Vyhledej
Královédvorsko > Doprava > dopravní nehody

Převrácený vlek s nákladem osobních automobilů zatarasil hlavní silnici

Redakce / 14.06.2022, Náchod - Náchodsko a Broumovsko
Nečekaný zátaras vznikl na silnici č. 33 u Vysokova na Náchodsku po nehodě kamionu, který převážel osobní vozidla.
V pondělí před 17. hodinou se při dopravní nehodě převrátil vlek s nákladem osobních automobilů a skončil napříč komunikací. Převážená vozidla pak zablokovala celou šíři vozovky. 

K události vyjížděli profesionální hasiči z Náchoda a JSDH Nové Město nad Metují. Jednotky zabezpečily místo zásahu a zkontrolovaly, zda nedochází k úniku provozních kapalin. 

Poté si událost převzala Policie ČR, která musela místo zadokumentovat a zároveň zřídila objízdné trasy. Poškozená vozidla musela naložit odtahová služba. 

Souprava zabírala celou šíři pozemní komunikace, ta byla plně průjezdná až po 4 hodinách.

Při nehodě nebyl nikdo zraněn. Hmotná škoda byla odhadnuta na více jak 7 milionů korun.

Podle prvotních informací řidič nákladního vozidla jedoucí ve směru od Náchoda na Českou Skalici zřejmě nepřizpůsobil rychlost své jízdy a před průjezdem pravotočivé zatáčky dostal smyk. Následně mělo dojít k vyjetí jízdní soupravy za pravou krajnici a k nárazu do betonových svodidel. Po nárazu měla být souprava odhozena zpět a do protisměru, a poté za levou krajnici, kde došlo k dalšímu nárazu do betonových svodidel. Dechová zkouška u řidiče byla negativní.

Veškeré okolnosti dopravní nehody jsou nyní v šetření náchodských dopravních policistů.
Zdroj: HZS Královéhradeckého kraje
Foto: HZS KHK, fcb město Náchod

 
Vaše komentáře

Přečteno 586x
 
22.07.2024 - Pozor na odkloněnou trasu na železniční trati Prahy - Hradec Králové - Trutnov: rychlíky linky R10 budou během plánované výluky zastavovat místo stanice Praha-Libeň ve stanici Praha-Vysočany od úterý 16. července nepřetržitě do soboty 24. srpna 2024.
15.07.2024 - České dráhy vydaly zprávu, která v těchto horkých dnech upozorňuje na vyšší pravděpodobnost závad na infrastruktuře i na vozidlech a souvisejícímu omezení vlakové dopravy. Na jakkoliv dlouhou cestu vlakem si s sebou vezměte dostatek tekutin.
10.06.2024 - Z důvodu závady na hlavním přívodu pitné vody je uzavřené Tyršovo koupaliště - do odvolání.

Volná pracovní místa

Učitel/ka fyziky (ZŠ Schulz. sady)

Učitel/ka informatiky (ZŠ Schulz. sady)

Učitel/ka Hv, Pč (MŠ a ZŠ Bílá Třemešná)

Terénní pečovatel/ka (Diakonie ČCE)


Kalendář akcí