Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Doprava > cyklodoprava

Dotace schválena. Trutnov Trails dostali dvoumilionovou injekci od města!

anonymně / 29.06.2017, Trutnov - Trutnovsko a Úpicko
A mohou se začít dít velké věci! Ne, že by se do teď na terénních stezkách pro cyklisty Trutnov Trails neděly. Ba naopak! Za to, co vyrostlo v okolí Čížkových kamenů nad Bohuslavicemi, zaslouží parta nadšených kopáčů, jen slova uznání. Na zastupitelstvu města (26. června) však došlo k výraznému milníku financování trailů, kdy radní přiklepli podporu ve výši dvou milionů korun.
 

„Jsme rádi, že trutnovští zastupitelé pochopili význam tohoto projektu pro region a jsem přesvědčen o tom, že Trutnovu se investice opravdu vyplatí,“ nechal se slyšet předseda spolku Trutnov Trails Jan Rejl. „Zhruba milion a půl z částky půjde na výstavbu nového trailu, který by se měl začít budovat na podzim. Asi 300 tisíc připadne na údržbu stávajících tratí a 200 tisíc na výstavbu dalších nových věcí,“ prozradil, jak bude s penězi naloženo.

Článek jsme převzali z portálu Trutnovinky.cz

Základy nového trailu z dílny Čechokanaďana Toma Pro začnou vznikat v říjnu. „Je to lepší proto, aby si trail přes zimu sednul a hned se na něm nejezdilo,“ vysvětlil Jan Rejl. Trutnovští trailbuildeři budou mít tak i více času na to, jak třeba vyřešit situaci s parkováním, protože dá se pak reálně očekávat ještě větší zájem ze strany bikerů. „Předpokládám, že na jaře trail s velkou slávou otevřeme,“ dodal.

Atmosféra na včerejším jednání okolo tohoto bodu byla klidná. Více méně jediní dva zastupitelé, co se vyptávali, byli Petr Sobotka a Jaroslav Andrle. „Ten prý s traily nemá problém, ale zastavují ho lidé, že se jim to nelíbí. Vždycky se ale najde někdo takový. Nakonec jsme mu to vysvětlili a dosáhli jsme toho, že alespoň nebyl proti a zdržel se hlasování,“ poznamenal Jan Rejl, který do sálu městského úřadu dorazil ve společnosti instruktora jízdy na kole Dušana Mihalečka. Petr Sobotka pro dotaci k jejich překvapení ruku zvedl.

Dotaz vznesla také zastupitelkyně Iva Řezníčková, kterou zajímalo, jakou podporu mají Trutnov Trails u kraje. Také odsud je ale cítit pozitivní přístup. Podle našich informací na posledním zastupitelstvu kraj odpustil stavitelům penále z doby, kdy ještě vytvářeli stezky v „punkovém“ stylu. Především ale přispěl dalšími 300 tisíci korun na údržbu a základnu. „To znamená, že si budeme moci ponechat brigádníky, co máme, takže na trati to bude fakt vidět,“ uvedl Jan Rejl.

Trutnov Trails přes léto zajisté zažijí velký nápor jezdců, a to dokonce i těch závodních. O víkendu 19. a 20. srpna se totiž na kopci bude konat historicky první závod v enduru. „Plánujeme také otevřít další dvě kratší sekce nových trailů. Čekáme jen na to, až nám stavbu odklepnou úřady,“ uzavřel Jan Rejl.

Zdroj: www.trutnovinky.cz

autor: Michal Bogáň

foto: Jan Bartoš

 

Související články
Veletrh dotačních příležitostí - Hradec Králové - 4. října 2017
Královéhradecký kraj se stal jako druhý kraj členem Asociace měst pro cyklisty
Na kole městem opět snáze
Dnes mě "borec" regulérně sundal z kola
Sportovní oddíly ve Dvoře Králové obdrží celkem 5,6 mil. Kč na rok 2019
Související odkazy
Dotace na Trutnov trails schváleny
 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 1031x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
InzerceVolná pracovní místa
Metodik/metodička kvality (PS Dvůr Králové n. L.)


Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kalendář akcí
5.01.2019 09:00 - 31.12.2020 17:00
Expozice textilního tisku (stálá výstava)
9.11.2020 10:00 - 13.12.2020 00:00
Nostalgické Vánoce 2020