')
Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Královédvorsko > Co se děje > výstavy

Vernisáž výstavy a výsledky výtvarné soutěže Zvíře není věc

Redakce / 8.04.2016
Ve čtvrtek proběhla v galerii „TENGENENGE“ v ZOO Dvůr Králové vernisáž výstavy výtvarných prací soutěže, kterou již 12 let pořádá výtvarný kroužek Hankova domu pod vedení Vandy Kotíkové. Soutěže se zúčastnilo 41 škol z ČR a porota vybírala celkem z 639 prací!
 

I přes takto velkou konkurenci se děti ze Dvora Králové rozhodně neztratily! Děti ze ZŠ Podharť pod vedením paní učitelky Pfeiferové opanovaly kategorii žáků od 1 do 3 třídy. Získali všechny 3 první místa. Mnoho medailí získaly rovněž děti ze ZUŠ Dvůr Králové pod vedením pana Holana a paní Černé a rovněž děti z pořádajícího výtvarného kroužku Hankova domu Vandy Kotíkové. Výsledky najdete pod videem. Fotografie vítězných prací a fotogalerii z vernisáže na stránkách Hankova domu.

Všechny oceněné práce a další vybrané jsou vystaveny v ZOO Dvůr Králové - galerie „TENGENENGE“ od 7. dubna do 24. dubna 2016.


Partnery výtvarné soutěže jsou Královédvorské firmy:
Carla, Papírnictví na pěší zóně, Cukrárna Gloria, Gastro Zoo, Knihkupectví U Veselých a MEPAP.


Podívejte se na naše video z vernisáže výstavy:


Odborná porota pracovala ve složení

Daniel Václavík – akademický malíř, Zdeněk Čermák – propagace – za ZOO Dvůr Králové, Jitka Mašínová – výtvarnice ZOO Dvůr Králové, Mgr. Ivana Černá – ředitelka ZUŠ Dvůr Králové n/L, Jiří Holan – výtvarník,  Hana Pfeiferová – uč. výtvarné výchovy ZŠ a Vanda Kotíková – výtvarný kroužek Hankova domu, se sešla v úterý 8. března 2016 v Hankově domě a dospěla k následujícímu vyhodnocení:

I. kategorie – mateřská škola

1. místo Adélka Strnadová MŠ Čtyřlístek Říčany uč. Věra Müllerová
2. místo Martina Nedvědová Výtvarný kroužek Hankův dům uč. Vanda Kotíková
3. místo Ketrin Tauchmanová Výtvarný kroužek Hankův dům uč. Vanda Kotíková

II. kategorie – 1. – 3. ročník ZŠ

1. místo Matouš Flégr ZŠ Podharť Dvůr Králové n/L. uč. H.Pfeiferová
2. místo Helena Davidová ZŠ Podharť Dvůr Králové n/L. uč. H.Pfeiferová
3. místo Nela Heřmanská ZŠ Podharť Dvůr Králové n/L. uč. H.Pfeiferová

III. kategorie – 4. – 6. ročník ZŠ

1. místo Tomáš Pumrle VK „ Zdeňka“ Kladno uč. Z. Povondrová
2. místo David Marek ZŠ Bílá Třemešná uč. K. Poživilová
3. místo Tadeáš Hampl ZŠ V Domcích Trutnov uč. J. Gécová

IV. kategorie 7. – 9. ročník ZŠ

1. místo Viktorie Ledererová ZŠ ČSLA Frýdek Místek uč. Kopřivová
2. místo Lenka Gryczová ZŠ ČSLA Frýdek Místek uč. Kopřivová
3. místo Adéla Šleisová ZŠ Strž Dvůr Králové n/L. uč. A. Sedliská

ZUŠ – předškolní kategorie

1. místo Filip Kubaš ZUŠ Most uč. J. Fabiánová
2. místo Šimon Večerka ZUŠ Krnov uč. I. Steiningerová
3. místo Richard Hájek DDM Slezská Praha 2 uč. A. Charamzová


ZUŠ

I. kategorie 1. – 5. ročník

1. místo Ondřej Holan ZUŠ R. A. D. Dvůr Králové n/L. uč. J. Holan
2. místo Erik Fajčák ZUŠ Jilemnice uč. D. Bucharová
3. místo Jakub Schreiber ZUŠ R. A. D. Dvůr Králové n/L. uč. I. Černá

II. kategorie 6. – 9. ročník

1. místo Sára Rumlová ZUŠ Dvůr Králové n/L. uč. J. Holan
2. místo Justýna Čadanová ZUŠ Jilemnice uč. D. Bucharová
3. místo Sebastián Brůcha ZUŠ Most uč. D. Beňák

III. kategorie 15 – 19 let

1. místo Tereza Kazmirowska ZUŠ Dvůr Králové n/L uč. J. Holan
2. místo Lucie Serbousková ZUŠ Dvůr Králové n/L uč. I. Černá
3. místo Pavlína Holmanová ZUŠ Dvůr Králové n/L uč. I. Černá

Zvláštní ocenění - speciální školy

1. místo Lukáš Strejc Zběšičky Bernartice uč. Uhrová
2. místo Jitka Rotová Domov Horizont - Protivín uč. Uhrová
3. místo Martina Taliánová Domov Horizont - Protivín uč. Uhrová

Keramika

1. místo kolektiv - ZUŠ R. A. Dvorského Dvůr Králové n/L. / netopýři /
2. místo Zuzana Merhulíková / chameleon/ ZUŠ Dvůr Králové n/L - uč. I. Černá
3. místo Markéta Michálková / králík / ZUŠ Strakonice - uč. I. Schwarzová
3. místo Klára Plecháčová ZUŠ Dvůr Králové n/L - uč. I. Černá
čestné uznání Markéta Seibertová ZUŠ Jeseník uč. I. Svobodová

OBJEKTY

1. místo kolektiv ZUŠ Strakonice - Zámek uč. I. Schwarzová
2. místo kolektiv ZUŠ Jeseník uč. J. Krhánková
3. místo Vojtěch Jaroš Gymnázium J. Wintra Rakovník uč. L. Hejdová


VYSTAVENÉ PRÁCE

I.kategorie MŠ

Mikuláš Štěpán Povondra VK Zdeňka Kladno uč. Z. Povondrová
Kateřina Schreiberová VK Hankův dům Dvůr Králové n/L. uč. V. Kotíková
Matyáš Hybner MŠ Dolní Cerekev uč. A. Hašková
Karolína Lukášová VK Hankův dům Dvůr Králové n/L. uč. V. Kotíková
Kryštof Mundl MŠ Čtyřlístek Říčany uč. M. Lacinová
Martina Vanclová MŠ Bílá Třemešná uč. Z. Odvárková
Kristýna Lukášová VK Hankův dům Dvůr Králové n/L. uč. V. Kotíková
Lia Mostecká VK Hankův dům Dvůr Králové n/L. uč. V. Kotíková
Barbora Malásková MŠ Čtyřlístek Říčany uč. M. Lacinová
Natálie Švábová VK Hankův dům Dvůr Králové n/L. uč. V. Kotíková
Karolína Mazáková VK Hankův dům Dvůr Králové n/L. uč. V. Kotíková

II. kategorie ZŠ 1. – 3. ročník

Jaroslav Klička ZŠ Podharť Dvůr Králové n/L. uč.H. Pfeiferová
Roderik Červeňák ZŠ Opočenská Dobruška uč. P. Gzubová
Doubravka Cicáková VK Hankův dům Dvůr Králové n/L. uč. V. Kotíková
Sabina Stejskalová ZŠ Podharť Dvůr Králové n/L. uč.H. Pfeiferová
Anna Vyšanská ZŠ Podharť Dvůr Králové n/L. uč.H. Pfeiferová
Lukáš Poprach ZŠ Bílá Třemešná uč. K. Poživilová
Jakub Šultys ZŠ Brandýsek
Tereza Jansová ZŠ Podharť Dvůr Králové n/L. uč.H. Pfeiferová
Tereza Zbrásová ZŠ Podharť Dvůr Králové n/L. uč.H. Pfeiferová
Aneta Erbenová VK Hankův dům Dvůr Králové n/L. uč. V. Kotíková

III. kategorie ZŠ 4. – 6. ročník

Damián Dorda ZŠ Fulnek uč. J. Kolářová
Andrea Dymešová ZŠ Podharť Dvůr Králové n/L. uč.H. Pfeiferová
Eliška Pecnová ZŠ Schulzovy sady Dvůr Králové n/L. uč. J. Godárová
Natalia Lubinová ZŠ Schulzovy sady Dvůr Králové n/L. uč. J. Godárová
Veronika Špačková ZŠ V Domcích Trutnov uč. J. Gécová
Adam Povondra VK Zdeňka Kladno uč. Z. Povondrová
Robin Gřunděl ZŠ ČSA Frýdek Místek uč. V. Kopřivová
Veronika Kalinová ZŠ Podharť Dvůr Králové n/L. uč.H. Pfeiferová
Anežka Špačková ZŠ Podharť Dvůr Králové n/L. uč.H. Pfeiferová

IV.kategorie ZŠ 7. – 9. ročník ZŠ

Martin Rulf ZŠ Strž Dvůr Králové n/L. uč.A. Sedliská
Andrea Lamačová ZŠ V Domcích Trutnov uč. J. Gécová
Nikola Kulhánková ZŠ Bílá Třemešná uč. K. Poživilová
Pavla Endrlová ZŠ Bílá Třemešná uč. K. Poživilová
Adam Spratek ZŠ ČSA Frýdek – Místek uč. V. Kopřivová
Patrik Nohavica ZŠ ČSA Frýdek – Místek uč. V. Kopřivová
Gabriela Kapitulčínová ZŠ ČSA Frýdek – Místek uč. V. Kopřivová
Gabriela Geletová ZŠ ČSA Frýdek – Místek uč. V. Kopřivová

ZUŠ – předškolní kategorie

Aleš Hlobil ZUŠ Pardubice uč. Z. Kučerová
Emma Kynclová ZUŠ Most uč. J. Fabiánová
Eva Martínková ZUŠ Krnov uč. I. Steiningerová
Viola Kubaníková ZUŠ Krnov uč. I. Steiningerová
Vlaďka Kovářová ZUŠ Krnov uč. I. Steiningerová
Tomáš Roskovec DDM Slezská Praha 2 uč. A. Charamzová
Jan Procházka ZUŠ J. Kvapila Brno uč. Dvorská
Laura Lášová ZUŠ Krnov uč. I. Steiningerová
Karla Kohutová ZUŠ Krnov uč. I. Steiningerová

ZUŠ I. kategorie 1. – 5. ročník

Marek Holec ZUŠ Jilemnice uč. D. Bucharová
Alžběta Roučková ZUŠ Jilemnice uč. D. Bucharová
Gabriel Benefi ZUŠ Most uč. J. Fabiánová
Veronika Veselá ZUŠ J. Kvapila Brno uč. M. Šrámková
Anna Rychterová ZUŠ Jilemnice uč. D. Bucharová
Karolína Maroušková ZUŠ Strakonice uč. I. Schwarzová
Monika Bandiková ZUŠ Jeseník uč. I. Svobodová
Markéta Endelová ZUŠ Olomouc uč. P. Stodůlka
Klementýna Jurečková ZUŠ J. Kvapila Brno uč. Dvorská
Jiří Dvořák ZUŠ Jilemnice uč. D. Bucharová
Benjamín Čadan ZUŠ Jilemnice uč. D. Bucharová
Barbora Záhorová ZUŠ Olomouc uč. P. Stodůlka
Hana Staňková a Vojta Staněk ZUŠ Olomouc
Michaela Soukupová ZUŠ Strakonice uč. I. Schwarzová
Gina Maria Evangelista DDM Slezská Praha 2 uč. A. Charamzová

ZUŠ II. kategorie 6. – 9. ročník

Adéla Balcárková ZUŠ Jeseník uč. I. Svobodová
Klára Plecháčová ZUŠ R. A. D. Dvůr Králové n/L. uč. I. Černá
Julie Mrázová ZUŠ Strakonice uč. I. Schwarzová
Eliška Durstová ZUŠ R. A. D. Dvůr Králové n/L. uč. J. Holan
Nala Flosová ZUŠ R. A. D. Dvůr Králové n/L. uč. J. Holan
Markéta Pecnová ZUŠ R. A. D. Dvůr Králové n/L. uč. J. Holan
Jiří Straka ZUŠ Jilemnice uč. D. Bucharová

ZUŠ III. kategorie 15 – 19 let

Klára Grohmannová ZUŠ Olomouc
Lucie Šimůnková ZUŠ Jilemnice uč. D. Bucharová


Speciální školy

Stacionář Horizont Protivín

Vladimír Anděl
Eva Kaboušková
Jitka Rotová
Kateřina Barabášová
Radka Rybáková

Domov pro osoby se zdravotním postižením Zběšičky

Lenka Uhlíková
Petr Peroutka
Vít Růžička
Andrea Kleistnerová
Lukáš Strejc

KERAMIKA

Eliška Miková /slepice/ ZUŠ Strakonice, uč. I. Schwarzová
Julie Mrázová /orel/ ZUŠ Strakonice, uč. I. Schwarzová
Karolína Housková /papoušek/ ZUŠ Strakonice, uč. I. Schwarzová
Kamila Kůtová /ještěr/ ZUŠ Strakonice, uč. I. Schwarzová
Anděla Matěásková /lev/ ZUŠ Jilemnice, uč. J. Hauková
Natálie Tuláčková /lev/ ZUŠ Jilemnice, uč. J. Hauková
Teodor Žalud /kočka/ ZUŠ Jilemnice, uč. J. Hauková
František Tulej /kuře/ ZŠ Opočenská Dobruška, uč. D. Sychrovská
Aleš Balogh /kuře/ ZŠ Opočenská Dobruška, uč. D. Sychrovská

OBJEKTY

Adam Zezulka /myš/ ZŠ V Domcích Trutnov, uč. J. Gécová
Robin Švorc /krokodýl/ ZŠ V Domcích Trutnov, uč. J. Gécová
Dušan Žatecký a David Gorol /papoušek/ ZŠ V Domcích Trutnov, uč. J. Gécová
Vanesa Gažiová /rybka/ ZŠ Opočenská Dobruška

Všechny oceněné práce a další vybrané budou vystaveny v ZOO Dvůr Králové - galerie „TENGENENGE“ od7. dubna do 24. dubna 2016.

Vanda Kotíková

 

Související články
Zvíře není věc v ZOO
ZVÍŘE NENÍ VĚC - XII. ročník výtvarné soutěže Hankova domu
Hana Purkrábová dnes zahájí svoji výstavu figurativních plastik v galerii O. Gutfreunda
Zvíře není věc - XIII. ročník výtvarné soutěže - má uzávěrku 28. února 2017
Zvíře není hračka - podtéma letošního ročníku soutěže Zvíře není věc (uzávěrka 30. dubna 2019)

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 385x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
11.07.2019 - Knihovna Slavoj bude již od pátku 12. července 2019 opět otevřená pro čtenáře dle běžné otevírací doby. Služby on-line jsou již také v provozu.
10.07.2019 - Aktuálně (středa 10. července) je omezen provoz v knihovně Slavoj ve Dvoře Králové, kde nefunguje elektřina. Možné je pouze osobní navrácení knih. V případě potřeby prodloužení knih volejte na mobilní čísla: 721 390 348, 606 531 153. O změně vás budeme informovat.
02.07.2019 - Od 27. června do 1. července jsme bohužel měli problém s poštovním serverem účtu info@kralovedvorsko.cz. Pokud jste nám v tuto dobu poslali email, prosím, zašlete jej ještě jednou nebo nám zavolejte.

Volná pracovní místa
Školní psycholog (Dvůr Králové n. L.)

Vedoucí oddělení ŠKS (Dvůr Králové n. L.)


Sociální pracovník/ice (Diakonie ČCE DKnL)

Ošetřovatel (Domov sv. Josefa, Žireč)

Brigáda na léto (Domov sv. Josefa)


Kalendář akcí