Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Královédvorsko > Co se děje > společenské akce

Vstupenky na Slavnosti koní v Kuksu nyní již od 50 Kč!

Redakce / 10.06.2018, Kuks
Slavnosti koní, historie a řemesel opět přivedou do Kuksu krásu koní a umění lidí okolo nich v neděli 1. 7. 2018. Ústředním tématem je letos „Chladnokrevně“. Hlavní pozornost se tedy zaměří na těžké tažné koně. Do 15. června nebo vyprodání zásob potrvá předprodej vstupenek, kdy mají zájemci jedinečnou šanci pořídit vstupné o třetinu až polovinu levněji.
 


Loňský ročník přilákal na louky pod rekonstruovaný hospitál Kuks přes 4 tisíce lidí. Organizátoři vycházejí vstříc zájemcům, kteří si výlet za koňmi a řemesly do Kuksu plánují již nyní, zvýhodněným předprodejem vstupenek. Cena vstupenky v předprodeji se návštěvníkům sníží o třetinu, u dětí dokonce na polovinu. Tato nabídka platí jen do vyprodání zásob, které se rychle ztenčují: na předprodej bylo vyčleněno pouze 500 vstupenek a ukončen bude nejpozději 15. června 2018.

Pestrý program akce nabízí příjemně strávenou neděli s krásou koní, zručností lidí i pohledy do historie v působivých kulisách “Kukského oudolí”. Návštěvníci budou mít i letos ojedinělou příležitost se na krásné koně nejen dívat, ale také se jich dotknout, hladit, fotografovat se s nimi. Odvážnějším nebo zkušenějším bude umožněno podívat se na svět z koňského hřbetu nebo kočáru jimi taženém.

Důležitou součástí akce je vždy setkávání a povídání si se zajímavými lidmi, kteří se o koně starají a denně s nimi pracují.

Koňské ržání doplní stovka stánků řemeslného jarmarku, ale také vůně dobrého občerstvení. Pro děti jsou připravena divadelní představení, soutěže, skákací hrad a samozřejmě již zmíněné svezení na koních a v kočárech.

Slavnosti koní, historie a řemesel Kuks se konaly pětkrát již před rozsáhlou rekonstrukcí hospitálu Kuks, která proběhla v letech 2013 - 2015. Od loňského roku se tato oblíbená akce usadila v termínovém kalendáři událostí na Kuksu na první prázdninovou neděli.

Předprodej vstupenek: www.slavnostikonikuks.cz/vstupenky-2018.html

Web akce: www.slavnostikonikuks.cz

Datum konání: 1. července 2018

Facebookový profil akce: https://www.facebook.com/SlavnostiKoniHistorieARemeselKuks/

Facebookový profil události: www.facebook.com/events/1703400663018081/


 

Související články
Slavnosti koní na Kuksu představí zejména svět koní chladnokrevných: potáhnou pivovarský vůz, hřebci ukáží svou sílu v těžkém tahu

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 769x
 
 
 
Zpět