Vyhledej
Královédvorsko > Doprava > aktuálně

Po Velikonocích se budou opět odbavovat cestující ve vlaku i autobusu

Od 14. dubna bude obnoven prodej jízdních dokladů i ve spojích ČD.

Redakce / 9.04.2020, KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ
Doba, kdy lidé kvůli bezpečnosti řidičů nastupovali i vystupovali zadními dveřmi autobusů a nebyly ani kontrolovány jízdní doklady ve vlacích, po Velikonocích skončí.
 

V úterý 14. dubna 2020 končí dílčí mimořádné opatření, které Královéhradecký kraj spolu s dopravci přijal kvůli šíření onemocnění COVID-19. Po Velikonocích budou autobusy opět otevírat přední dveře a řidiči cestující odbaví. Zároveň opět dojde k zavedení kontrol a možnosti zakoupení jízdného ve vlacích. Cestující jsou nadále povinni dodržovat preventivní opatření.

K obnově odbavování cestujících v autobusové dopravě se přistoupilo díky zlepšení ve vybavení osob zajišťujících veřejnou dopravu ochrannými pomůckami. V závěru tohoto týdne předal Královéhradecký kraj autobusovým dopravcům 5 000 ks roušek pro zvýšení ochrany řidičů. Došlo také k distribuci velkého množství dezinfekčních prostředků, aby se cestující ve veřejné dopravě mohli cítit bezpečně. Svoji roli dle Martina Červíčka, prvního náměstka hejtmana odpovědného za oblast dopravy, hraje i projevující se odpovědnost veřejnosti při dodržování hygienických potřeb a používání ochranných pomůcek. “Zároveň bych chtěl moc poprosit veřejnost, aby nadále dodržovala pravidla nastavená jednotlivými dopravci, která mají za cíl nás vzájemně ochránit. Navíc pevně věřím, že je to i v souladu s postupným omezováním restrikce zavedené v rámci boje proti šíření onemocnění COVID-19,“ doplnil informaci Martin Červíček.

Rozsah autobusové dopravy se díky přijatým opatřením snížil o zhruba 15 procent a vlakové zhruba o 30 procent, obsazenost jednotlivých spojů je však minimální a cestující nemají problém udržovat si mezi sebou dostatečný odstup, nošení roušky či jiného zakrytí obličeje je samozřejmostí. Královéhradecký kraj a dopravci cestujícím doporučují využívat desinfekčních prostředků ve veřejné dopravě a možnosti bezkontaktní platby jízdného prostřednictvím karty IREDO.

I nadále se cestujícím doporučuje při nákupu jízdních dokladů maximálně využívat on-line kanály (e-shop ČD, aplikace Můj vlak) nebo pokladní přepážky a při platbě za jízdenky preferovat bezhotovostní platbu.

Kateřina Sekyrková

Zdroj: Královéhradecký kraj 

Související články
Zákaz pěšího přechodu česko-polských hranic v Krkonoších
Královéhradecký kraj nařídil zakrývání dýchacích cest na veřejnosti
Omezení vjezdu aut do areálu nemocnice Dvůr Králové nad Labem
Otevřená sportoviště? Každé město k tomu přistupuje jinak: dětská hřiště jsou s otazníkem
Po Velikonocích nebudou 2 dny jezdit vlaky ze Dvora Králové do Staré Paky

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 555x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
15.09.2020 - Od 17. září do 17. listopadu 2020 bude úplně uzavřena silnice Rožnov – Semonice.
31.08.2020 - Tyršovo koupaliště ve Dvoře Králové bude otevřeno až do neděle 6. září 2020. Koupaliště v Trutnově bude příležitostně dle počasí otevřeno o víkendech. Koupaliště v Jaroměři již na konci srpna končí.

Volná pracovní místa
Dělník/dělnice (Chvalkovice)

Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Obchodní zástupce (JUTA, a.s.)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)Kuchař/ka (Domov sv. Josefa Žireč)Kalendář akcí