Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Královédvorsko > Doprava > aktuálně

Cesta z Hřibojed do Žirče může být v zimě problém. Na řidiče čeká v lesním úseku neudržovaná silnice

Redakce / 21.01.2019, KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ
Stejně jako se v zimě neudržují všechny chodníky ve městě, tak také silnice ve správě Královéhradeckého kraje nemusí být všechny udržované. Jedná se o silnice, kde i vozidlo údržby má v zimě problém bezpečně projet a silnici upravit.
 
Mezi tyto silnice patří aktuálně část silnice na Královédvorsku ze Žirče do Hřibojed (č. III/2854), kdy vozidla údržby neupravují úsek vedoucí lesem vzhledem k jejich omezeným možnostem na úzkých silnicích s prudkým klesáním.


























Na nebezpečný stav vozovky upozorňují značky, které označují úsek silnice v případě klimaticky nepříznivých podmínek za uzavřený (zákaz vjezdu). Právě v tomto úseku silnice, spojující Žireč a Hřibojedy, se vytvořila na konci minulého týdne ledovka, kterou na vlastní kola zkusilo nejedno auto. 
Stejná situace nastává v zimě také v úseku silnice vedoucí na Kateřinu  - silnice č. III/29928 z Vítězné do Chotěvic. Ta se dočkala v minulém týdnu také uzavření. 
Stav ledovek a omezeného průjezdu na vybraných neupravovaných silnicích trvá i v tomto týdnu, kdy noční teploty klesají až k -10°C a denní se vyšplhají do kladných hodnot.
S ledovkou však bojovala vozidla v minulém týdnu i na frekventovaných silnících - příkladem byla obec Kocbeře a hlavní tah na Trutnov. Informovali jsme o tom zde.

Silnice, které jsou v zimě neudržované a mohou být tedy i neprůjezdné, jsou označeny na dopravním serveru dopravniinfo.cz. Bohužel právě výše dvě zmíněné silnice na mapě chybí, ačkoliv mezi ně patří.

O problému vozidel údržby na vybraných úsecích silnic vypovídají i dvě nehody, které se staly i vozidlům údržby v Orlických horách. Informovali jsme o nich zde.


Jezděte opatrně!

Kateřina Sekyrková
Foto: Facebook
 

Související články
Pod obcí Kocbeře vyjelo auto mimo silnici
Silnici na Šerlich v neděli dopoledne zablokoval autobus se sypačem
V Orlických horách se opět střetl autobus s vozidlem údržby

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 1110x
 
 
 
Zpět
11.07.2019 - Knihovna Slavoj bude již od pátku 12. července 2019 opět otevřená pro čtenáře dle běžné otevírací doby. Služby on-line jsou již také v provozu.
10.07.2019 - Aktuálně (středa 10. července) je omezen provoz v knihovně Slavoj ve Dvoře Králové, kde nefunguje elektřina. Možné je pouze osobní navrácení knih. V případě potřeby prodloužení knih volejte na mobilní čísla: 721 390 348, 606 531 153. O změně vás budeme informovat.
02.07.2019 - Od 27. června do 1. července jsme bohužel měli problém s poštovním serverem účtu info@kralovedvorsko.cz. Pokud jste nám v tuto dobu poslali email, prosím, zašlete jej ještě jednou nebo nám zavolejte.

Volná pracovní místa
Ošetřovatel (Domov sv. Josefa, Žireč)

Brigáda na léto (Domov sv. Josefa)


Kalendář akcí