Vyhledej
Královédvorsko > Doprava > jízdní řády

Novinky v krajské dopravě: podpora prázdninových spojů a nové řešení spojů školních

Redakce / 9.06.2024, Dvůr Králové nad Labem
V neděli 9. června 2024 dochází k pravidelnému celostátnímu termínu změn jízdních řádů, které se týkají také na území Královéhradeckého kraje včetně Podkrkonoší.

 

Půlnoční vlaky z Hradce Králové

Již dříve jsme informovali o zavedení zavedení půlnočních vlaků z Hradce Králové do Jaroměře a Týniště nad Orlicí na linkách V6 a V20. 

Nová železniční zastávka Pardubice-centrum

V Pardubicích bude zprovozněna nová vlaková zastávka „Pardubice centrum“, díky které cestující dojedou blíže středu města.

Až na tuto zastávku bude nově zajíždět většina vlaků z Hradce Králové, a sice všechny vlaky s výjimkou rychlíků linky R14A Pardubice – Hradec Králové – Liberec a posilových spěšných vlaků linky V3/V4 Pardubice – Hradec Králové – Broumov / Svoboda nad Úpou.

Změny autobusových jízdních řádů - školní x prázdninové spoje


Prázdninové propojení krkonošských středisek
Mezi nejvýznamnější změny autobusových jízdních řádů patří rozšíření prázdninových spojů mezi turistickými středisky v Krkonoších (Pec pod Sněžkou - Špindlerův mlýn) - na lince 453.
V červenci a srpnu v pracovní dny spoj v 8:51 z Pece pod Sněžkou nově dojede nejen do Špindlerova Mlýna, ale bude prodloužen až na Špindlerovu Boudu. V opačném směru pojede v 17:20 ze Špindlerovy Boudy přímý spoj do Vrchlabí a dále do Pece pod Sněžkou. Cestování mezi jednotlivými středisky pro ubytované se výrazně zjednoduší, protože k existujícím spojům bude nově veden z Pece pod Sněžkou až do Špindlerova Mlýna i spoj ve 14:51 a 18:51.

Spojení z Broumovska do Polska
Rozšířen bude rovněž provoz na lince 378 z Broumova do Nowe Rudy (PL) během června. Vloni zavedená linka 378 z Broumova do Nowe Rudy rozšiřuje letos provoz každý den na tři páry spojů v období od 1.6.2024 do 30.9.2024. Linka má v Broumově návaznost na vlaky i autobusy z Náchodska. O víkendu je možné dojet až do Nowe Rudy bez přestupu i přímo z Hradce Králové v 9:40. Zpět pak v 17:10 z Nowe Rudy až do Hradce Králové.

Na lince se finančně kromě Královéhradeckého kraje významně podílí také město Broumov.

Hořicko

Na lince 156 dojde v Hořicích ke zrušení spojů v úseku Hořice,,aut.st. - Hořice,,Gothard. Zachovány budou ve dnech školního vyučování pouze spoje v 7:18 ze zastávky Hořice,,žel.st. do zastávky Hořice,,Doubravka a v 7:28 ze zastávky Hořice,,Doubravka do zastávky Hořice,,aut.st.

Jaroměřsko

Drobné změny o prázdninách se budou týkat linky 112. Spoj odjíždějící z Hradce Králové v 6:48 do Jaroměře bude nově rozdělen na spoj, který v současné podobě bude jezdit jen ve dnech školního vyučování. O prázdninách bude nahrazen spojem jedoucím z Hradce Králové až do Jaroměře Josefova ve shodné trase a shodném čase, v Josefově však o prázdninách nebude zajíždět ke škole.

Královédvorsko

Na lince 410 bude ve dnech školního vyučování uspíšen spoj ve 13:20 z Hradce Králové do Dvora Králové nad Labem, nově bude odjíždět již ve 13:15. Tím bude umožněn přestup na spoj linky 536 ve 14:00 ze Dvora Králové do Nové Paky.

Na lince 415 dojde k rozdělení spoje, který jede v 15:20 ze Dvora Králové nad Labem přes Bílou Třemešnou, Třebihošť a Doubravice zpět do Dvora Králové nad Labem. V současné podobě bude spoj jezdit v pracovní dny školního vyučování. O prázdninách bude místo něj zavedena varianta spoje s odjezdem v 15:20 ze Dvora Králové nad Labem, který vynechá Bílou Třemešnou a pojede přímo do obce Třebihošť, odkud bude pokračovat ve své původní trase. Do Bílé Třemešné je možné využít spoj linky 975 v 15:21 ze Dvora Králové nad Labem.

Na lince 457 bude ve dnech školního vyučování o 5 minut opožděn spoj v 15:50 z Borovničky do Nové Paky, v zastávce Horka u Staré Paky,,aut.st. tak bude umožněn přestup ze spoje linky 975.

Na lince 975 bude v pracovních dnech o 5 minut opožděn spoj v 19:13 ze Dvora Králové nad Labem.

Novopacko

Na lince 539 bude v pracovních dnech o 8 minut opožděn spoj v 15:07 z Nové Paky, nově pojede v 15:15, bude tedy možný přestup ze spoje linky 405 ze Špindlerova Mlýna s příjezdem do Nové Paky v 15:10, ale také v Úbislavicích ze spoje linky 406 s odjezdem v 15:04 z Jičína.

Trutnovsko

Na lince 401 dojde k prázdninovému omezení nevyužitých spojů v odpoledních hodinách okolo Žacléře.

Na lince 410 dojde k úpravě vedení spojů ve večerních hodinách do Pece pod Sněžkou. Nově bude veden až do Pece pod Sněžkou spoj v 16:26 z Hradce Králové (17:50 z Trutnova), který dosud končil v Janských Lázních. Naopak již ve Svobodě nad Úpou skončí svou cestu spoj v 18:03 ze Dvora Králové nad Labem (18:50 z Trutnova), jelikož v 19:00 ve stejném směru odjíždí i dálkový komerční spoj linky 690101, případně v 19:15 odjíždí spoj z Trutnova do Janských Lázní.

Vrchlabsko

Na lince 460 z Hostinného do Rudníku dojde k zajištění více přestupních vazeb. Dopoledne v 8:45 nově dojde k zajištění přípoje v Hostinném od Dvora Králové nad Labem do Rudníku, ve 12:43 bude nově navazovat v Hostinném na spěšný vlak z Trutnova autobus do Rudníku.

Novinky v dalších regionech kraje můžete sledovat zde.


 
Vaše komentáře

Přečteno 706x
 
15.07.2024 - České dráhy vydaly zprávu, která v těchto horkých dnech upozorňuje na vyšší pravděpodobnost závad na infrastruktuře i na vozidlech a souvisejícímu omezení vlakové dopravy. Na jakkoliv dlouhou cestu vlakem si s sebou vezměte dostatek tekutin.
10.06.2024 - Z důvodu závady na hlavním přívodu pitné vody je uzavřené Tyršovo koupaliště - do odvolání.

Volná pracovní místa

Učitel/ka fyziky (ZŠ Schulz. sady)

Učitel/ka informatiky (ZŠ Schulz. sady)

Učitel/ka Hv, Pč (MŠ a ZŠ Bílá Třemešná)

Terénní pečovatel/ka (Diakonie ČCE)


Kalendář akcí