Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Doprava > aktuálně

Oprava chodníku v Dukelské ulici dopravu nijak výrazně neomezí

Redakce / 23.04.2019, Dvůr Králové nad Labem
V nejbližších dnech začínou práce na rekonstrukci chodníku v Dukelské ulici. Jedná se o 160 m dlouhý úsek, který se nalézá kousek po pravé straně při výjezdu z města na Zboží z kruhové křižovatky se surikatami až po most přes Hartský potok. Rekonstrukce potrvá zhruba do poloviny června a objízdné trasy pro auta nebudou potřeba: vzhledem k nutnosti umístění stavebních strojů dojde pouze k dočasnému zúžení komunikace Dukelská v části přiléhající k chodníku.
 
Na stavební práce v Dukelské ulici budou upozorňovat dopravní značky, další dopravní omezení však nejsou zatím plánována. 

„Dojde k výměně konstrukčních vrstev chodníku, povrch bude nově vydlážděn zámkovou dlažbou, chybět nebudou ani prvky pro osoby se sníženou schopností pohybu a orientace,“ podotýká Ctirad Pokorný, vedoucí odboru rozvoje, investic a správy majetku na Městském úřadě Dvůr Králové nad Labem. Zároveň budou v Dukelské ulici uloženy také chráničky pro městskou metropolitní síť. 
Právě chodníky v Dukelské a navazující Hradecké ulici jsou rekonstruovány po etapách, a to v rozmezí posledních 7 let, kdy se postupně realizovaly rekonstrukce ulic Dukelská a navazující Hradecké.

Stavební práce na tomto úseku stojí necelých 1,2 mil. Kč včetně DPH. Město Dvůr Králové nad Labem však bude hradit tuto částku na realizaci projektu získalo dotaci z dotace Integrovaného regionálního operačního programu, a to prostřednictví MAS Královédvorsko.  

Kateřina Sekyrková
Zdroj: město Dvůr Králové
 

Související články
Ve Vilanticích se utrhl kus silnice, je pro autobusy veřejné dopravy uzavřená
Příjezd do Hořic od Jičína bude uzavřen, chystá se oprava mostu
Po Velikonocích bude uzavřen most Jana Palacha

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 1210x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
07.01.2021 - Opatření proti epidemii covidu-19 v Česku zůstanou na nejpřísnějším stupni systému PES nejméně do 22. ledna.(Zdroj: ministr Blatný po jednání vlády)
18.12.2020 - Hledá se pes - Včera večer kolem 17 hodiny se zaběhl hnědý labradorský retrívr v okolí Raisova Sylvárov. Ale nyní už může být kdekoliv. Jmenuje se Jaller (džaler), ale bohužel je starý a už neslyší. Pod okem má bulku. Pokud jej někde zahlédnete volejte prosím na telefon Patrik Hroneš - 602 166 660, nebo i na Městskou policii.
03.12.2020 - V neděli 13. prosince 2020 začne platit nový železniční jízdní řád.

InzerceVolná pracovní místa
Metodik/metodička kvality (PS Dvůr Králové n. L.)


Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kalendář akcí