Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Doprava > aktuálně

Tankodrom v Puchmajerově ulici pokračuje. Stavební práce nejsou hotové, není finišér.

Redakce / 19.07.2016, Dvůr Králové nad Labem
Ačkoliv město slibovalo na jaře dokončení stavebních prací v Puchmajerově ulici do konce července, dnes vydalo zprávu o prodloužení stavební činnosti. Vlastně pracovat se v ulici nebude, bude se čekat na finišér. Ten totiž právě není k mání. Dobrou zprávou je však rozhodnutí města o předláždění chodníků na obou stranách ulice do zámkové dlažby.
 

Rekonstrukce plynovodu proběhla v Puchmajerově ulici dle plánu v termínu od 11. dubna do 30. června 2016. Během stavebních prací se ulicí projíždělo kyvadlově jedním pruhem a nebylo zde možné parkovat. Investorem akce byla RWE GasNet, s. r. o., Ústí nad Labem. Průběžně na tuto akci navázala rekonstrukce vodovodu, kterou realizoval MěVaK Dvůr Králové nad Labem. V rámci projektu měly původně dále vyměněny silniční obruby a asfaltový povrch komunikace v ulici. Zhotovitel stavby měl uvést povrchy chodníků do původního stavu a rekonstrukce ulice měla skončit do 31. července 2016. 

Práce „Vzhledem k tomu, že však v současné době není k dispozici finišer, tedy technika potřebná k výměně asfaltového povrchu na komunikaci, tyto práce se uskuteční během srpna a září,“ uvedl Ctirad Pokorný, vedoucí odboru rozvoje, investic a správy majetku na Městském úřadě Dvůr Králové nad Labem, v tiskové zprávě města.

Novinkou je předláždění chodníků do zámkové dlažby na obou stranách této ulice, které měly být původně jen vráceny do původního stavu. V některých místech byl však původní stav žalostný. Otázkou však zůstává, kdy budou chodníky předlážděny. Dle tiskové zprávy mají být silniční obruby vyměněny těsně před pokládkou nového asfaltového krytu a až poté se opraví povrch chodníku na jedné straně ulice, kde je nyní betonová dlažba. „Část prací, která je realizována jako oprava, se provede během srpna a září. Rekonstrukce chodníku, na kterém je nyní asfalt, však bude řešena projektově a v tomto případě lze stavební práce realizovat až po vydání příslušných povolení,“ dodává Ctirad Pokorný. Do doby jejího zahájení tak budou schůdnost chodníku udržovat pracovníci technických služeb města.

Kateřina Sekyrková

zdroj: www.mudk.cz


 

Související články
Puchmajerova ulice v Podharti je opět jen částečně průjezdná. Rekonstruuje se vodovod včetně přípojek
Objíždka Zboží potrvá až do září, oprava silnice v úseku Dvůr Králové n. L. - Choustníkovo Hradiště nabírá zpoždění
Nedodržení termínů - nemoc stavebních prací ve Dvoře Králové. Aneb máme se bát dalších rekonstrukcí?
Puchmajerova ulice je ve dnech 7.-9. září neprůjezdná. Rozkopaná ulice dostane betonový základ
Klicperova ulice (Pekárka) je opět částečně uzavřena. Měvak zde staví nový úsek kanalizace

 
Vaše komentáře
4.08.2016 22:42, Reagovat
Mě by spíš jako obyvatele dotčené ulice zajímalo, zda ze strany města bude nějaké odškodnění za ten bordel a doslova zkurvený chodníky. Chápu a respektuji že je potřeba to udělat, ale proč víc jak měsíc tu jezdíme po kamenné drti a proč se má čekat na finišer, který snad měl být objednán dopředu? A to se raději neptám proč nebyla opravena či vyměněna kanalizace, nebo snad ta je naprosto v pořádku??
Vím, že brečím na špatném místě, ale taky vím, že tyto stránky čtou i zástupci města.
smlovy19.07.2016 23:22, Reagovat
Pochybuji o dobrých smlouvách. Vzpomeňte na koupadlo, vždyť úředníci jsou pořád stejní. Jim o nic nejde
terminy19.07.2016 13:24, Reagovat
Splnění termínu je přece normální. Nevím proč se vůbec dávají, když jedenkrát nejsou plněny. Kde asi soudruzi udělali chybu ? Jak to vypadá s plněním harmonogramu na nábřeží či ve Zboží?
Re: terminy19.07.2016 15:05, Reagovat
Je dobře když nestíhají, pokud má město dobře nastaveny smlouvy budou takové pokuty.. a město bude mít opravy asfaltu a chodníku téměr gratis :-)
Re: Re: terminy, 20.07.2016 11:24, Reagovat
Přání otcem myšlenky..... Už jste zažili, že by město mělo správné smlouvy a vysoudilo nějaké pokuty na zhotovitelích ?? Tyto firmy se jenom tak nedají..Vždy budou mít nějaké OBJEKTIVNÍ POTÍŽE
 
 
Přečteno 1134x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
InzerceVolná pracovní místa
Zdravotní sestra (Diakonie ČCE Dvůr Kr. n. L.)

Sociální pracovník (MěÚ Dvůr Kr. n. L. - OSPOD)

Metodik/metodička kvality (PS Dvůr Králové n. L.)


Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kalendář akcí