Vyhledej
Královédvorsko > Co se děje > výstavy

Výstava obrazů: Hesham Malik „KUUMBA“

Redakce, / 4.03.2023, Dvůr Králové nad Labem, mestskemuzeum.kralovedvorsko.cz
Hesham Malik je mezinárodně uznávaný umělec, který se zaměřuje na smyslovou povahu umění a snaží se zobrazit příběhy lidí a života po celém světě. Ve Dvoře Králové až do 23. dubna vystavuje svá díla se zaměřením na Afriku - Kuumba je původně svahilské slovo.

FOTOGALERIE - VÝSTAVA: HESHAM MALIK „KUUMBA“


Místo konání: Stará radnice ve Dvoře Králové
Otevírací doba: út – pá 9 -12 / 13 -16, so – ne 13 – 16
Vstupné: 40 / 20 Kč


O výstavě


Svahilské slovo 'Kuumba' (vyslovováno koo-OOM-bah), znamená, že máme vždy udělat co nejvíce, jak jen můžeme, abychom po sobě zanechali odkaz krásnější a prospěšnější, než jsme ho zdědili po předcích. Celá výstava vychází z tohoto pojetí, které respektuje a uctívá vztahy ke zvířatům a přírodě.

O umělci


Hesham Malik se narodil indickým rodičům v roce 1978 v Bahrajnu. O uměleckou tvorbu se začal zajímat již v dětství. S rodiči se poté přestěhoval do Indie, později do Dubaje. Vystudoval univerzitu ve Waterloo v Kanadě, specializaci na umění a design na Parsons School of Design a na Museum of Modern Art v New York City. Hesham má za sebou více než 100 samostatných výstav a je zkušeným profesionálním umělcem. 

Při tvorbě nepoužívá štětce, ale jen ruce a případně bodlinu z dikobrazu. Ačkoliv sám prošel později špičkovým vzděláváním, stále věří, že nejlepším učitelem je praxe získaná metodou pokusů a omylů. Je otevřen různým kulturám díky svým osobním zkušenostem z cest.

Video z vernisáže

Další články Městské muzeum

 
Vaše komentáře

Přečteno 186x