Vyhledej
Královédvorsko > Doprava > aktuálně

Královéhradecký kraj našel peníze na obnovu povrchu dalších 31 kilometrů silnic druhých a třetích tříd. I na Královédvorsku.

Redakce / 29.09.2016, KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ
Z 18 vybraných úseků silnic, které se ještě na podzim dočkají opravy v podobě tzv. kobercové úpravy, se 4 nacházejí na území ORP Dvůr Králové nad Labem. Jedná se o silnici z Horní Brusnice na Zvičinu a v Třebihošti. Na okraji Královédvorska se již začala opravovat komunikace z Pecky do Borovnice. Celkové náklady na tyto opravy v Královéhradeckém kraji se vyšplhají až na 140 milionů korun.

Takzvané kobercové úpravy chystá Královéhradecký kraj v rámci oprav silnic druhých a třetích tříd na Jičínsku, Rychnovsku, Trutnovsku a Náchodsku. Celkové náklady na tyto opravy se vyšplhají až na 140 milionů korun. První plánované rekonstrukce začaly tento měsíc.

„Jedná se o ty silnice druhých a třetích tříd, jejichž povrch je nevyhovující, je rozpraskán, deformován a vyskytují se na něm trhliny či jiné konstrukční poruchy,“ sdělil Karel Janeček, náměstek hejtmana pro dopravu. „Předmětem těchto oprav je obnova svrchní části vozovky, v některých případech je ale potřeba i vyrovnání povrchu a zlepšení podkladních vrstev, včetně obnovení odvodnění a dopravního značení,“ dodal Janeček.

Celková délka rekonstruovaných úseků je 31 kilometrů. Opravovat se bude během podzimu na Jičínsku, Rychnovsku, Trutnovsku a Náchodsku. Jednou z prvních započatých rekonstrukcí je úprava silnice III/28440 vedoucí z Pecky do Borovnice. Tento úsek je dlouhý 3,6 kilometrů a jeho oprava vyjde na bez mála 23 milionů korun. Další již opravovanou silnicí je od minulého týdne silnice z Horní Brusnice na Zvičinu, která je zároveň příčinou objízdné trasy na Pecku přes Miletín (článek zde).

Seznam všech opravovaných silnice je zde.

Předpokládané náklady na všechny opravy ve výši 140 milionů korun pokryjí prostředky z Fondu rozvoje a reprodukce Královéhradeckého kraje, kraj ale rovněž získá dotaci ze Státního fondu dopravní infrastruktury ve výši 91 milionů korun.

Kateřina Sekyrková

Zdroj: Královéhradecký kraj


Související články
Úřad pozastavil kontroverzní tendr na autobusy v Královéhradeckém kraji, obálky zůstanou zavřené
Již je průjezdná silnice k ZOO, městský autobus na vlakové nádraží vynechává zastávku v centru
Silnice z Horní Brusnice na Zvičinu dostane nový povrch. Průjezd na Pecku zůstane zachován.
Rada kraje schválila na jednom z posledních zasedání rekonstrukce silnic za půl miliardy korun. Na hranicích s Polskem.
O víkendu se bude ve Dvoře slavit. V pondělí 24. října se otevírá rekonstruované nábřeží Benešovo.
Novinky na Benešově nábřeží pletou lidem hlavu. Pro některé máme vysvětlení.
Vláda slibuje zvýšení mezd, slíbené peníze ale krajům neposílá.
Vaše komentáře

Přečteno 964x
 
15.07.2024 - České dráhy vydaly zprávu, která v těchto horkých dnech upozorňuje na vyšší pravděpodobnost závad na infrastruktuře i na vozidlech a souvisejícímu omezení vlakové dopravy. Na jakkoliv dlouhou cestu vlakem si s sebou vezměte dostatek tekutin.
10.06.2024 - Z důvodu závady na hlavním přívodu pitné vody je uzavřené Tyršovo koupaliště - do odvolání.

Volná pracovní místa

Učitel/ka fyziky (ZŠ Schulz. sady)

Učitel/ka informatiky (ZŠ Schulz. sady)

Učitel/ka Hv, Pč (MŠ a ZŠ Bílá Třemešná)

Terénní pečovatel/ka (Diakonie ČCE)


Kalendář akcí