Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Co se děje

Vánoční dárky vám letos zabalí v MAS Královédvorsko

Veřejné sbírka s názvem pod názvem „Balíme pro Šimonka“.'

Redakce / 4.12.2020, Královédvorsko
Také každoročně přemýšlíte o tom, kdo by vám pomohl s balením dárků pro vaše blízké? Od 7. – 22. prosince si můžete v kanceláři MAS Královédvorsko (budova kina Svět, 1. patro) nechat zabalit vaše vánoční dárky. Cena za balení je dobrovolná a veškeré takto získané peníze budou použity ve prospěch malého Šimonka, který se narodil s vážnou nemocí.

FOTOGALERIE - Vánoční dárky vám letos zabalí děvčata z MAS Královédvorsko.

Společně s mladými rodiči Odvárkovými ze Dvora Králové nad Labem, kterým se v září Šimonek narodil, se tak budou snažit vybrat potřebný finanční obnos na čističku vzduchu. Celý nápad propojení balení dárků s veřejnou sbírkou vznikl právě v MAS Královédvorsko.
„Nakoupíme balící papíry, mašle a stuhy a nabídneme lidem pomoc s balením. Službu budeme poskytovat zadarmo, jen bychom byli rádi, pokud by každý, kdo ji využije, přispěl do připravené Šimonkovy pokladničky a vybralo se právě na čističku vzduchu“, říká ředitelka kanceláře MAS Lenka Křížová.
Přispět do kasičky můžete samozřejmě přijít, i když balení dárků patří mezi vaše oblíbené vánoční radosti a pomoci nepotřebujete.

Šimonek Odvárka se narodil v září 2020 s nemocí motýlích křídel. Nemoc motýlích křídel je vzácné vrozené dědičné puchýřnaté onemocnění. Nemocní neznají den bez bolesti. Lidé s touto nemocí mají velice jemnou, citlivou a lehce zranitelnou kůži. Děti s nemocí motýlích křídel si nemohou hrát jako ostatní. I hračka, skluzavka, hra na pískovišti mohou ublížit. Odřená kolena znamenají pro nemocné dlouhodobou léčbu a velkou bolest. Lidé s touto nemocí mají kůži křehkou jako motýlí křídla, ale vlídný dotek jim neublíží. Onemocnění je vrozené a doposud nevyléčitelné. Díky vysoce specializované lékařské péči se však daří život nemocných výrazně zlepšovat.

Jan Holan


Související články
75 000 000 Kč - tolik peněz se u nás v regionu podařilo za poslední 3 roky rozdělit díky MAS Královédvorsko!
Vaše komentáře

Přečteno 1787x
 
Hodnocení článku: