Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Co se děje > akce na víkend

Víkendové akce na 6. - 8. 1. 2017

anonymně / 6.01.2017, Aktualizováno , Královédvorsko
Do článku jsme přidali aktuální informace o lyžování na Královédvorsku. Pro nesportovce se nabízí mezinárodní soutěž žlutavých zpívajících kanárků v Jaroměři nebo povídání o době ledové v Archeoparku Všestary. Nedělní pohodu zakončete třeba pohádkou ve Špýcharu pro nejmenší diváky.

Možnosti lyžování na Královédvorsku 

Bohatá sněhová nadílka nás možná zaskočila svojí mohutností a my si jen matně vzpomínáme, kam jsme to vlastně tady v okolí jezdili kdysi lyžovat. 
Místní sjezdovky
Místní lyžařské areály jsou oblíbené zejména mezi rodinami s dětmi, a to nejen vzhledem k malé dopravní vzdálenosti, ale zejména přiznivými cenami. Vlek v areálu Severka nad Dolní Brusnicí u Dvora Králové bude spuštěn již v pátek 6. ledna 2017 v 16 hod. a její provoz se plánuje i na víkend. Více o provozu areálu čtěte zde.
Sjezdovka Desítka ve skiareálu Mostek nebude tento první lednový víkend ještě v provozu. Pokud však budou příznivé klimatické podmínky trvat, můžete se těšit na jeho spuštění možná příští víkend. 
Další místní skiareál Pecka je na tom podobně a zatím spuštění provozu nehlásí.
Běžkaři
Rolba jedoucí ze Zvičiny upravila stopu pro běžkaře po turistické sjezdovce a dále po těžební cestě až ke sjezdovce Severka. 
Dostatečná výše sněhové pokrývky však zřejmě umožní zajet si o víkendu třeba tradiční trasu z Výšinky do Dvora.
Ve Dvoře Králové byly na stadionu v Podharti dva malé běžkařské okruhy pro ty, kteří nemají možnost nebo sílu se dostat na lyže mimo město. 


6. - 7. 1. 2017

81. mezinárodní mistrovská soutěž ve zpěvu harckých kanárů - Jaroměř, Důstojnická beseda v Josefově
Do Jaroměře se sjedou chovatelé harckých zpěvných kanárů a budou soutěžit ve zpěvu. Zpívají vždy čtyři kanáři v jedné kolekci. Soutěžící budou z Česka, Slovenska a možná i z jiných států Evropy. 6. ledna od 15:30 si v sále Důstojnické besedy můžete vyslechnout vítězné kolekce. V sobotu budou v 18 h slavnostně vyhlášeny výsledky.


7. 1. 2017   9:30

Veteran Car Club Dvůr Králové zve všechny na výstavu veteránů na náměstí T.G.M., kde se budou stroje nejen vystavovat, ale i tradičně fotit pod vánočním stromem. Následovat bude samotná "Tříkrálová jízda", která povede ze Dvora Králové přes přehradu Les Království až na Zvičinu. Pořadatel: Veteran Car Club Dvůr Králové n. L. 
Přibližný časový harmonogram: 
9:30 sraz účastníku na čerpací stanici PaP Oil  
10:00 odjezd na náměstí T.G.M. a následná výstava 
10:45 odjezd přes přehradu Les Království na Zvičinu   


7. - 8. 1. 2017  9 - 17 hodin

Zima jako v pravěku - Archeopark Všestary
Byla stále jenom doba ledová? Komentovaná interaktivní projekce k tématu, loutkové divadlo o ledovém muži, workshopy a ukázky. 


8. 1. 2017  16:00
 
Pohádka O drakovipřednáškový sál v budově Špýcharu ve Dvoře Králové
Loutková pohádka pro nejmenší v podání divadélka ZVONEČEK. 
Vstupné: dobrovolné


Veřejné bruslení na zimním stadionu ve Dvoře Králové

Sobota 7. 1. 2017    14:00 - 15:30

Bruslení s hokejkami

Sobota 7. 1. 2017   11:45 - 13:00


Související články
Sjezdovka v areálu Severka nad Dolní Brusnicí
Vaše komentáře

Přečteno 2394x
 
Hodnocení článku: