Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Doprava

Mobilní aplikace IDS IREDO pomáhá cestujícím najít nejbližší spoj i případné zpoždění

Redakce / 18.02.2019, REGIONY - Obce a sousední regiony
Již rok využívají cestující veřejnou dopravou ve východních Čech mobilní aplikaci IDS IREDO. Ta nyní přichází s několika inovacemi a připravuje se na podporu pro operační systém iOS od Applu.
 

Kromě lepšího grafického zpracování mezi nové prvky patří vyhledávání spoje pomocí dvou zastávek, kterými projíždí, a času odjezdu, dále nové zobrazení zvoleného spoje včetně nabídky dalších informací u jednotlivých zastávek, udržování historie vyhledávaných zastávek a také takzvaná Push notifikace. Jedná se o možnost nechat si z dispečinku zasílat různá upozornění podle přednastavené specifikace.


Aplikace IDS IREDO je aplikací pro chytré telefony s operačním systémem Android, ve které cestující naleznou všechny potřebné informace o autobusových i vlakových spojích. Uživateli zobrazí příjezdy a odjezdy spojů, jejich aktuální zpoždění a další návaznosti. Funguje od ledna roku 2018 a denně ji využije až pět set uživatelů. Službu provozuje společnost OREDO, která integruje regionální dopravu v Královéhradeckém i Pardubickém kraji. Aplikaci je možné instalovat prostřednictvím Google Play. 

Aplikace dokáže uživatele lokalizovat a u zvolené zastávky zobrazit všechny nejbližší odjezdy. U vybraného spoje zobrazí jízdní řád s odlišením již projetých zastávek a případným zpožděním. Spoje v aplikaci lze vyhledávat zadáním jejich čísla, v případě některých vlaků i názvem, např. rychlík Krakonoš.

Zvolenou zastávku je možné zobrazit v mapě, vč. služby Street View. Aplikace také umožňuje ukládání oblíbených spojů. V případě problémů či dotazů je v ní i přednastavené volání na Call centrum společnosti OREDO.

Verze pro uživatele iOS od společnosti Apple bude po otestování zpřístupněna veřejnosti zhruba v polovině dubna letošního roku.

Do IDS IREDO je zapojeno před 30 dopravců. V systému se denně ukládají zhruba čtyři miliony záznamů pozic vozidel, ve špičce zhruba 900 záznamů každých deset vteřin. Ty všechny se musí vyhodnotit proti jízdnímu řádu a prostorově k polohám zastávek. Z těchto údajů aplikace odvodí zpoždění a podá informace o návaznosti dalších spojů.

Zdroj: Královéhradecký kraj, www.tmapy.cz


 

Související články
Cestování vlakem zkomplikuje v druhé polovině května výluka
V pondělí 30. 3. přecházejí vlaky na režim nedělního provozu

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 1790x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
07.01.2021 - Opatření proti epidemii covidu-19 v Česku zůstanou na nejpřísnějším stupni systému PES nejméně do 22. ledna.(Zdroj: ministr Blatný po jednání vlády)
18.12.2020 - Hledá se pes - Včera večer kolem 17 hodiny se zaběhl hnědý labradorský retrívr v okolí Raisova Sylvárov. Ale nyní už může být kdekoliv. Jmenuje se Jaller (džaler), ale bohužel je starý a už neslyší. Pod okem má bulku. Pokud jej někde zahlédnete volejte prosím na telefon Patrik Hroneš - 602 166 660, nebo i na Městskou policii.
03.12.2020 - V neděli 13. prosince 2020 začne platit nový železniční jízdní řád.

InzerceVolná pracovní místa
Zdravotní sestra (Diakonie ČCE Dvůr Kr. n. L.)

Sociální pracovník (MěÚ Dvůr Kr. n. L. - OSPOD)

Metodik/metodička kvality (PS Dvůr Králové n. L.)


Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kalendář akcí