Vyhledej
Královédvorsko > Doprava > aktuálně

Ministr Ťok chce otevřít další úsek D11 o délce 23 km do 3 let, zamítl rozklad pana Kučery

Stavební povolení pro úsek D11 ze Smiřic do Jaroměře platí

Redakce / 5.04.2018, Jaroměřsko
Ministr dopravy Dan Ťok na základě návrhu rozkladové komise zamítl rozklad Františka Kučery proti vydanému stavebnímu povolení na 7,4 kilometru dlouhého úseku D11 mezi Smiřicemi a Jaroměří. Patnáctým dnem po vyvěšení rozhodnutí ministra na úřední desce ministerstva dopravy nabyde stavební povolení právní moci a Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) může dokončit přípravu.
 

FOTOGALERIE - Ministr Ťok chce otevřít další úsek D11 o délce 23 km do 3 let, zamítl rozklad pana Kučery

„Mezi Hradcem Králové a Jaroměří probíhá archeologický průzkum, už je vytyčená trasa budoucí dálnice a probíhají přípravné práce před samotným zahájením stavby. Všechny potřebné pozemky máme vykoupené, podepsané smlouvy se zhotovitelem a platné už máme dvě stavební povolení ze tří. Kde to bude možné, zahájíme v následujících měsících stavbu,“ říká ministr dopravy Dan Ťok. 

Probíhající archeologické jsou viditelné například i ze silnice směřující ze Zaloňova do Jaroměře i železnice vedoucí z Jaroměře dále na Hradec.

Platné stavební povolení má již také úsek z Předměřic nad Labem do Smiřic. U úseku D11 z Hradce Králové do Předměřic se bude stavební řízení opakovat, samotnou dostavbu dálnice to ale už nezpozdí, naopak cílem nové žádosti ŘSD je stavební řízení urychlit. „U části dálnice z Hradce Králové do Předměřic nad Labem musíme dořešit nové stavební povolení tak, aby se v druhé polovině roku mohl začít stavět i tento úsek a za tři roky jsme mohli otevřít celých 23 kilometrů pokračování dálnice D11,“ dodává Ťok.

Aktuálně je rozestavěno přes 140 kilometrů dálnic a silnic I. třídy. Práce pokračují na jihočeské dálnici D3, kde se staví osmikilometrový úsek mezi Bošilcem a Ševětínem a téměř 11 kilometrů dlouhý úsek Ševětín – Borek. Dále se bude pracovat například na rozestavěném úseku D48 Rybí – Rychaltice, na D7 mezi Postoloprty a Bitozevsí a na obchvatech měst. Na interaktivní mapě ŘSD není v Královéhradeckém kraji zatím  uvedena v přípravě ani realizaci žádná stavba.

Kateřina Sekyrková
Zdroj: ŘSD


 

Související články
Stavba D11 do Jaroměře by mohla začít na přelomu 2017/2018, patří mezi prioritní stavby
Úsek D11 Jaroměř - Smiřice již zná zhotovitele. Čeká se na povolení a archeology
Vláda přijela v pondělí do Jaroměře. Kromě D11 a D35 se řešil i Josefov
V úterý 15. května 2018 byla zahájena výstavba dálnice D11 v úseku Smiřice–Jaroměř
Další úsek D11 některým obcím uleví, novým přitíží. Jednání s Kocbeří stále probíhají
Začal se stavět další úsek D11 - z Hradce Králové do Smiřic
Stavba D11 v úseku Hradec Králové - Smiřice v ohrožení. Nebyla dosud zahájena

 
Vaše komentáře
Ťok - za, haŘidič, 5.04.2018 22:33, Reagovat
Tenhle Ťok už toho za 4 roky nesliboval a stále nic. Hlavně že po roce raději stáhnul žádost o stavební povolení na úsek z HK. Nejvíce by tomu pomohl, kdyby od toho raději utekl. Stejně tak celepé ANO!
 
 
Přečteno 1225x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
13.02.2020 - Kalamitní stav v Královéhradeckém kraji vyhlášený energetiky byl odvolán v úterý 11. 2. 2020 v 15 hod.
09.02.2020 - Silný až extrémní vítr očekáváme i v našem regionu. Počítejme s omezením dopravy, ale i provozu některých turistických atrakcí včetně dvorské zoo či skiareálů.
29.01.2020 - V pátek 31. ledna 2020 bude uzavřeno pracoviště registru řidičů a řidičských průkazů na MěÚ ve Dvoře Králové nad Labem včetně pracoviště registru vozidel na odloučeném pracovišti v Nedbalově ulici.
24.01.2020 - Sportovci Královéhradeckého kraje dnes přivezli 31 medailí ze zimní Olympiády dětí a mládeže. V pořadí krajů se umístili na stříbrné příčce, což se naposledy povedlo v roce 2006.

Volná pracovní místa

Lékař (VIVIDUS East)

Zdravotní setra (VIVIDUS East)


Pečovatel/ka (PS Dvora Králové n. L.)


Kalendář akcí