Vyhledej
Královédvorsko > Doprava

Mobilní aplikace IDS IREDO pomáhá cestujícím najít nejbližší spoj i případné zpoždění

Redakce / 18.02.2019, REGIONY - Obce a sousední regiony
Již rok využívají cestující veřejnou dopravou ve východních Čech mobilní aplikaci IDS IREDO. Ta nyní přichází s několika inovacemi a připravuje se na podporu pro operační systém iOS od Applu.
 

Kromě lepšího grafického zpracování mezi nové prvky patří vyhledávání spoje pomocí dvou zastávek, kterými projíždí, a času odjezdu, dále nové zobrazení zvoleného spoje včetně nabídky dalších informací u jednotlivých zastávek, udržování historie vyhledávaných zastávek a také takzvaná Push notifikace. Jedná se o možnost nechat si z dispečinku zasílat různá upozornění podle přednastavené specifikace.


Aplikace IDS IREDO je aplikací pro chytré telefony s operačním systémem Android, ve které cestující naleznou všechny potřebné informace o autobusových i vlakových spojích. Uživateli zobrazí příjezdy a odjezdy spojů, jejich aktuální zpoždění a další návaznosti. Funguje od ledna roku 2018 a denně ji využije až pět set uživatelů. Službu provozuje společnost OREDO, která integruje regionální dopravu v Královéhradeckém i Pardubickém kraji. Aplikaci je možné instalovat prostřednictvím Google Play. 

Aplikace dokáže uživatele lokalizovat a u zvolené zastávky zobrazit všechny nejbližší odjezdy. U vybraného spoje zobrazí jízdní řád s odlišením již projetých zastávek a případným zpožděním. Spoje v aplikaci lze vyhledávat zadáním jejich čísla, v případě některých vlaků i názvem, např. rychlík Krakonoš.

Zvolenou zastávku je možné zobrazit v mapě, vč. služby Street View. Aplikace také umožňuje ukládání oblíbených spojů. V případě problémů či dotazů je v ní i přednastavené volání na Call centrum společnosti OREDO.

Verze pro uživatele iOS od společnosti Apple bude po otestování zpřístupněna veřejnosti zhruba v polovině dubna letošního roku.

Do IDS IREDO je zapojeno před 30 dopravců. V systému se denně ukládají zhruba čtyři miliony záznamů pozic vozidel, ve špičce zhruba 900 záznamů každých deset vteřin. Ty všechny se musí vyhodnotit proti jízdnímu řádu a prostorově k polohám zastávek. Z těchto údajů aplikace odvodí zpoždění a podá informace o návaznosti dalších spojů.

Zdroj: Královéhradecký kraj, www.tmapy.cz


 

Související články
Cestování vlakem zkomplikuje v druhé polovině května výluka

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 190x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
Volná pracovní místa

Lékař (VIVIDUS East)

Zdravotní setra (VIVIDUS East)


Pečovatel/ka (PS Dvora Králové n. L.)


Kalendář akcí