Vyhledej
Novinky emailem
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Co se děje > trhy

Vánoční trhy na naměstí TGM potěšily malé i velké. Roszvěcení vánočního stromu bylo bez slávy

Redakce / 28.11.2021, Dvůr Králové nad Labem
Do pátečních 18 hod. měli možnost využít nabídky vánočních trhů na náměstí TGM lidé ze Dvora Králové i okolí. Podívejte se na atmosféru celého dne.

FOTOGALERIE - Vánoční trhy na náměstí TGM 26 11 2021


Město Dvůr Králové již loni mělo v plánu uspořádat trhy a rozsvícení vánočního stromu na náměstí TGM v pátek před první adventní nedělí. Jako důvod uvádělo kvalitu vánočního trhu, kdy trhovci měli většinou v pátek prostor do Dvora Králové přijet na rozdíl od soboty či neděle, kdy si vybírají větší města pro vánoční či adventní akce.

Nakonec však celá slavnost včetně rozsvěcení vánočního stromu dopadla stejně jako loni: město již v pondělí zrušilo doprovodný program poté, co vláda vyhlásila zavedla opatření týkající se kontroly lidí na velkých akcích. Dvůr Králové v tom nezůstal sám: poté, co ve čtvrtek vláda vyhlásila nouzový stav, musela většina obcí a města zrušit nejen doprovodný program, ale také vánoční trhy.

Město Dvůr Králové mělo jako jedno z mála měst štěstí, že vánoční trh se konal v pátek a opatření, která zakazovala konání vánočních a podobných trhů, vešla v platnost až v pátek v 18 hod.

Před 18. hodinou se postupně začali trhovci po celém dni stráveném v centru Dvora Králové balit a po 18. hodině již zelo náměstí prázdnotou. Některá města zareagovala na zákaz pořádání vánočních trhů tím, že je přejmenovala na zimní. 

Postupně se během víkendu rozšíří většina vánočních stromečku v českých městech a obcích. Jen stejně jako ve Dvoře Králové k němu pravděpodobně dojde během podvečerních hodin bez proslovu či jakékoliv jiné doprovodné akce.

Vánoční strom ve Dvoře Králové letos zdobí nejen již tradiční a neustále se rozrůstající betlém od místní malířky paní Ruprichové, ale nově také tři postavy světelných andělů. 

Kateřina Sekyrková

Související články
Slavnostní rozsvěcení vánočního stromu ve Dvoře Králové je zrušeno, trhy však budou.
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 413x
 
Hodnocení článku:
20.01.2022 - Dotační program Ministerstva kultury na zachování a obnovu kulturních památek nebude pro rok 2022 z důvodu vládních opatření vyhlášen.
20.12.2021 - Krajské předsednictvo hnutí ANO navrhlo a schválilo zrušení místní organizace ANO Hradec Králové. Návrh byl podstoupen k projednání předsednictva hnutí.
16.12.2021 - Zákon zakazující prodej v prostorách nad 200 m² se 24. a 25. prosince 2021 neuplatní.

Volná pracovní místa
Kuchař/ka (Domov sv. Josefa v Žirči)

Sociální pracovník (Domov důchodců)Kalendář akcí