Vyhledej
Královédvorsko > Co se děje > výstavy

Výstava fotografií z facebookové skupiny Krásy Podkrkonoší na Staré radnici zahájena! (do 16. července 2023)

Redakce / 12.05.2023, Dvůr Králové nad Labem
Jedinečná příležitost se naskytla přispěvatelům do facebookové skupiny Krásy Podkrkonoší: jejich fotografie, které byly obdivovány zatím jen v digitální verzi, byly vytištěny. Prohlédnout si je mohou návštěvníci výstavy ve Staré radnici ve Dvoře Králové až do 16. července.

FOTOGALERIE - Vernisáž výstava Krásy Podkrkonoší


Poslat své fotografie na výstavu mohl každý, podmínkou byla minimální velikost fotografie v originálu tak, aby její výsledný tisk byl kvalitní. Ve čtvrtek 11. května proběhla vernisáž této výjimečné akce, kde autoři zaslaných fotografií měli možnost se vůbec poprvé setkat osobně. 

Na finálních 84 fotografií si rozhodně najděte více času: v sále zažijete všechna 4 roční období z regionu různým pohledem od 25 autorů. Každá vystavená fotografie má své kouzlo: cenné je jedinečné zachycení okamžiku daného místa, nechybí fotografie z makrosvěta nebo naopak i letecké z dronu. Tahle krása a jedinečnost mohla vzniknout většinou díky tomu, že autoři fotografií v našem regionu bydlí, znají jej a umí vystihnout a dojet si osobně pro ten správný okamžik. 

Pokročilou dobu, kdy na výstavě se objeví i kvalitní díla nadšených amatérů, popisuje fakt, že některé kvalitní fotografie vznikly zmáčknutím pomyslného tlačítka na kapesním mobilu místo složitého nastavování clony a času na těžkém fotoaparátu. 

S nápadem na uskutečnění výstavy přišla Dana Humlová z městského muzea. Odborná porota složená ze správců skupiny a městského muzea vybrala a nakonec nechala vytisknout fotografie od všech autorů, kteří reagovali na výzvu a dle svého výběru své nejlepší fotografie ze skupiny zaslali. Za realizaci výstavy i organizaci vernisáže v prostorách Staré radnice patří dík zaměstnancům muzea. 

Fcb skupinu Krásy Podkrkonoší založil v roce 2017 a dodnes spravuje Ing. arch. Jan Holan. Pokračuje tak na jiné úrovni v tradici svého otce Josefa Holana, který se věnoval focení motozávodů. Jan Holan na vernisáži sám potvrdil, že kvalitní fcb skupina musí mít svůj řád a je třeba na ni denně dohlížet. Svůj boom tato fcb skupina zažila v době Covidu, kdy lidé mohli v rámci covidových opatření cestovat jen po regionu. V dnešní době má téměř 10 tisíc sledujících, a stala se tak nejen výtečnou komunitou, ale také prvkem podporující místní cestovní ruch. 

Přejeme krásné kochání!

Kateřina Sekyrková

Foto: Lenka Hurdálková

 
Vaše komentáře

Přečteno 1218x
 
15.07.2024 - České dráhy vydaly zprávu, která v těchto horkých dnech upozorňuje na vyšší pravděpodobnost závad na infrastruktuře i na vozidlech a souvisejícímu omezení vlakové dopravy. Na jakkoliv dlouhou cestu vlakem si s sebou vezměte dostatek tekutin.
10.06.2024 - Z důvodu závady na hlavním přívodu pitné vody je uzavřené Tyršovo koupaliště - do odvolání.

Volná pracovní místa

Učitel/ka fyziky (ZŠ Schulz. sady)

Učitel/ka informatiky (ZŠ Schulz. sady)

Učitel/ka Hv, Pč (MŠ a ZŠ Bílá Třemešná)

Terénní pečovatel/ka (Diakonie ČCE)


Kalendář akcí