Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Královédvorsko > Doprava > aktuálně

Prašná ulice Plk. Švece dostane nový povrch. Vznikne 12 nových parkovacích míst

Redakce / 10.05.2018, Dvůr Králové nad Labem
Už jen málo ulic v blízkém centru Dvora Králové má podobu prašné ulice. Neprůjezdná ulice Plk. Švece spojující Čechovu a Jiráskovu ulici má stejnou podobu již téměř sto let. Domnělý chodník zde ukazuje své hranice díky pískovcovému bloku uprostřed cesty. Těžko říct, co je chodník a co část pro vozidla - šíře splývají.
 

FOTOGALERIE - Ulice plk Švece

Spodní část je na tom podobně - široký prostor vedoucí mimojiné k vile skautů je kombinací zbytků materiálů, kterými se zde kdysi dávno řešil povrch komunikace. 

Blýská se však na lepší časy. Měvak Dvůr Králové zde začal minulý týden se stavebními pracemi, jejichž cílem je obnova vodovodu a kanalizace. Práce budou probíhat cca 30 dní při dílčích dopravních uzavírkách komunikace (spodní a vrchní část) tak, aby byl vždy částečně umožněn provoz alespoň na polovině vozovky. O průběžných odstávkách pitné vody bude MěVak průběžně informovat tabulkami v dotčené lokalitě a též na svém webu.

V souvislosti s těmito pracemi se očekává pokládka nového povrchu v této ulici. Dle vedoucího odboru RISM ve Dvoře Králové Ing. Ctirada Pokorného bude letos nový povrch skutečně řešen, ovšem zatím jen v dolní části, kde zároveň vznikne 12 parkovacích míst, z toho 1 pro imobilní. Nyní se připravuje zadávací dokumentace pro výběr zhotovitele, nicméně zahájení těchto prací se předpokládá zhruba v srpnu 2018. Bohužel obnova vodovodou a kanalizace se musela začít provádět již nyní, protože poté se musí zaměstnanci Měvak přesunout na přeložku vodovodu a kanalizace v rámci letos plánované kruhové křižovatky u nedaleké oční školy, která je pochopitelně prioritní.

Kateřina Sekyrková

 

Související články
Na Královédvorsku letos kraj investuje do opravy silnic přes 170 mil. Kč. Největší investicí je malá okružní křižovatka u Oční školy

 
Vaše komentáře
Plánováníobyvatel, 10.05.2018 09:35, Reagovat
To jsou zase vedoucí představitelé na radnici zaskočeni, že se dělá kruhový objezd? To nedokáží udělat tuhle malou akci najednou? Vždyť se krukáč připravuje už několik let. Jestli se teprve připravuje dokumentace pro výběrové řízení, tak se realizace nedočkáme ani na podzim a budeme tam chodit po staveništi do konce roku. To nemůžou alespoň jednu akci naplánovat pořádně? Podívejte se například na koupaliště nebo Hankův dům. tam se opravdu vyřádili.
 
 
Přečteno 895x
 
 
 
Zpět
14.01.2019 - Na silnice I/37 v části obce Kocbeře je ledovka, kamiony stojí. Zvýšená opatrnost doporučena na celých 24 hodin.
08.01.2019 - Silnice I/37 Trutnov - Jaroměř je v části Hajnice průjezdná se zdržením. Tvoří se kolony kvůli dopravním nehodám. Zjistěte si před cestou aktuální stav, případně zvolte cestu přes Hajnici, i tam však opartně.
08.01.2019 - Nemocnice Zdravotnického holdingu Královéhradeckého kraje, a. s. se dohodly s VZP na poskytování stávajícího rozsahu zdravotní péče v kraji do dalších let.
31.12.2018 - Dnes je uzavřen městský úřad ve Dvoře Králové. Úřední hodiny Krajského úřadu Královéhradeckého kraje jsou zkráceny na dobu 8:00 – 12:00 hod.

Volná pracovní místa
Kalendář akcí