Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Co se děje > výstavy

Nové sochy pro Safari park Dvůr Králové nad Labem. Podívejte se na videoreportáž

Redakce / 1.09.2020, Královédvorsko
V areálu Safari parku Dvůr Králové bylo o víkendu slavnostně ukončeno sochařské symposium. Pod rukama sochařů se za několik dní proměnily pískovcové bloky v umělecká díla.

FOTOGALERIE - Nové sochy pro Safari park Dvůr Králové nad Labem. Podívejte se na videoreportáž.

Akce se zúčastnily sochařky Ivana Černá a Blanka Žáčková a sochaři Jan Brož a Lubomír Valeš. Tři autoři pracovaly na témata spojená se ZOO. Ivana Černá naopak vytvořila Klíč k městu Dvůr Králové nad Labem k výročí 750 let od první zmínky o městě. 
Akci pořádal spolek UMĚNÍ VŠEM. Pískovcové bloky sochařům dodaly pískovcové lomy z Ostroměře a také po dlouhé době obnovený pískovcový lom z Dubence. A firma Dubenecký pískovec je také partnerem naší videoreportáže.
foto: Achiv Blanky Žáčkové
Video: ZvičinaTV
Související články
V Hořicích dokončují umělci na nejstarším sochařském sympoziu svá díla. Uvidíte je tento víkend na nábřeží v Hradci.
Umělci letošního sochařského sympozia v Hořicích prezentují svá díla dnes večer
Královédvorská zoo bude hostit 1. sochařské sympozium ve Dvoře Králové
Vaše komentáře

Přečteno 877x
 
Hodnocení článku:
03.07.2021 - Od začátku roku se v Královéhradeckém kraji vyočkovalo 448 868 dávek vakcíny proti covid-19. Alespoň první dávku dostalo více jak 257 tisíc obyvatel.
17.05.2021 - Dnes se otevírají veřejnosti terasy a zahrádky restaurací a kaváren. Podmínkou návštěvy venkovních prostranství provozoven je pro klienty negativní antigenní test, potvrzené očkování nebo prodělaný Covid nejpozději před 3 měsíci.
03.05.2021 - Dnes se vrací děti do školek. Otevřena jsou po téměř 5 měsících také kadeřnictví, pedikúry, masáže a kosmetické služby.

Volná pracovní místa
Kalendář akcí