Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Doprava > aktuálně

Parkování na bráně a v ulici Palackého u kostela je do odvolání zrušeno

Redakce / 21.06.2016, Dvůr Králové nad Labem
Do odvolání jsou zrušena parkovací místa v Palackého ulici proti budově fary u kostela sv. Jana Křtitele a v Husově ulici v místě zvaném „Na bráně”. Důvodem je uzavřené nábřeží Benešovo a tedy odklon nákladních vozidel do míst, kam za běžných podmínek nesmějí. V zatáčce na křižovatce Husova x Palackého ulice by se kolem zaparkovaných aut nevytočila.

Značka zákaz parkování je umístěna za křižovatkou ulic Palackého x Husova ulice, ale i níže v Husově ulici, kde byla zřízena parkovací místa za průjezdem branou po obou stranách v roce 2012. 

Příčná parkovací místa v Palackého ulici naproti faře, která jsou nyní do odvolání také zrušena, byla nově zřízena v loňském roce spolu se vznikem cyklopruhu kolem kostela. Do té doby zde bylo možné podélné parkování. 

Tato dočasně zrušená parkovací místa jsou nyní bedlivě střežena městskými strážníky, kteří tak dohlížejí na průjezdnost ulic nákladními auty. 

Kateřina Sekyrková

Související články
Dopravní omezení ve Dvoře Králové nad Labem a okolí - léto 2016
Náchod čekají možná největší dopravní komplikace v historii. Městu bude lepší se vyhnout.
Akce o víkendu 9.-10. července 2016 ve Dvoře Králové a okolí
Již je průjezdná silnice k ZOO, městský autobus na vlakové nádraží vynechává zastávku v centru
Vaše komentáře
Baliky P., 22.06.2016 06:57, Reagovat
Ano tato mista se sleduji ale ze se nam jeste 3 dny po zavodech vsude pletou baliky a u ocni skoly stoji u prechodu kus v silnici ToiToika uz nikdo nesleduje a nikdo neresi....

Přečteno 1140x
 
Hodnocení článku:
03.07.2021 - Od začátku roku se v Královéhradeckém kraji vyočkovalo 448 868 dávek vakcíny proti covid-19. Alespoň první dávku dostalo více jak 257 tisíc obyvatel.
17.05.2021 - Dnes se otevírají veřejnosti terasy a zahrádky restaurací a kaváren. Podmínkou návštěvy venkovních prostranství provozoven je pro klienty negativní antigenní test, potvrzené očkování nebo prodělaný Covid nejpozději před 3 měsíci.
03.05.2021 - Dnes se vrací děti do školek. Otevřena jsou po téměř 5 měsících také kadeřnictví, pedikúry, masáže a kosmetické služby.

Volná pracovní místa
Kalendář akcí