')
Vyhledej
Královédvorsko > Co se děje > společenské akce

Součástí slunečného Zavírání turistické sezony na Zvičině byl letos kromě drakiády i Festival regionálních produktů

Redakce / 14.10.2019
Spolek Podzvičinsko společně se svými členy a partnery opět uspořádal akci Zavírání turistické sezony na Zvičině. Letos nově proběhl na sluncem zalité Zvičině také Festival regionálních produktů, který nabídl návštěvníkům tradiční výrobky nejen z Podkrkonoší.
 

Účastníci se na vrchol mohli dostat pěšky z Horní Brusnice pochodem „Kostelní cestou“ - už druhým ročníkem pochodu po obnovené stezce. Pro děti i dospělé byla připravena drakiáda a zábava na celé odpoledne.  

V Raisově chatě byla ke zhlédnutí výstava Podzvičinsko očima dětí a od 14 hodin proběhlo slavnostní vyhlášení vítězů této soutěže. V Raisově chatě a v Hotelu Pod Zvičinou se vařily regionální pokrmy. Nechyběla ani živá hudba a občerstvení, či informační stánek s propagačními materiály z Podkrkonoší i z celého Královéhradeckého kraje.  

Akce Zavírání turistické sezony a Festival regionálních produktů na Zvičině byl připraven ve spolupráci s Královéhradeckým krajem, MAS Podchlumí, MAS Královédvorsko, DDM Jednička Dvůr Králové nad Labem, Raisovou chatou, Hotelem Pod Zvičinou, obcí Horní Brusnice, s regionálními výrobci a se členy spolku Podzvičinsko. 

Draků v Drakiádě bylo přihlášeno kolem 90, ale řada lidí si jen tak létala a do soutěže se nepřihlásila :-) Obrázků v soutěži Podzvičinsko očima dětí bylo 60, 14 z nich bylo oceněných, 12 získalo čestné uznání. Stánků s regionálními produkty bylo 25, plus někteří držitelé značky Podkrkonoší regionální produkt měli své výrobky k prodeji ve velkém stánku organizátorů celé akce. 

Více informací i o dalších akcích spolku naleznete na www.podkrkonosi.eu nebo na Facebooku https://www.facebook.com/podkrkonosi/

foto: Podkrkonoší
video: ZvičinaTVFOTOGALERIE - Součástí slunečného Zavírání turistické sezony na Zvičině byl letos kromě drakiády i Festival regionálních produktů

 

Související články
Jste místní výrobce? Prezentujte se zcela zdarma na Uzavírání turistické sezony na Zvičině!
Součástí tradičního Zavírání turistické sezony na Zvičině bude letos Festival regionálních produktů

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 381x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
12.11.2019 - Ve čtvrtek 21. listopadu 2019 bude z technických důvodů uzavřeno pracoviště registru řidičů a řidičských průkazů na MěÚ Dvůr Králové nad Labem.
12.11.2019 - V dnech 13. a 14. 11. bude od 6:00 v Trutnově provoz na Úpském nábřeží veden JEDNOSMĚRNĚ, a to ve směru od Polské ul. ke kruhovému objezdu u autobusového nádraží. Vozidla jedoucí z opačného směru musí využít objízdné trasy přes ul. Československé armády.
24.10.2019 - Od pátku 25. října 20:00 hod. do úterý 29. října 6:00 hod. bude mimořádně mimo provoz informační systém CZECH POINT. Nebude tak možné využít těchto služeb ani na jiných místech než jsou úřady (např. informační centra apod.)
08.10.2019 - Krajské pracoviště BESIP zve řidiče a řidičky na kurz s názvem "Za volantem v bezpečí" zaměřený na zlepšení a zdokonalení řidičských dovedností. Kurz se koná v neděli 13. října 2019 od 8:30 do 15:30 hod. na polygonu na letišti v Hradci Králové. Vlastní auto nutností. Zájemci se mohou hlásit na: besip-hk@cspsd.cz.

Volná pracovní místa
Operátor/ka ve výrobě (Hartmann Rico)

Fyzioterapeut (Domov sv. Josefa)

Tajemník úřadu (Dvůr Králové n. L.)

Ošetřovatel/sanitář (Domov sv. Josefa)

Všeobecná/praktická sestra (Domov sv. Josefa, Žireč)

Sociální pracovník/ice (Diakonie ČCE DKnL)


Kalendář akcí