')
Vyhledej
Královédvorsko > Co se děje > společenské akce

Stříbrný smrk z Bezručovy ulice se rozsvítí na náměstí TGM v neděli 2. prosince 2018

Vánoční strom letos opět doplní kamion CocaCola

Redakce / 16.11.2018, Královédvorsko
Stejně jako loni, také letos dostali občané Dvora Králové vánoční strom darem: vysoký stříbrný smrk, který letos bude součástí vánoční výzdoby ve městě, nyní stále ještě roste u rodinného domu v Bezručově ulici. K jeho instalaci na náměstí TGM v centru Dvora Králové dojde 23. listopadu.
 

FOTOGALERIE - Vánoce na Královédvorsku

U stromu bude opět umístěn Královédvorský betlém, který podle návrhu Taťány Ruprichové vyrobilo Design studio Dvůr Králové nad Labem Miroslava a Jaroslavy Fidlerových. „Již nyní se mohou Královédvoráci těšit na překvapení, betlém bude totiž rozšířen o několik nových postav,“ uvedla Zuzana Čermáková, ředitelka městského kulturního zařízení Hankův dům, které jako tradičně organizuje rozsvícení vánočního stromu. 

ROZSVÍCENÍ VÁNOČNÍHO STROMU

Samotné rozsvícení vánočního stromu se uskuteční první adventní neděli 2. prosince 2018 od 16:00 hod. na náměstí T. G. Masaryka. Návštěvníci se mohou těšit na vystoupení žáků královédvorské ZUŠ R. A. Dvorského, na dětský sbor Vítězňáček z Vítězné a s programem nazvaným Country Vánoce přijede brněnská folková kapela Poutníci. Chybět nebude ani tradiční ohňostroj, stánkový prodej adventního zboží a občerstvení.

Svůj vánoční strom tradičně rozsvítí i občané v Žirči, ale i okolních obcích. Datum rozsvícení většinou připadá právě na tuto první adventní neděli, ale například Borovnice tuto událost naplánovala na pátek 30. listopadu.

VÁNOČNÍ TRHY

Tradičně patří k vánocům i vánoční trhy, které se ve Dvoře Králové konají 14. prosince v prostorách Hankova domu. Prodej řemeslných výrobků opět doprovodí ukázky jejich výroby a také živá vánoční hudba v podání nejen místních pěveckých a instrumentálních souborů. Vstupné je 20 Kč, děti zdarma. 

Regionálně významné tradiční vánoční trhy v Kuksu se konají již tento víkend a také následující (17.-18. listopadu a 24.-25. listopadu 2018). Vstupné je 40 / 20 Kč.
Tradičními se již stávají i vánoce v místním Safari parku, kde i letos se budu konat vánoční dílny , a to 1. a 2. prosince 2018 (vstupné 90 Kč)
Minivánoční jarmark se koná již opakovaně také v restauraci na Dubině - a to 2. prosince od 10 hod. 

Coca Cola kamion

Letos k nám opět po 3 letech zavítá červený osvětlený kamion. Nasednout cocacolovému Ježíškovi do klína budou moci děti na náměstí TGM 4. prosince 2018.

Kateřina Sekyrková
Zdroj: mudk.cz, safaripark.cz 
 

 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 1386x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
Volná pracovní místa
Operátor/ka ve výrobě (Hartmann Rico)

Fyzioterapeut (Domov sv. Josefa)

Tajemník úřadu (Dvůr Králové n. L.)

Ošetřovatel/sanitář (Domov sv. Josefa)

Všeobecná/praktická sestra (Domov sv. Josefa, Žireč)

Odborný referent OŽÚ (MěÚ Dvůr Králové n .L.)


Sociální pracovník/ice (Diakonie ČCE DKnL)


Kalendář akcí