Vyhledej
Královédvorsko > Doprava > aktuálně

Práce na opravě objízdné trasy jsou odloženy

Rekonstrukce objízdné trasy (původně 23.-29. března) je odložena

Redakce / 21.03.2020, Aktualizováno , Dvůr Králové nad Labem
Od 2. března 2020 je kvůli více než půlročním stavebním pracem uzavřená Krkonošská ulice ve Dvoře Králové pro osobní, nákladní a autobusovou dopravu, a to od čerpací stanice směrem na Kocbeře. Nyní existují 2 možné objízdné trasy: přes Vítěznou a Choustníkovo Hradiště. Plánovaná uzavírka jedné z těchto tras, která měla proběhnout na konci března, je nyní kvůli stávající situaci odložena.
 

Chystá se více než nutná rekonstrukce části objízdné trasy ve směru na Vítěznou (silnice č. III/29929), jejíž povrch nevyhovuje současné i plánované zátěži. Část prací již proběhla v první etapě realizované od 16. do 22. března, kdy byla opravovaná silnice v úseku od křižovatky pod Kocbeřemi (nad lesem) směrem na Komárov průjezdná s lokálním omezením.

Během druhé etapy dojde k úplné uzavírce. Původně byl zvolen termín 23.-29. března 2020, ale vzhledem ke stávající situaci byly tyto práce odloženy. 

O novém termínu vás budeme včas informovat.

O celé rekonstrukci Krkonšské ulici jsme informovali zde.

O souvisejícím kácení stromů při hlavní silnici za Dvorem Králové jsme psali zde.


Plánované řešení uzavírky objízdné trasy (termín zatím není znám)

Řidiči osobních a nákladních aut budou vedeni ukazateli na Choustníkovo Hradiště přes okružní křižovatku u surikat, vybrané autobusy budou jezdit až ke okružní křižovatce s nosorožcem, kde odbočí na Zboží a dále ze Zboží na Trutnov.

Osobní a nákladní doprava (obousměrně): z centra města směr Hradec Králové, ulice Dukelská, Hradecká dále po silnici č. II/299 přes Zboží až do Choustníkova Hradiště, zde odbočit na silnici č. I/37 směr Kocbeře. 

Linkové autobusy (obousměrně) směr Trutnov: z autobusového nádraží vpravo po ulici 17. listopadu k okružní křižovatce Dukelská – Legionářská – 17. listopadu, zde doprava a dále po silnici II/299 ulicemi Dukelská, Hradecká směr Zboží, za Zbožím doleva na silnici č. III/29926 ve směru na Novou Ves s výjezdem na silnici I/37 směr Kocbeře. 

Z tohoto důvodu se uzavírka dotkne provozu vybraných autobusových linek Trutnov – Dvůr Králové nad Labem, které nebudou obsluhovat zastávky: Dvůr Králové nad Labem, Kocbeře, rozc. Vítězná; Dvůr Králové nad Labem, Tyršova, oční škola; a Dvůr Králové nad Labem, pošta. Namísto toho budou autobusy zastavovat na náhradní zastávce Dvůr Králové nad Labem, Dukelská. 

Obousměrná zastávka Vítězná, Komárov bude do 31. října 2020 přemístěna na silnici č. III/29928 k mostu a k vyústění účelové komunikace z Komárova. 


Dopravci budou ve spolupráci s Krajským úřadem Královéhradeckého kraje informovat cestující a v případě dotazů poskytnou informaci řidiči přímo ve vozidle. 


Kateřina Sekyrková 

Zdroj: mudk.cz

 

Související články
Výpadovka na Trutnov bude uzavřena od 2. března 2020 až do podzimu
Lesní tunel mezi Kocbeří a Dvorem Králové ustoupí širší komunikaci
Od pondělí 6. dubna se bude opravovat silnice z Komárova směrem ke Kocbeři

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 905x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
inzerce
Volná pracovní místa


Referent VÚP (MěÚ Dvůr Král. n. L.)

Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Obchodní zástupce (JUTA, a.s.)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kuchař/ka (Domov sv. Josefa Žireč)Kalendář akcí
5.01.2019 09:00 - 31.12.2020 17:00
Expozice textilního tisku (stálá výstava)
1.09.2020 - 30.11.2020
Kamarádka knihovna
9.11.2020 10:00 - 13.12.2020 00:00
Nostalgické Vánoce 2020