Vyhledej
Královédvorsko > Co se děje > výstavy

Společná výstava Královédvorských a polských umělců na Staré radnici. Podívejte se na reportáž z vernisáže.

Královedvorské Městské muzeum ve spolupráci s Muzeem tkalcovství z polské Kamenné Hory se poprvé společně prezentuje v rámci projektu „Umělci - Artyści, umění nás spojuje“.

Královedvorské Městské muzeum ve spolupráci s Muzeem tkalcovství z polské Kamenné Hory se poprvé společně prezentuje v rámci projektu „Umělci - Artyści, umění nás spojuje“.

Poslední dubnový čtvrtek proto do Podkrkonoší zavítala delegace z polského partnerského města. Přivítala je ředitelka muzea Dana Humlová společně se zástupci vedení města. V průběhu dopoledne měli partneři z Kamenné hory možnost si prohlédnout místní muzeum s aktuální výstavou i zdejší zoologickou zahradu. Odpoledne si pak delegace z Polska prohlédla i další místa Dvora Králové.„Umělci – Artyści: Umění nás spojuje“ 

Hlavním cílem návštěvy polských partnerů však bylo společné zahájení výstavy již zmíněného česko-polského projektu „Umělci – Artyści: Umění nás spojuje“ ve výstavní síni Staré radnice. Samotná vernisáž výstavy byla zahájena originálním hudebním vystoupením.  

Za českou stranu se na výstavě prezentují současní umělci z Královedvorska: Miloš Petera, Aleš Malý, Ivana Černá, Jaroslav Černý a Jiří Holan. Za polskou stranu to pak je několik umělců z Kamenné Hory a okolí.

Celkem je představeno 32 děl a za každým z nich stojí spousta stráveného času, více nám o tom pověděl jeden z vystavovatelů Miloš Petera „Než ta inspirace přijde a vše se v člověku uspořádá, aby mohl začít pracovat na tom obrazu, to je velmi dlouhý proces“

Výstavu si můžete v reprezentačních prostorách Staré radnice prohlédnout až do 2. června. Pak se díla přesunou k prezentaci do partnerského města Kamenná Hora.


Video: ZvičinaTV
Foto: FB Muzea

Další články Městské muzeum

FOTOGALERIE - Společná výstava Královédvorských a polských umělců na Staré radnici. Podívejte se na reportáž z vernisáže.

Související články
Kraj přidá městskému muzeu ve Dvoře Králové peníze na restaurování dámské pelerínky
Vaše komentáře

Přečteno 528x