Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Doprava > aktuálně

Průjezd Náchodem je opět uvolněn. Ulevilo se nejen Náchodsku.

Redakce / 17.11.2017, Náchod - Náchodsko a Broumovsko
Ve čtvrtek 16. listopadu 2017 byl v 9.00 hodin dopoledne byl slavnostně otevřen další rekonstruovaný úsek mezinárodní silnice I/33 tvořící hlavní tepnu městem Náchod. Jsou tak zároveň zrušeny všechny objížďkové trasy, které vedly i přes Královédvorsko. Přečtěte si důsledky uzavírky z pohledu policistů.
 

Rekonstrukce mezinárodní silnice 1/33, vedoucí přes Náchod, byla rozdělena do dvou velkých etap a přinesla nejen obyvatelům Náchoda i projíždějícím motoristům dopravní komplikace a překvapení, s nimiž se museli vypořádat. 

Za dobu trvání II. etapy - od konce března 2017 do 16. listopadu 2017 - policisté a strážníci v ulicích města i na objízdné trase strávili tisíce hodin regulací, každodenním dohledem i kontrolami řidičů. Řidiči nákladní dopravy, kteří chtěli z Polska přes Náchod, díky objížďce museli ujet zhruba o 80 km víc. Řidiči jedoucí opačným směrem mohli projíždět vytvořeným koridorem po opravovaném úseku.

Přestože rekonstruovaný úsek i objízdné trasy byly velmi dobře označeny (celkem pro lepší orientaci přibylo asi 200 kusů dopravního značení), našli se řidiči, kteří zabloudili nebo značky nerespektovali. Tito motoristé pak pocítili poměrně citelné sankce. Nejvyšší sankce dostaly přepravní firmy za nadrozměrné náklady, přepravované danou trasou bez patřičných povolení, a to 2x 50.000 korun. Náchodští policisté zachytili přes opravovaný úsek směrem na Polsko 2 průjezdy nadměrného nákladu bez povolení(2 kombajny, 1 náklad bagrů). Například cizinec, vezoucí touto trasou bez patřičných povolení nadrozměrné bagry, se po zjištění, že neprojede vytvořeným úzkým koridorem, vydal centrem města. Tam způsobil drobnou kolizi, po které nemohl pokračovat v jízdě, a na několik hodin zcela ucpal celé město.  Provoz v celém městě i přilehlém okolí tak musely regulovat desítky strážníků a policistů.

Dopravní nehody se nevyhýbaly ani opravovaným úsekům, na určitých místech jejich počet narostl. V porovnání s minulými dvěma lety policisté dopravního inspektorátu řešili na území Náchoda přibližně o 15 nehod více. Většinou se jednalo ne nehody bez zranění nebo bez vážnějších následků. Ale policisté museli vyjíždět i k tragické nehodě, která se stala 19. října, kdy přecházela 80letá seniorka v opravovaném úseku vozovku před posouvající se kolonou kamionů, řidič kamionu ji zachytil a chodkyně při nehodě zemřela.

Zdroj: www.policie.cz

 

Související články
Práce na stavbě průtahu Náchoda začínají dnes a potrvají s objízdnými trasami do listopadu

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 496x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
22.01.2021 - Česká vláda prodloužila do 14. února 2021 nouzový stav pro území České republiky vyhlášený z důvodu ohrožení zdraví v souvislosti s prokázáním výskytu koronaviru.
07.01.2021 - Opatření proti epidemii covidu-19 v Česku zůstanou na nejpřísnějším stupni systému PES nejméně do 22. ledna.(Zdroj: ministr Blatný po jednání vlády)
18.12.2020 - Hledá se pes - Včera večer kolem 17 hodiny se zaběhl hnědý labradorský retrívr v okolí Raisova Sylvárov. Ale nyní už může být kdekoliv. Jmenuje se Jaller (džaler), ale bohužel je starý a už neslyší. Pod okem má bulku. Pokud jej někde zahlédnete volejte prosím na telefon Patrik Hroneš - 602 166 660, nebo i na Městskou policii.
03.12.2020 - V neděli 13. prosince 2020 začne platit nový železniční jízdní řád.

InzerceVolná pracovní místa
Zdravotní sestra (Diakonie ČCE Dvůr Kr. n. L.)

Sociální pracovník (MěÚ Dvůr Kr. n. L. - OSPOD)

Metodik/metodička kvality (PS Dvůr Králové n. L.)


Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kalendář akcí