Vyhledej
Královédvorsko > Doprava > dopravní nehody

Řidič srazil na silnici u Bílé Třemešné 2 chodce včetně kojence v kočárku

Redakce / 13.05.2022, Bílá Třemešná
Ve středu 12. května odpoledne došlo k velmi vážné dopravní nehodě na silnici mezi obcemi Třebihošt a Bílá Třemešná, kdy řidič osobního auta nezvládl zatáčku a srazil chodce s kojencem v kočárku. Zasahovaly zde všechny složky IZS.

FOTOGALERIE - Dopravní nehoda Bílá Třemešná - Třebihošť 12 5 2022


Nehoda se stala na silnici 30010 kolem 15. hodiny, když řidič osobního auta VW Golf jedoucí od  Bílé Třemešné na Třebihošť nepřizpůsobil rychlost své jízdy svým schopnostem, předpokládanému stavebnímu a dopravě-technickému stavu silnice včetně třídy.

Při stoupání a projíždění pravotočivé zatáčky dostal smyk, který nevyrovnal  a vyjel  vpravo mimo komunikaci. Zde kde se střetl s mladou ženou a  s mužem (26 a 25 let) a poté ještě s kočárkem, ve kterém byl kojenec. Vozidlo se následně převrátilo na bok.

Při nehodě utrpěli oba chodci ve věku 25 a 26 těžké zranění a rychlou záchrannou službou byli převezeni do nemocnice. Kojenec byl transportován do nemocnice letecky
Devatenáctiletý řidič a jeho nezletilá spolujezdkyně byli s lehkým zraněním také převezeni do nemocnice.

Policisté u řidiče vyloučili alkohol dechovou zkouškou. Na vozidle odhadli škodu na 35 tisíc a na kočárku 2 tisíce korun. 

Silnice byla kvůli nehodě asi na 3 hodiny zcela uzavřená .

Na místě zasahovali profesionální hasiči z  Dvora Králové nad Labem a místní dobrovolní hasiči  (Bílá Třemešná), Policie ČR. 


Zdroj: HZS Královéhradeckého kraje


 
Vaše komentáře

Přečteno 8138x
 
22.07.2024 - Pozor na odkloněnou trasu na železniční trati Prahy - Hradec Králové - Trutnov: rychlíky linky R10 budou během plánované výluky zastavovat místo stanice Praha-Libeň ve stanici Praha-Vysočany od úterý 16. července nepřetržitě do soboty 24. srpna 2024.
15.07.2024 - České dráhy vydaly zprávu, která v těchto horkých dnech upozorňuje na vyšší pravděpodobnost závad na infrastruktuře i na vozidlech a souvisejícímu omezení vlakové dopravy. Na jakkoliv dlouhou cestu vlakem si s sebou vezměte dostatek tekutin.
10.06.2024 - Z důvodu závady na hlavním přívodu pitné vody je uzavřené Tyršovo koupaliště - do odvolání.

Volná pracovní místa

Učitel/ka fyziky (ZŠ Schulz. sady)

Učitel/ka informatiky (ZŠ Schulz. sady)

Učitel/ka Hv, Pč (MŠ a ZŠ Bílá Třemešná)

Terénní pečovatel/ka (Diakonie ČCE)


Kalendář akcí