prohlídkou muzea nebo galerie antického umění.

Autor: Jaroslav Pich

Zdroj: http://krkonossky.denik.cz/kultura_region/porciunkule-v-hostinnem-lakala...

 

Související články
Masopustní veselí a průvody na Královédvorsku a okolí

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 65x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
07.01.2021 - Opatření proti epidemii covidu-19 v Česku zůstanou na nejpřísnějším stupni systému PES nejméně do 22. ledna.(Zdroj: ministr Blatný po jednání vlády)
18.12.2020 - Hledá se pes - Včera večer kolem 17 hodiny se zaběhl hnědý labradorský retrívr v okolí Raisova Sylvárov. Ale nyní už může být kdekoliv. Jmenuje se Jaller (džaler), ale bohužel je starý a už neslyší. Pod okem má bulku. Pokud jej někde zahlédnete volejte prosím na telefon Patrik Hroneš - 602 166 660, nebo i na Městskou policii.
03.12.2020 - V neděli 13. prosince 2020 začne platit nový železniční jízdní řád.

InzerceVolná pracovní místa
Zdravotní sestra (Diakonie ČCE Dvůr Kr. n. L.)

Sociální pracovník (MěÚ Dvůr Kr. n. L. - OSPOD)

Metodik/metodička kvality (PS Dvůr Králové n. L.)


Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kalendář akcí