Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Doprava > aktuálně

Heydukova ulice ve Dvoře Králové se otevře v pondělí 26. října 2020

Redakce / 25.10.2020, Dvůr Králové nad Labem
Do Žirče nebo dále do Jaroměře se od pondělí řidiči snadněji dostanou po nově zrekonstruované ulici Heydukova. Uzavřena byla kvůli kompletní rekonstrukci před 4 měsíci - 26. června 2020.
 

V pondělí 26. října bude pro dopravu opět otevřena Heydukova ulice, která od konce června procházela kompletní rekonstrukcí. Rekonstrukce Heydukovy ulice navázala na rekonstrukci Jaroměřské ulice realizovanou před třemi lety. I na tomto projektu město Dvůr Králové nad Labem úspěšně spolupracovalo s Královéhradeckým krajem, který financoval výměnu silničních obrub a položení nové asfaltové vrstvy. Dotaci z kraje ve výši 2 mil. Kč se podařilo městu získat i na cyklostezku, která je součástí nových chodníků. Město Dvůr Králové nad Labem částkou 15,4 mil. Kč financovalo obnovu vodovodu v úseku  od křižovatky s Luční ulicí po Denisovo náměstí, dále vybudování tlakové kanalizace v části stavby a také stavbu nových chodníků. 

Bohužel u stavby došlo ke zhruba měsíčnímu prodlení. To komplikovalo v polovině října dopravu po objízdné trase, kde byla objednána vysprávka v termínu již průjezdné Heydukovy ulice. Doprava zde byla řízena semafory a pracovníky stavby. „Během stavby jsme se museli vypořádat s řadou komplikací, například s nedostatečnou  únosností podloží, vysokou mírou zemních tras technické infrastruktury, s umístěním stožárů veřejného osvětlení nebo s havarijním stavem části kanalizace, kterou bylo třeba zhruba v délce 40 metrů opravit,“ uvedl místostarosta Jan Helbich.

Zcela hotová však rekonstrukce Heydukovy ulice ještě není: zbývá ještě realizovat výsadbu zeleně a finální terénní úpravy. 

„Děkuji občanům za trpělivost s dopravními omezeními, které ve městě v uplynulých měsících byly. Jen díky tomu se ale můžeme těšit z nových silnic. Snad opravená Heydukova ulice inspiruje také vlastníky přilehlých staveb, aby je renovovali, a pomohli nám tak postupně utvářet pěkný ráz opravených ulic,“ dodal Jan Helbich.

Jízda po nově rekonstruované Heydukově ulic (a navazující Jaroměřské) - 26. 10. 2020


Kateřina Sekyrková

Zdroj: mudk.cz 

Související články
Aktuální video ze stavby dálnice z Hradce do Jaroměře
EDIT: Vysprávka zcela uzavřela objízdnou trasu
Ve Dvoře Králové budou jezdit nové autobusy MHD
V Heydukově ulici ve Dvoře Králové je špatně značená cyklotrasa
Velká videoreportáž o dokončení ulic Krkonošská, Heydukova, Pod Safari a Nedbalova ve Dvoře Králové

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 513x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
26.02.2021 - Od 1. března 2021 bude v hodinách pro veřejnost opět otevřena pokladna na hlavní budově MěÚ Dvůr Králové n. L.. Hodiny pro veřejnost (do odvolání): pondělí a středa 8:00–17:00 hod. V úterý, čtvrtek a pátek 8:00–11:30 hod. jsou hodiny vymezené pouze pro nezbytné úřední záležitosti a po předchozí telefonické nebo e-mailové domluvě (případně na předvolání).

InzerceVolná pracovní místa
Kuchař/ka (Domov důchodců)


Odborný referent (Město Dvůr Králové n. L.)

Sociální pracovník (Město Dvůr Kr. n. L.)

Zdravotní sestra (Diakonie ČCE Dvůr Kr. n. L.)

Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kalendář akcí