Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Královédvorsko > Doprava > aktuálně

Oprava chodníku v Dukelské ulici dopravu nijak výrazně neomezí

Redakce / 23.04.2019, Dvůr Králové nad Labem
V nejbližších dnech začínou práce na rekonstrukci chodníku v Dukelské ulici. Jedná se o 160 m dlouhý úsek, který se nalézá kousek po pravé straně při výjezdu z města na Zboží z kruhové křižovatky se surikatami až po most přes Hartský potok. Rekonstrukce potrvá zhruba do poloviny června a objízdné trasy pro auta nebudou potřeba: vzhledem k nutnosti umístění stavebních strojů dojde pouze k dočasnému zúžení komunikace Dukelská v části přiléhající k chodníku.
 
Na stavební práce v Dukelské ulici budou upozorňovat dopravní značky, další dopravní omezení však nejsou zatím plánována. 

„Dojde k výměně konstrukčních vrstev chodníku, povrch bude nově vydlážděn zámkovou dlažbou, chybět nebudou ani prvky pro osoby se sníženou schopností pohybu a orientace,“ podotýká Ctirad Pokorný, vedoucí odboru rozvoje, investic a správy majetku na Městském úřadě Dvůr Králové nad Labem. Zároveň budou v Dukelské ulici uloženy také chráničky pro městskou metropolitní síť. 
Právě chodníky v Dukelské a navazující Hradecké ulici jsou rekonstruovány po etapách, a to v rozmezí posledních 7 let, kdy se postupně realizovaly rekonstrukce ulic Dukelská a navazující Hradecké.

Stavební práce na tomto úseku stojí necelých 1,2 mil. Kč včetně DPH. Město Dvůr Králové nad Labem však bude hradit tuto částku na realizaci projektu získalo dotaci z dotace Integrovaného regionálního operačního programu, a to prostřednictví MAS Královédvorsko.  

Kateřina Sekyrková
Zdroj: město Dvůr Králové
 

Související články
Ve Vilanticích se utrhl kus silnice, je pro autobusy veřejné dopravy uzavřená
Příjezd do Hořic od Jičína bude uzavřen, chystá se oprava mostu
Po Velikonocích bude uzavřen most Jana Palacha

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 743x
 
 
 
Zpět
11.07.2019 - Knihovna Slavoj bude již od pátku 12. července 2019 opět otevřená pro čtenáře dle běžné otevírací doby. Služby on-line jsou již také v provozu.
10.07.2019 - Aktuálně (středa 10. července) je omezen provoz v knihovně Slavoj ve Dvoře Králové, kde nefunguje elektřina. Možné je pouze osobní navrácení knih. V případě potřeby prodloužení knih volejte na mobilní čísla: 721 390 348, 606 531 153. O změně vás budeme informovat.
02.07.2019 - Od 27. června do 1. července jsme bohužel měli problém s poštovním serverem účtu info@kralovedvorsko.cz. Pokud jste nám v tuto dobu poslali email, prosím, zašlete jej ještě jednou nebo nám zavolejte.

Volná pracovní místa
Ošetřovatel (Domov sv. Josefa, Žireč)

Brigáda na léto (Domov sv. Josefa)


Kalendář akcí