Vyhledej
Královédvorsko > Doprava > aktuálně

Opravy městských sítí ve Dvoře pokračují - stěhují se do jiných úseků. Řidičům přibývají další omezení.

Redakce / 8.04.2016, Dvůr Králové nad Labem
Nově se začne kopat v Puchmajerově ulici v Podharti, což je důležitá informace zejména pro rodiče, kteří vozí své děti do školy v této části Dvora. Stavební práce související s výměnou inženýrských síti na nábřeží Benešovo se posunou o pár křižovatek dále až do Štefánikovy ulice směrem k zoo.
 

Kyvadlová doprava v Puchmajerově ulici

Rekonstrukce Puchmajerovy ulice začne v pondělí 11. dubna 2016 a práce související s rekonstrukcí plynovodu a následně i vodovodu mají skončit v polovině prázdnin - 31. července. Během stavebních prací je v ulici plánovaná částečná uzavírka s kyvadlovým provozem v jednom jízdním pruhu a nebude zde možné parkovat. V rámci projektu by měly být dále vyměněny silniční obruby a asfaltový povrch komunikace v ulici. Dle tiskové zprávy města má zhotovitel stavby uvést povrchy chodníků do původního stavu. Věříme, že jde o aprílový žertík, protože původní stav je zejména na jedné straně nevyhovující nejen pro pěší, ale i jakoukoliv údržbu.


Oprava městských sítí - Benešovo nábřeží a Štefánikova ulice

Již od března dochází na Benešově nábřeží vzhledem k plánované rekonstrukci povrchu vozovky k výměně inženýrských sítí a s tím souvisejícím dopravním omezením v podobě kyvadlové dopravy včetně jednodenních úplných uzavírek v úseku stavby přilehlých křižovatek. Tyto uzavírky se od poloviny dubna nově týkají ulicí Roháčova a Dr. Kramáře, a to do 30. května. 

Stejné stavební práce omezí dopravu také v ulici Štefánikova od zoo až k mostu J. Palacha, kde dojde také k částečné uzavírce jednoho jízdního pruhu. Řidiči tak musí do 13. června počítat s uzavřením jednoho pruhu v délce 50 m v místech dle postupu stavebních prací. 


Kompletní rekonstrukce nábřeží Benešovo až do podzima

Ani po skončení opravy místních sítí se však řidičům neuleví. Na Benešovo nábřeží a Štefánikovu ulici nastoupí stroje firmy, která vyhraje vyběrové řízení vypsané Královéhradeckým krajem na rekonstrukci silnice III/300 12 od kruhové křižovatky přes Benešovo nábřeží po čerpací stanici u zoo na konci města. Jedná se o kompletní rekonstrukci komunikace včetně sanací, výměny silničních obrub, vyřešení cyklistické dopravy a zastávek MHD. Na tuto stavbu Královéhradeckého kraje by měla navázat další investice města Dvůr Králové nad Labem - chodníky, cyklostezka, přeložky sítí, kdy je nutné počítat s koordinací. Předpokládaná hodnota stavby je 40 660 693 Kč bez DPH.


Zboží již bez kyvadlové dopravy. Na chvíli. 

Dobrou zprávou je, že 15. dubna by již měly skončit stavební práce v obci Zboží, kde je doprava svedena po postupujícím 50metrovém úseku do jednoho pruhu. Městské vodovody a kanalizace Dvůr Králové nad Labem, s.r.o., zde provádějí v předstihu opravu svých sítí v souvislosti s plánovanou rekonstrukcí povrchu této komunikace.

Královéhradecký kraj právě vyhodnocuje výběrové řízení na rekonstrukci této silnice (II/299), a to v úseku od silnice I/37 v obci Choustníkovo Hradiště po křižovatkou s ulicí K Rybníkům ve Dvoře Králové nad Labem. Celková délka rekonstrukce je 2,939 km. Rekonstrukce komunikace spočívá ve frézování asfaltobetonového krytu, provedení krajních sanací, rekonstrukce vtokových a výtokových objektů propustků, odvodnění, výměna silničních svodidel, prohlubování silničních příkopů, rekonstrukce podkladních vrstev vozovky a vlastní pokládka asfaltobetonového krytu vozovky. Stavba bude provedena bez chodníků, které bude město řešit samostatně. Předpokládaná hodnota stavby je 22 046 106 Kč bez DPH. 

Související články
Dvoráky dál trápí stav chodníků. Město o tíživosti problému ví
Kocbeře dál touží po odklonu dálnice. Nevzdávají se a bojují
Letošní dopravní omezení ve Dvoře začínají. Benešovo nábřeží a silnici do Zboží již okupuje MĚVAK.
Výlukový jízdní řád má problém: rozkopané Holohlavy
Opravené silnice ve Vítězné zdobí radary. Informují o aktuální rychlosti.
Ve Dvoře máme semafory! Řídí dopravu na nábřeží Benešovo a ve Štefánikově ulici (k zoo)
Dva měsíce trvající rekonstrukce povrchu komunikace ze Dvora do Zboží a Choustníkova Hradiště začíná zítra
Puchmajerova ulice v Podharti je opět jen částečně průjezdná. Rekonstruuje se vodovod včetně přípojek
Dopravní omezení ve Dvoře Králové nad Labem a okolí - léto 2016

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 732x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
24.03.2020 - V Královéhradeckém kraji máme aktuálně stále 18 pozitivních případů onemocněním COVID-19. Provedeno vyšetření s podezřením na možnou nákazu koronavirem bylo u 206 osob.
15.03.2020 - Od pondělí 16. března 2020 bude až do odvolání uzavřen pro veřejnost Safari Park Dvůr Králové.

Volná pracovní místa
Kompletace setů do nemocnic (Hartmann Chvalkovice)
brigáda i HPP 


Učitel na II. stupni ZŠ (ZŠ a MŠ Bílá Třemešná)

Vedoucí odboru MěÚ (město Dvůr Králové n. L.)

Ergotrapeut/ka (VIVIDUS East)

Fyzioterapeut/ka (VIVIDUS East)

Lékař (VIVIDUS East)

Zdravotní setra (VIVIDUS East)


Pečovatel/ka (PS Dvora Králové n. L.)


Kalendář akcí