Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Doprava > jízdní řády

Od 30. listopadu se vrací v platnost jízdní řád pro rok 2020 na železnici v Pardubickém a Královéhradeckém kraji

Redakce / 24.11.2020, KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ
České dráhy v koordinaci s Pardubickým a Královéhradeckým krajem obnoví od 30. listopadu 2020 plný provoz všech regionálních vlaků na území těchto dvou samosprávných celků, a to podle platného jízdního řádu pro rok 2020.
 
K tomuto kroku se v těchto krajích přistoupilo vzhledem k částečnému uvolnění některých vládních opatření proti šíření epidemie COVID-19, zejména postupnému obnovování prezenční formy výuky ve školách.  I nadále je zde však např. omezen provoz vlaků na trati 238 v úseku Hlinsko v Čechách – Havlíčkův Brod, tedy na přesahu z Pardubického kraje do Kraje Vysočina.

Od poloviny prosince vyjedou na trati 030 nově vlaky společnosti ARRIVA vlaky s.r.o., které budou obsluhovat linku R14 Pardubice – Liberec – Ústí nad Labem za 176 milionů ročně. Více informací o této změně zde.

V ostatních regionech – hlavním městě Praze, Středočeském kraji, Kraji Vysočina a v Libereckém kraji – zatím zůstávají v platnosti aktuální omezení. V Moravskoslezském kraji budou v pracovní dny doplněné další „školní“ vlaky, které pojedou nad rámec nedělního provozu. 

Kateřina Sekyrková
Zdroj: České dráhy, a.s.


 

Související články
Vlaky společnosti ARRIVA nahradí na lince R 14 (Pardubice - Liberec) České dráhy
Žáci se dostanou do škol i autobusy, prázdninový provoz končí
Pokladna Českých drah ve Dvoře Králové už není. Nahradila ji ARRIVA

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 602x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
26.02.2021 - Od 1. března 2021 bude v hodinách pro veřejnost opět otevřena pokladna na hlavní budově MěÚ Dvůr Králové n. L.. Hodiny pro veřejnost (do odvolání): pondělí a středa 8:00–17:00 hod. V úterý, čtvrtek a pátek 8:00–11:30 hod. jsou hodiny vymezené pouze pro nezbytné úřední záležitosti a po předchozí telefonické nebo e-mailové domluvě (případně na předvolání).
22.01.2021 - Česká vláda prodloužila do 14. února 2021 nouzový stav pro území České republiky vyhlášený z důvodu ohrožení zdraví v souvislosti s prokázáním výskytu koronaviru.
07.01.2021 - Opatření proti epidemii covidu-19 v Česku zůstanou na nejpřísnějším stupni systému PES nejméně do 22. ledna.(Zdroj: ministr Blatný po jednání vlády)

InzerceVolná pracovní místa
Právník/právnička (MěÚ Dvůr Kr. n. L.)

Sociální pracovník (MěÚ Dvůr Kr. n. L. - OSPOD)

Sociální pracovník/ice (Domov důchodců DKnL)

Ředitel/ka (Vividus East, s.r.o.)

Zdravotní sestra (Diakonie ČCE Dvůr Kr. n. L.)

Metodik/metodička kvality (PS Dvůr Králové n. L.)


Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kalendář akcí