Vyhledej
Královédvorsko > Doprava > jízdní řády

Nové autobusové spoje dostanou cestující od 5. března pohodlněji ze Dvora Králové do Trutnova i Kvasin

anonymně / 1.03.2017, Královédvorsko
Královéhradecký kraj, který zajištuje veřejnou autobusovou dopravu, vyšel vstříc požadavkům cestujících a od března zavedl několik nových, aktuálně nejvíce požadovaných, linek. Pro obyvatele Nemojova se upravil jízdní řád a vznikne tak přípoj na dálkový spoj do Prahy přes Hořice. Pro Dvoráky také vznikl přímý spoj do vrchlabské průmyslové zóny.
Pravidelné změny jízdních řádů jsou reakcí na požadavky obcí i cestujících. Krajský odbor dopravy žádosti eviduje a na základě této zpětné vazby někde autobusové linky posílí, někde naopak upraví časy odjezdů tak, aby doprava vyhovovala a navazovala pro potřeby co nejvíce cestujících,“ uvedl první náměstek hejtmana Martin Červíček zodpovědný za dopravu.

Hradecko, Jaroměřsko

Na základě poptávky Lázní Velichovky dochází k zavedení třech párů sobotních autobusových spojů, které pojedou od železniční stanice v Jaroměři přes Tanex, kolem nemocnice do Velichovek a zpět. Autobusové spoje pojedou v 9:46, 13:46 a 17:46 z Jaroměře od železniční stanice a v 10:00, 14:00 a 18:00 z Velichovek. Na tyto spoje navazuje u železniční stanice návazný spoj do Hradce Králové přes Josefov a Černilov. Tyto spoje do Velichovek mají rovněž přípoje v Jaroměři od vlaků z Pardubic a Trutnova.

Novoměstsko, Dobrušsko

Linka IREDO 261 Rychnov nad Kněžnou – Kvasiny – Trnov – Opočno – Jaroměř – Dvůr Králové nad Labem bude všemi spoji, které jedou do/ze Dvora Králové nově obsluhovat na základě žádosti cestujících zastávku Opočno, Podzámčí. Vznikají tak přímé spoje této části města se závodem Škoda Auto Kvasiny. Jedná se o 3 páry spojů v pracovní dny a sobotu. V neděli pak se jedná o jeden pár spojů večer.

Vrchlabsko

Nově bude veden v soboty spoj v 17:45 z Vrchlabí a v 18:20 ze Špindlerova Mlýna až do Dvora Králové n. L., žel. st., kde má přípoj na rychlíky směr Liberec a Pardubice (přes Hradec Králové).

Trutnovsko

Na základě požadavku pracujících v průmyslové zóně v Trutnově Volanově budou dva ze spojů od Dvora Králové n. L. nově zajíždět do průmyslové zóny (v 5:00 o víkendech ze Dvora Králové n. L. a 16:47 v pracovní dny ze Dvora Králové n. L.)

Na žádost obce Nemojov dojde k minutovým úpravám prvního ranního spoje do Dvora Králové n. L., vznikne tak přípoj na dálkový spoj do Prahy přes Hořice.

Nový jízdní řád začne platit od neděle 5. března 2017.

Zdroj: http://www.kr-kralovehradecky.cz

Související články
Prohlášení Královéhradeckého kraje k zajištění veřejné autobusové dopravy v KHK
Automobilka v Kvasinách chce více autobusových spojů v kraji včetně Dvora Králové. Jejich provoz sama uhradí.
Nádraží Dvora Králové má nová okna, bude mít novou fasádu a dojde i na rekonstrukci nádražní pěšiny. Hledá se využití pro nyní nevyužívané prostory.
Nový jízdní řád autobusových linek v Královéhradeckém kraji má novinku i pro Dvoráky
Vaše komentáře

Přečteno 1610x
 
12.04.2024 - od 6. dubna 2024 se změnily ordinační hodiny lékařské pohotovostní služby (LPS) pro dospělé v nemocnici v Trutnově – o víkendech a svátcích budete moct navštívit LPS od 8 do 18 hod. Dětská pohotovost zůstává o víkendech a svátcích nezměněna od 8 do 20 hod.
04.04.2024 - Výluka traťové koleje je hlášena v úseku Jaroměř - Starkoč - Červený Kostelec ve dnech 12. dubna - 11. května 2024.
01.03.2024 - Kvůli zbořenému mostku je uzavřená silnice 3008 mezi obcemi Úhlejov a Třebihošt. Uzavírka bude z důvodu opravy trvat minimálně do 15. dubna 2024.

Volná pracovní místa

Kuchař/ka (ZŠ a MŠ Bílá Třemešná)

Fyzioeterapeut/ka (Domov důchodců)

Asistent pedagoga (ZŠ a MŠ Bílá Třemešná)


Kalendář akcí