Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Doprava > aktuálně

Dvůr Králové se v létě stane centrem objízdných tras - silničních i železničních

Redakce / 7.07.2018, Královédvorsko
Uzavřená křižovatka ve Dvoře Králové u oční školy, uzavřená silnice Bílá Třemešná - Dolní Brusnice, uzavření vlakového bodu Jaroměř a s ní související 3týdenní výluka na trati Stará Paka - Jaroměř - Hradec Králové. To jsou hlavní omezení na Královédvorsku nejen během letošního léta - stavební práce budou trvat většinou až do podzimu.

FOTOGALERIE - Objízdné trasy uzavřená Bílá Třemešná 2018


Uzavření křižovatky u oční školy 

(9. července - 18. listopadu 2018)

Velký nápor budou během uzavírky zažívat křižovatka na Karlově, u Šindelky a také ulice v Podharti (Nerudova, Vrchlického, Nedbalova). Pozor by si v těchto místech měli dát i chodci. V první den uzavírky (9. července) bude dokonce uzavřena i ulice Fugnerova a objízdná doprava bude vedena Libušinou ulicí (odbočka u muzea).

Uzavření křižovatky u oční školy bude znamenat omezení ve směru z/do Trutnova nejen pro motoristy, ale také uživatele linkové a městské hromadné dopravy. Po dobu rekonstrukce bude téměř zcela mimo provoz až do listopadu autobusová zastávka U pošty (v provozu jen pro MHD směr nemocnice). Stěžejní zastávkou pro linkové autobusy se stane autobusové nádraží, v některých případech ji nahradí zastávka U kostela. 

Zastávka u oční školy nemá náhradu (nejblíže bude zastávka U kostela nebo Vrchlického v Podharti), zastávka Tyršova u benzinky (výpadovka na Trutnov) bude nahrazena zastávkou v Nedbalově ulici.
Podrobné jízdní řády autobusů najdete zde.

Osobní doprava a vybrané autobusy budou ve městě využívat průjezd kolem Šindelářské věže, kde se v současnosti kvůli tomu upravuje křižovatka. Většina autobusů však pojede přes nábřeží a Karlov. Karlovu se vyhne pouze tranzit od Trutnova směrem na Vrchlabí (u benzinky na výpadovce na Trutnova odbočí do Podhartě a Vrchlického a Nerudovo ulicí dojede až ke křižovatce s ulicí Spojených národů.

Nákladní doprava bude vedena přes Zboží a Kocbeře. 
Objízdné trasy najdete zde.


Uzavírka v Bílé Třemešné

(9. července - 14. října 2018)

V červenci také začnou stavební práce na rekonstrukci silnice vedené Bílou Třemešnou dále do Dolní Brusnice. Omezení začne 9. července opravou živičného krytu části objízdné trasy (Bílá Třemešná - Třebihošť), kdy objížďka povede do 15. července směrem na Doubravici a zpět přes Horní/Dolní Dehtov. Stejně časově náročnou uzavírkou, kdy bude uzavřen pouze jeden jízdní pruh a doprava vedena kyvadlově, začne příprava komunikace na rekonstrukci v úseku II/325 Bílá Třemešná - Dolní Brusnice. 

Od 16. července se však ve 2 etapách postupně uzavřou úseky Bílá Třemešná - Dolní Brusnice (do 31. srpna) a poté úsek v samotné obci Bílá Třemešná (1. září - 14. října 2018). Objízdné trasy povedou pro nákaldní dopravu v prvním případě přes Nemojov, Debrné, Mostek. Pro osobní dopravu a autobusy přes Horní Brusnici, Miletín, Třebihošť. Cesta z Horní Brusnice do Třebihoště bude bohužel také přes léto určitou dobu uzavřena z důvodu rekonstrukce. 

Ve druhém případě, tedy od září do října, bude osobní a autobusová doprava vedena přes Třebihošť, Dolní Dehtov, Horní Dehtov a křižovatka Dvůr Králové x Doubravice. Nákladní doprava pojede beze změn - po stejné trase jak v období předcházející etapy.

Objízdné trasy jsou součástí fotogalerie k článku.

Podrobné informace najdete zde.


Výluka na železnici - uzavření tratě 030 (Jaroměř - Stará Paka) a 032 (Jaroměř - Trutnov)

(14. července - 10. srpna 2018)

Vzhledem k probíhajícím pracem souvisejících s modernizací vlakové stanice Jaroměř, opravami a údržbou kolejí i traťového vedení proběhne od 14. července do 10. srpna uzavření železniční stanice Jaroměř pro dopravu a s ním související výluky na železničních tratích křižující Jaroměř. Náhradní autobusová doprava nebude převážet kola. 

Ze Dvora Králové budou jezdit vlaky dále na Liberec (Stará Paka), ovšem na Jaroměř se dostaneme pouze autobusy, které budou stavět i na zastávce v ulici 5. května. Dvůr Králové se tak zároveň stane přestupní stanicí mezi vlaky a autobusy. 

Výlukové jízdní řády najdete zde (formát pdf ke stažení).

Třebihošť 

(16. července - 30. září 2018)

Zároveň bude od 16. července uzavřena kvůli rekonstrukci krajská silnice č. III/3008 v obci Třebihošť (v úseku od křižovatky U Lípy po výjezd z obce směr Zvičina). Obousměrná objízdná trasa pro osobní a nákladní vozidla vede od křižovatky U Lípy po silnici III/28448 směrem na Miletín až ke křižovatce u Brodku s III/28447. Zde se odbočí směr na Zvičinu přes obec Chroustov a pokračovat po silnici III/28447 až ke křižovatce se silnicí III/28450, opět odbočit ve směru Zvičina, v obci Zvičina na křižovatce zpátka směr Třebihošť a po silnici III/28450 až do obce.

Kohoutov

(srpen - ?)

Rekonstrukce silnice vedoucí Kohoutovem (od křižovatky na Trutnov po Kohoutov - Kladruby) letos již dostala zelenou a proběhne až po tradiční akci Lidová řemesla, která se letos koná 11. srpna 2018. Loni se trhy nekonaly kvůli větrné smršti, která se Královédvorskem a Kohoutovem přehnala den před konáním akce. Objízdné trasy zatím nejsou známy. 

Kateřina Sekyrková

Související články
V pondělí 25. června začne úprava nároží křižovatky naproti Šindelářské věži
V pondělí 9. července začne stavba okružní křižovatky u oční školy, již jsou stanoveny objízdné trasy
Úplná uzavírka silnice z Velkého Vřešťova do Sedlce (směr Lanžov) od 12. července do 18. srpna 2018
Od 14. července 2018 se připravte na hlavní nepřetržitou výluku železniční stanice Jaroměř
Úplná uzavírka hlavního tahu Hradec Králové - Jičín
Vaše komentáře
Totální chaoschodec, 13.07.2018 09:16, Reagovat
Tak se na nás opět vedení radnice vykašlalo. Veškerá doprava svedena okolo Šindelky do Tylovy ulice a chodník uzavřen. Jít tam s kočárkem, to je opravdu lahůdka. Autobusové zastávky také bez informace o výlukách. Chudák turista jen bezradně kroutí hlavou. Hlavně, že pro ně máme další zbytečnou hru. Nemohl by se starosta alespoň někdy tím městem projít pěšky? Asi mu za to Dvoráci nestojí.
Dopravní značení objížďky v Nerudově ulici, 9.07.2018 21:29, Reagovat
Město zaplnily dopravní značky označující objížďky. Opravit staré a budovat nové je dobře. Ale co si můžeme myslet o rozhodnutí o stanovení objížďky pro nákladní automobily Nerudovou ulicí, když směrem od města jsou tři značky, které zakazují odbočen automobilům nad 15 t do ulice k mostu! Tyto značky tu byly umístěny v době, když se zjistilo, že původní most je v havarijním stavu a jsou tu dodnes. Původní most nahradil nový, nákladní automobily a kamiony přejíždějí most bez problému, opět je tu další objížďka pro těžká vozidla. a dopravní značky tu stále stojí. Jsou dobře zabetonované a tak je asi škoda je odstranit . Co nato příslušné orgány města?

Přečteno 4504x
 
Hodnocení článku:
03.07.2021 - Od začátku roku se v Královéhradeckém kraji vyočkovalo 448 868 dávek vakcíny proti covid-19. Alespoň první dávku dostalo více jak 257 tisíc obyvatel.
17.05.2021 - Dnes se otevírají veřejnosti terasy a zahrádky restaurací a kaváren. Podmínkou návštěvy venkovních prostranství provozoven je pro klienty negativní antigenní test, potvrzené očkování nebo prodělaný Covid nejpozději před 3 měsíci.
03.05.2021 - Dnes se vrací děti do školek. Otevřena jsou po téměř 5 měsících také kadeřnictví, pedikúry, masáže a kosmetické služby.

Volná pracovní místa
Kalendář akcí