Vyhledej
Královédvorsko > Doprava > aktuálně

Dopravní omezení cestou Špindlu: rekonstrukce 3 mostů. V kraji začíná období dopravních staveb a s tím souvisejících uzavírek.

Redakce, / 29.04.2024, Aktualizováno , KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ
Od začátku dubna zažívají řidiči na tahu na Špindlerův Mlýn dopravní omezení související se stavebními pracemi na rekonstrukci tzv. "polských mostů", tedy tří mostů na hlavním tahu na Špindlerův Mlýn. Není to však jediné zpomalení na cestě.

FOTOGALERIE - Cestu do Špindlu zpomalí rekonstrukce 3 mostů. Začíná období dopravních staveb a s tím souvisejících uzavírek.


Pro letošek je připraveno v Královéhradeckém kraji celkem 57 stavebních akcí v rámci rekonstrukcí a oprav krajských silnic a mostů. V dubnu se z nich začíná realizovat celkem 12.

Cesta do Špindlerova Mlýna pomalejší

 
Stavební práce na rekonstrukci takzvaných „polských mostů“ na silnici II/295 směr z Vrchlabí na Přední Labskou do Špindlerova Mlýna probíhají již od 2. dubna a budou pokračovat až do 3. listopadu 2024. Řidiči musí počítat s částečnou uzavírku stávající komunikace: provoz bude po dobu výstavby sveden do jednoho jízdního pruhu a dále na provizorní komunikaci v místě stavby s využitím mostního provizoria.
 
Na stejné silnici zpomalují dopravu od začátku dubna také stavební práce na zajištění skalního svahu Nad Úpravnou vody - podél silnice II/295 v Herlíkovicích. Stavba probíhá za částečné uzavírky silnice a doprava je svedena do jednoho jízdního pruhu a řízena světelnou signalizací. Dokončení stavby je v plánu v září 2024.

Hořicko a Novopacko

 
Od 15. dubna do 26. května 2024 se uskuteční rekonstrukce opěrné zdi a propustku na komunikaci III/28448 v Úhlejově. Díky úplné uzavírce bude nutné jezdit po komunikaci III/3008 z Třebihošti na křižovatku se silnicí II/300 v Dolním Dehtově, následně po komunikaci II/300 přes Zdobín do Miletína ke křižovatce s komunikací II/284 u náměstí K. J. Erbena, dále po II/284 směrem na Lázně Bělohrad k odbočce na III/28447 a dále po III/28447 k obci Brodek/Úhlejov.

V Nové Pace se od začátku dubna do 3. listopadu 2024 pracuje na kompletní rekonstrukci komunikace II/284 v Lomnické ulici. Kromě zrekonstruování silnice dojde také k rekonstrukci stávajících autobusových zastávek a výstavby jedné nové. Vzniknou také parkovací stání a v plánu je také rekonstrukce chodníků či modernizace dešťové a splaškové kanalizace, vodovodu, veřejného osvětlení a přeložka plynovodu. Rozsah stavebních prací bude kombinovat částečné i úplné uzavírky podle postupu při jednotlivých etapách v Lomnické ulici.
 

Z České Skalice do Červeného Kostelce

 
Rekonstrukce posledního 1,8 kilometru dlouhého úseku komunikace III/3049 z České Skalice do Červeného Kostelce bude trvat od 8. dubna do 20. října a vyžádá si úplnou uzavírku. Kromě rekonstrukce vozovky projde modernizací most. Objízdná trasa bude přes Náchod a Červený Kostelec po silnicích I/33, I/14, III/3036, III/3049, dále přes Studnici po silnici III/033 27 a III/30416, či Bakov po komunikaci III/30411.

Kateřina Sekyrková
Zdroj: KHK


 


Související články
V pondělí 3. června začínají další 2 úplné uzavírky úseků silnic v regionu
Vaše komentáře

Přečteno 717x
 
22.07.2024 - Pozor na odkloněnou trasu na železniční trati Prahy - Hradec Králové - Trutnov: rychlíky linky R10 budou během plánované výluky zastavovat místo stanice Praha-Libeň ve stanici Praha-Vysočany od úterý 16. července nepřetržitě do soboty 24. srpna 2024.
15.07.2024 - České dráhy vydaly zprávu, která v těchto horkých dnech upozorňuje na vyšší pravděpodobnost závad na infrastruktuře i na vozidlech a souvisejícímu omezení vlakové dopravy. Na jakkoliv dlouhou cestu vlakem si s sebou vezměte dostatek tekutin.
10.06.2024 - Z důvodu závady na hlavním přívodu pitné vody je uzavřené Tyršovo koupaliště - do odvolání.

Volná pracovní místa

Učitel/ka fyziky (ZŠ Schulz. sady)

Učitel/ka informatiky (ZŠ Schulz. sady)

Učitel/ka Hv, Pč (MŠ a ZŠ Bílá Třemešná)

Terénní pečovatel/ka (Diakonie ČCE)


Kalendář akcí