Vyhledej
Královédvorsko > Co se děje > výstavy

Ivana Černá a Jiří Holan - plastiky a obrazy - Výstava ve Staré radnici ve Dvoře Králové nad Labem

Výstava královédvorských výtvarníků Ivany Černé a Jiřího Holana je malým ohlédnutím do tvorby keramičky a výtvarníka, kteří již po několikáté vystavují svoje díla vedle sebe.
Na výstavě je možné vidět řadu prostorových keramických objektů Ivany Černé. Tvorba Jiřího Holana je zastoupena plátny s figurální i abstraktní tématikou. Vernisáž výstavy proběhla 6. 2. 2020 od 17 hodin ve výstavním sále ve Staré radnici ve Dvoře Králové nad Labem.


adresa:

Městské muzeum Dvůr Králové n. L. 
Sladkovského 530
Dvůr Králové nad Labem
telefon: 499 623 800

Výstava otevřena:
út – pá 9 – 12 / 13 – 16
so – ne 13 – 17
Parkování v přilehlých ulicích 
Kotkova a Libušina

Web muzea
Odkaz na Mapy.cz

Ivana Černá

Vystudovala SPŠ Kamenosochařskou v Hořicích (1970–74). Dále pak pokračovala na Pedagogické fakultě v Hradci Králové (1975–79) obor Výtvarná výchova – Český jazyk.

Věnuje se jak samostatné výtvarné činnosti tak i pedagogické dráze. Ve své vlastní tvorbě pracuje převážně v keramice. Spolupracovala se svým mužem akademickým sochařem Jaroslavem Černým i s ním vystavovala (např. 1999 Kohoutův dvůr Dvůr Králové nad Labem). Samostatnou výstavu měla v květnu 2004 v galerii Na Houpačce ve Dvoře Králové nad Labem. Další výstavy měla společně s malířem Jiřím Holanem.

Žáci pod jejím vedením ve výtvarných soutěžích obsazují přední místa i na celostátní úrovni.

Jiří Holan

Narozen 27. 9. 1969 ve Dvoře Králové nad Labem. Po absolvování střední grafické školy Hollar v Praze pracuje jako pedagog ZUŠ v rodném městě. V roce 2006 vystudoval obor Sociální pedagogika na Pedagogické fakultě Univerzity Hradec Králové.

Souběžně se svým pedagogickým zaměřením pracuje jako výtvarník – malíř, figuralista a grafik. Od roku 2002 je členem profesionálního sdružení výtvarníků ČR. Od dob studií absolvoval řadu samostatných i společných výstav po celé republice. Své zastoupení má i v galeriích ve Francii a Německu.

Jeho práce najdete na Internetu na webových stránkách edukartholan.cz a holanart.cz

Další články Městské muzeum

FOTOGALERIE - Ivana Černá a Jiří Holan - plastiky a obrazy - Výstava ve Staré radnici ve Dvoře Králové nad Labem

Související články
Výstava v muzeu srovnává podobu míst ve Dvoře Králové pomocí historických fotografií
Výstava online. Podívejte se na sbírky muzea na stránkách našeho portálu
Vaše komentáře

Přečteno 4798x