Vyhledej
Královédvorsko > Co se děje > trhy

Královédvorské Vánoce - tradiční řemeslný trh a divadlo (15. prosince 2017 od 10 do 17 hod.)

Redakce / 27.11.2017
Přijďte se podívat, nasát atmosféru vánoc či dokonce pořídit dárek na Tradiční řemeslný trh v Hankově domě. Kroěm pestré nabídky řemeslníků z regionu i širšího okolí zde budou ukázky řemesel, ale také kulturní program v podobě živé vánoční hudby a divadla pro děti.
 

FOTOGALERIE - Královédvorské Vánoce 2015

K zakoupení zde budou vánoční ozdoby a dekorace, dřevěné a kožené výrobky, keramika, šustí, perníky, sklo, květinové vánoční vazby, ručně vyráběné šperky, malované sklo, hedvábí, skleněné figurky a korále, dřevěné hračky a textilní hračky, obrázky, malované kamínky…

Ze řemesel budou ukázky u foukání a malování skla, pletení ošatek, dřevořezba, výroba korálků a skleněných zvířátek.

PROGRAM PRO MALÉ I VELKÉ

10:00, 11:30 – CARPE DIEM – pěvecký sbor ZUŠ R.A. Dvorského Dvůr Králové n/L.

10:30, 14:00, 15:30 – VÁNOČNÍ DUETY – vánoční koledy a melodie, písničky pro děti zpívá Helena Hamplová a Zbyněk Drda

11:00, 13:00, 15:00  - ZHOR – vánoční tradice, zvyky, zpěvy a tance folklorního souboru ZUŠ Trutnov

12:30, 16:30 – Vítězňáček – dětský sbor z Vítězné

14:30, 16:00 - ANDĚLÉ ZE ZAPOMENUTÉ SKŘÍŇKY – poetické představení, ve kterém  andělé dětem prozradí, co jsou pravé Vánoce – divadlo Žlutý kopec Praha

Během celého dne hraje ve foyeru flétnový soubor ZUŠ Jaroměř MUSICA PER LEGNI

Vstupné: děti zdarma, dospělí 20 Kč

ZHOR - Folklórní soubor ZHOR působí v ZUŠ Trutnov sice teprve třetím rokem, ale má za sebou již řadu úspěšných vystoupení nejen na domácí půdě.

V půlhodinovém programu soubor představí nejen známé a méně známé vánoční  koledy, ale i písně z hudebně-tanečního programu „Český rok“, který měl premiéru v únoru 2017. Vystoupení FS ZHOR se ponese v duchu návratu ke kořenům-k lidovým tradicím a zvykům našich předků.


Divadelní představení ANDĚLÉ ZE ZAPOMENUTÉ SKŘÍŇKY

Hraje: Divadlo Žlutý kopec

Vánoční příběh o tom, jak adventní andělé vykonávají své povinnosti. V dnešním světě to však nemají jednoduché, současnost i tradice jim zamotají hlavy. Andělská pošta má plné ruce práce, aby nakonec dala všechno do pořádku. Pod vánoční stromeček andělská televize nadělí nemocné holčičce rozmanité příběhy a andělé ji dokonce upečou andělský koláč! Budeme si zpívat koledy za doprovodu houslí a kouzelná skříňka nám odhalí mnohá tajemství!

 

 

Související články
Kuks má první víkendové vánoční trhy za sebou. Většina vánočních akcí se v regionu však koná až v prosinci.

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 2969x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
25.05.2020 - Město Hradce Králové rozdělí mezi místní podnikatele zasažené koronavirovou krizí deset milionů korun. Schválením programu Antivirus - program peněžité pomoci o tom dnes rozhodli zastupitelé města. Město tím chce zmírnit dopady zejména na drobné podnikatele a živnostníky, kteří museli v době nouzového stavu uzavřít provozovny. Příspěvek bude činit až 25 000 korun pro jednoho žadatele.
04.05.2020 - Dnes se opět sejde Zastupitelstvo Královéhradeckého kraje, které bude mimo jiné hlasovat o dotacích pro regionální rozvoj, životní prostředí a zemědělství, které na svém minulém zasedání neschválilo.
29.04.2020 - Od 1. května se otevírají informační centra národních parků a jeskyní v ČR.
29.04.2020 - V sezoně 2019/2020 vynaložil Královéhradecký kraj na údržbu svých silnic necelých 116 milionů korun, což je nejméně za posledních sedm let. Oproti plánu kraj ušetřil 45 milionů korun.

Volná pracovní místa
Právník/právnička (MěÚ Dvůr Kr. n. L.)

Vedoucí ODP (Město Dvůr Králové n. L.)

Vedoucí OŽP (MěDvůr Králové n. L.) 

Učitel na II. stupni ZŠ (ZŠ a MŠ Bílá Třemešná)


Kalendář akcí