Vyhledej
Královédvorsko > Doprava > aktuálně

Parkovné ve Dvoře Králové již bez lístečků, heslem bude SPZ auta

Redakce / 27.02.2023, Dvůr Králové nad Labem
Řidiče čekají od 6. března ve Dvoře Králové zásadní změny při úhradě parkovného. Nebude nutné si nechat vytisknout lísteček a vracet se s ním k autu, policisté auto zkontrolují dle SPZ zadané při platbě parkovného. Zároveň výrazně podražilo krátkodobé parkování.


Parkovné bude možné zaplatit nejen v hotovosti, prostřednictvím SMS zprávy, mobilní aplikací SEJF, ale také platební kartou. 

Důležitým vstupním údajem při platbě bude SPZ auta

Zároveň se mění výše parkovného: u parkovacích karet došlo ke sloučení rezidentských karet a karet pro veřejnost, kdy všechny budou za 1.300 Kč / půl roku, 2.500 Kč / rok. Pro rezidenty tak dochází ke zdražení o 25-30 %. 

Až 50% zdražení odsouhlasila rada města u hodinového parkování, kdy 1 hodina bude za 20 Kč. Výjimkou je první hodina, kdy první půlhodina je na všech placených stáních zdarma.

Největší zdražení - až trojnásobek - zaznamenaly krátkodobé parkovací karty, kdy týdenní karta vyjde nově na 300 Kč (ze 100 Kč) a měsíční na 700 Kč (z 300 Kč).

Zároveň jsou u těchto karet zrušeny papírové podoby a existují již jen ve virtuální podobě. Karty prodává hlavní pokladna Městského úřadu Dvůr Králové nad Labem a městské informační centrum ve Švehlově ulici. 

Tyto parkovací karty nemohu být použité na placených stáních na náměstí TGM. 

Nově schválené nařízení také změnilo režim míst s dočasným parkováním zdarma (1 hodina) na náměstí TGM a v Palackého ulici na zpoplatněná stání. Všechna parkovací místa v centru města jsou tak již bez výjimky zpoplatněna, a finálně se tak ruší režim vycházející z podmínek dotace proběhlé rekonstrukce náměstí (udržitelnost byla 5 let).

Nově přibyla do zpoplatněných míst také Rooseveltova ulice. Jak uvedl starosta Jan Jarolím v takové zprávě, na nově zpoplatněných místech budou parkovací automaty nainstalovány pravděpodobně až ve druhé polovině letošního roku. Do té doby funguje dosavadní režim. Již na konci roku 2022 byly postupně vyměněny stávající parkovací automaty za novější modely. 

Místa se zpoplatněným stáním ve Dvoře Králové (mapa níže)

všední den 8:00-18:00 hod
sobota 8:00-13:00 hod.

• místní komunikace Švehlova, 

• místní komunikace Komenského, 

• místní komunikace Josefa Hory, 

• místní komunikace Havlíčkova, 

• místní komunikace Věžní, 

• místní komunikace Tylova (horní a dolní parkoviště u Šindelářské věže), 

• místní komunikace Husova, 

• místní komunikace Palackého - částečně až od 2. poloviny 2023

• místní komunikace náměstí Republiky, 

• místní komunikace náměstí Odboje, 

• místní komunikace náměstí Václava Hanky, 

• místní komunikace Rooseveltova - od 2. poloviny 2023

• místní komunikace náměstí T. G. Masaryka - od 2. poloviny 2023

Aktualizovaná mapa parkovacích míst je součástí pasportu komunikací města, který najdete na tomto odkazu.

I nadále platí, že parkovné nebudou muset hradit např. vozidla přepravující osobu těžce postiženou nebo těžce pohybově postiženou. V tom případě ale musí být automobil viditelně označen parkovacím průkazem.

Kateřina Sekyrková

Zdroj: mudk.cz

 
Vaše komentáře

Přečteno 4768x
 
15.07.2024 - České dráhy vydaly zprávu, která v těchto horkých dnech upozorňuje na vyšší pravděpodobnost závad na infrastruktuře i na vozidlech a souvisejícímu omezení vlakové dopravy. Na jakkoliv dlouhou cestu vlakem si s sebou vezměte dostatek tekutin.
10.06.2024 - Z důvodu závady na hlavním přívodu pitné vody je uzavřené Tyršovo koupaliště - do odvolání.

Volná pracovní místa

Učitel/ka fyziky (ZŠ Schulz. sady)

Učitel/ka informatiky (ZŠ Schulz. sady)

Učitel/ka Hv, Pč (MŠ a ZŠ Bílá Třemešná)

Terénní pečovatel/ka (Diakonie ČCE)


Kalendář akcí