Vyhledej
Královédvorsko > Doprava

Křižovatka v Podharti má dnes odpoledne již zelenou. Rekonstrukce skončila

Redakce / 29.11.2019, Dvůr Králové nad Labem
Dnes, v pátek 29. listopadu 2019 odpoledne, dojde k otevření téměř půl roku rekonstruované křižovatky ve Dvoře Králové, která je důležitým bodem nejen pro místní. Velkou změnou je změna v přednosti jízdě v této křižovatce, na kterou jsou řidiči upozorňovány již před příjezdem na místo.
 

FOTOGALERIE - Křižovatka v Podharti otevřená

Celá rekonstrukce měla mírné zpoždění: stavební práce včetně uzavírky začaly 3. června 2019 a původně byly naplánovány do poloviny listopadu 2019.

Změna přednosti v jízdě

Součástí rekonstrukce je i nové řešení celé křižovatky: původně hlavní silnice Vrchlického se stala v úseku od křižovatky s Nedbalovou k nemocnici vedlejší komunikací. Na změnu přednosti jízdy upozorňuje nejen změna tvaru křižovatky, ale také dopravní značení.

Křižovatka bez přechodu

Změny pocítí i chodci, pro které v křižovatce vznikla dvě nová místa na přecházení, označená vodorovným dopravním značením. Nejedná se o přechody! Tato nová značka na zrekonstruované křižovatce vyznačuje místo uzpůsobené pro přecházení chodců přes pozemní komunikaci. Řidič vozidla nesmí chodce přecházejícího pozemní komunikaci v místě pro přecházení ohrozit. Před vstupem na vozovku se chodec musí přesvědčit, zdali může vozovku přejít, aniž by ohrozil sebe nebo ostatní účastníky provozu na pozemních komunikacích. Chodec smí přecházet vozovku, jen pokud s ohledem na vzdálenost a rychlost jízdy přijíždějících vozidel nedonutí jejich řidiče k náhlé změně směru nebo rychlosti jízdy.

V případě přechodu nesmí řidič ohrozit nebo omezit chodce, který přechází pozemní komunikaci po přechodu pro chodce nebo který zjevně hodlá přecházet pozemní komunikaci po přechodu pro chodce, v případě potřeby je řidič povinen i zastavit vozidlo před přechodem pro chodce; tyto povinnosti se nevztahují na řidiče tramvaje.

Nejbližší přechod je u Laušmanů ve Vrchlického a u STK v Nedbalově ulici.


Kateřina Sekyrková

Foto: Jan Holan

 

Související články
Křižovatka v Podharti bude zavřena do konce listopadu
Nová křižovatka v Podharti - chodci opět až druzí v pořadí
Silniční provoz u Kocbeři byl na hodinu přerušen kvůli nehodě

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 1369x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
26.11.2019 - Dnes je kvůli nenadálé události uzavřen Městský úřad ve Dvoře Králové n. Labem.
12.11.2019 - Ve čtvrtek 21. listopadu 2019 bude z technických důvodů uzavřeno pracoviště registru řidičů a řidičských průkazů na MěÚ Dvůr Králové nad Labem.
12.11.2019 - V dnech 13. a 14. 11. bude od 6:00 v Trutnově provoz na Úpském nábřeží veden JEDNOSMĚRNĚ, a to ve směru od Polské ul. ke kruhovému objezdu u autobusového nádraží. Vozidla jedoucí z opačného směru musí využít objízdné trasy přes ul. Československé armády.
24.10.2019 - Od pátku 25. října 20:00 hod. do úterý 29. října 6:00 hod. bude mimořádně mimo provoz informační systém CZECH POINT. Nebude tak možné využít těchto služeb ani na jiných místech než jsou úřady (např. informační centra apod.)

Volná pracovní místa
Právník/právnička (Město Dvůr Králové n. L)

Pečovatel/ka (PS Dvora Králové n. L.)

Sociální pracovník (Domov důchodců)

Operátor/ka ve výrobě (Hartmann Rico)

Fyzioterapeut (Domov sv. Josefa)

Tajemník úřadu (Dvůr Králové n. L.)

Ošetřovatel/sanitář (Domov sv. Josefa)

Všeobecná/praktická sestra (Domov sv. Josefa, Žireč)

Sociální pracovník/ice (Diakonie ČCE DKnL)


Kalendář akcí