Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Královédvorsko > Doprava > aktuálně

Od září budou studenti a senioři cestovat s výraznou slevou, žákovské jízdné a průkazky se tím ruší

Krajští radní schválili cenové tarify ve veřejné dopravě

Redakce / 9.08.2018, KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ
Vláda České republiky zavedla nové cenové tarify veřejné dopravy, které budou od prvního září počítat i se slevou jízdného ve výši 75 procent pro děti, studenty a seniory. Radní Královéhradeckého kraje schválili aktualizaci smluvních přepravních podmínek Integrovaného dopravního systému IREDO včetně cenových tarifů ve veřejné autobusové a železniční dopravě.
 

Pro cestující, kteří budou mít na slevu nárok, se situace výrazně zjednoduší. U dětí (dříve žáků) a studentů již nebude nutné předkládat žákovský a studentský průkaz s uvedením trasy mezi trvalým bydlištěm a místem školy. 

Děti do 15 let věku nebudou muset předkládat již žádný doklad. 

Mládež ve věku od 15 do 18 let předloží při zakoupení jízdenky doklad prokazující zmiňovaný věk, například doklad totožnosti, či čipovou kartu IREDO. 

Studentům ve věku od 18 do 26 let postačí k uplatnění nároku na slevu studentský průkaz vydaný na základě potvrzení ze školy. Senioři pro uplatnění slevy předloží buď průkaz totožnosti nebo čipovou kartu IREDO, ze které bude z fotografie patrná totožnost dotyčného cestujícího a datum narození. Děti do 6 let budou i nadále moci v doprovodu cestovat zdarma. 

Rodičům i žákům a studentům se tak značně zjednodušší každoroční vyřizování žákovských průkazek. Výjimkou je MHD, které se tato aktualizace netýká. Například v Praze jezdí děti do 15 let zdarma pouze v případě, že mají vystavenou průkazku PID - doklad totožnosti (například cestovní pas) u dětí nestačí.

„Touto aktualizací reagujeme na rozhodnutí vlády České republiky poskytnout slevu jízdného ve výši 75 procent ve veřejné autobusové a železniční dopravě. Sleva je určena pro děti od šesti do osmnácti let, studenty do 26 let a seniory starší 65 let. Zlevněné jízdné bude platit od prvního září letošního roku,“ řekl první náměstek hejtmana Královéhradeckého kraje odpovědný za dopravu a silniční hospodářství Martin Červíček.

Kateřina Sekyrková

Zdroj: Královéhradecký kraj, Pražská integrovaná doprava


 

 

 

Související články
Prohlášení Královéhradeckého kraje k zajištění veřejné autobusové dopravy v KHK
Královéhradecký kraj je třetím nejlepším místem pro život v ČR
Ke špatnému stavu silnic v kraji přispívá množství kamionů a nekvalitní opravy. Finance na opravy se přitom zdvojnásobily
Na dráze se jízdenky se 75% slevou budou prodávat až od 1. září
Městská doprava ve Dvoře Králové bude od 1. září také s 75% slevou

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 1921x
 
 
 
Zpět
30.11.2018 - Od 22. prosince 2018 do 1. ledna 2019 budou uzavřeny odběrové místnosti na nové poliklinice ve Dvoře Králové. Odběr budou možné v nemocnici vždy do 10 hod.
23.11.2018 - Na 31. zasedání Rady Královéhradeckého kraje se v pondělí 26. listopadu bude mimo jiné vybírat zhotovitel studie možností napojení města Dvůr Králové nad D11 (PZ Borek, PZ Zboží a ZOO) z MÚK Jaroměř - sever.
14.11.2018 - Od 14.11. do 31.12. 2018 dojde k omezení parkování na vlakovém nádraží ve Dvoře Králové kvůli nakládce dřevní hmoty na železniční dopravu.

Volná pracovní místa
Ostraha (Dvůr Král. n. L.)


Kalendář akcí