Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Královédvorsko > Doprava > aktuálně

Otevření mostu se nekoná, rekonstrukce Heydukovky a Jaroměřské je prodloužena, Hankův dům bude hotový až na vánoce

Redakce / 26.10.2017, Dvůr Králové nad Labem
Na jaře a v létě začaly stavební práce na plánovaných projektech, které se týkají rekonstrukce komunikací, chodníků a taky vybraných budov ve Dvoře Králové. Každý královédvorák si tipoval, zda se stavební práce sithnou včas nebo budou práce prodlouženy a co případně bude důvodem. Rada města v říjnu postupně odsouhlasila prodloužení rekonstrukce komunikace v ulici Heydukova a Jaroměřská, opravy mostu Jana Palacha a také obnovy vnějšího pláště budovy Hankova domu.
 

Rozkopaný vchod do Hankova domu i v plesové sezóně

Obnova vnějšího pláště hlavní budovy Hankova domu ve Dvoře Králové nad Labem nejenže se prodlouží do 16. prosince 2017, ale zároveň se díky vícepracem prodraží o 220.381 Kč včetně DPH na celkovou částku 4.793.167 Kč včetně DPH.


Chodníky a stezka pro cyklisty na Benešově nábřeží

Rada města v úterý 24. října 2017 odsouhlasila také prodloužení termínu realizace stavebních prací na projektu Smíšená stezka pro pěší a cyklisty Denisovo náměstí - zoologická zahrada" - část I., v rámci projektu "Pěšky i na kole bezpečně po Dvoře Králové, a to do 15. prosince 2017.

Bez udání termínu byla také prodloužena Rekonstrukce stezek pro pěší a cyklisty v ul. 28. října a Benešově nábřeží - VZ část č. 1 (v rámci dotačního programu "Rozvoj a budování dálkových a na ně navazujících cyklotras v Královéhradeckém kraji).


Rekonstrukce mostu Jana Palacha

Most Jana Palacha měl být pro dopravu otevřen do konce října. Novým termínem je 11. prosinec 2017. Jako důvod je na webu města udána přeložka některých inženýrských sítí, které nebyly ve vlastnictví města a k jejich přeložení zpět na most došlo až koncem října. Jelikož na tyto práce navazuje další stavební činnost, jako je vybudování železobetonových zdí, osazení zábradlí, položení asfaltového krytu a další, nebylo tak možné původně naplánovaný termín prací dodržet. Stavební práce realizuje společnost EUROVIA CS, a. s. Vysoutěžená cena je 7,6 mil. Kč včetně DPH. Královéhradecký kraj přispěl dotací ve výši 5 mil. Kč. Zvýšené náklady na stavbu související s prodloužením omezení dopravy ve městě nejsou vyčísleny. 

Řidiči tak nadále musejí využívat pro přejezd z jedné strany řeky Labe na druhou jediný zbývající most Jana Opletala na Denisově náměstí (kruháč se lvem), na kterém je zároveň od 25. října do konce listopadu uzavřen na jedné straně chodník. Toto další omezení souvisí s rekonstrukcí a výstavbou stezky pro cyklisty.  


Heydukovka a Jaroměřská

Výjezd ze Dvora ulicí Heydukova a Jaroměřská (směr Žireč) bude možný až po 12. listopadu 2017 - původně měla být ulice průjezdná také do konce října. I po otevření komunikace pro dopravu budou probíhat dokončovací práce s lokálním dopravním omezením. 

Nyní je doprava do Žirče přesměrována přes Zboží a dále most v Žirči, který byl sice v létě pro větší zatížení upraven, ovšem v termínu 13.–19. listopadu 2017 bude opět uzavřen - je třeba dokončit hydroizolace mostu.

Do Žirče se do 29. října nedostanou lidé ani přes Hřibojedy, kde se opravuje komunikace ze Žirče.

V platnosti zůstávají stávající výlukové jízdní řády autobusové dopravy MHD i linkové:

Rekonstrukci komunikací ulic Heydukova a Jaroměřská realizuje Královéhradecký kraj, město Dvůr Králové nad Labem je spoluinvestorem a financuje stavbu a opravu chodníků, cyklostezku, přestavbu autobusových zastávek, rekonstrukci a vybudování veřejného osvětlení, prodloužení kanalizační stoky, sadové úpravy a další.
Společnost Juta, a. s., uhradí stavbu odbočovacích a přípojných pruhů ke svému areálu Na Borkách.

Starosta města se v článku na webu města občanům zároveň omlouvá za komplikace související s dokončením mostu Jana Palacha a ulic Heydukova a Jaroměřská a děkuje všem za trpělivost. 

Kateřina Sekyrková

Zdroj: www.mudk.cz

 

Související články
Od soboty 22. července se pilně pracuje na obnově chodníků na Benešově nábřeží a Štefánikově ulici
Silnice vedoucí k parkovišti u Braunova Betléma se dočká rekonstrukce. Bude uzavřená od 25. září do 29. října
Z Trutnova přes Jaroměř do Velké Bíteše se pojede plynuleji, řidičům se otevřel nový průjezd Pardubicemi
Není nad dobrou přípravu ...
Most Jana Palacha ve Dvoře Králové je otevřený, autobus zajíždí opět i ke kostelu

 
Vaše komentáře
Chodníky, 23.11.2017 17:10, Reagovat
Krásné to chodníky se nám budují na nábřeží i když většina byla v celkem dost dobré kondici, ovšem Roháčova ulice která je hned vedle trpí. Důchodci z Důchoďáku musí chudáci chodit po silnici, jelikož chodník v této ulici je jako tankodrom. Jsem jen zvědav, až tam někdo nějakého staříka srazí, to bude divení proč jako ten stařík chodí po silnici,když má vedle široký chodník. Chce se mi blejt.
Další prodlužování?_, 20.11.2017 14:29, Reagovat
Tak se mi ze dvou stran dostalo, že se most sice otevře, ale aby se znovu zavřel, protože se na něj nevejdou dva autobusy současně... No to je Kocourkov. I když stále doufám, že je to jen pomluva a není to pravda, protože jinak je to už na žalobu o péči řádného hospodáře... Stejně jako chodníky na nábřeží, které se snad dělají zas a znovu. Proč? Kdo to zaplatí, my?
Pat a Mat.. a je to..., 15.11.2017 20:00, Reagovat
Most J. Palacha, to je síla... /obdobné i u chodníků/Myslím, že kolem 13.11,.byla na most položena na vozovku vrstva, a... za dva dny, 15.11. ji bagr či co zase sundal a náklaďáky odvezly !!!! Takže se položí nová, možná se zase sundá, mezitím se prodlouží znovu termín otevření.. Sázkové kanceláře by mohly vypsat sázky, zda nový termín bude dodrřen.A vedení města se k tomu staví jak?? Nikde jsem nenašel oficiální vyjádření starosty. Proč se dělají nějaké smlouvy s termínem, když nikdy není /viz chodníky / termín dodržen??Proč to jen tak halabala prodlouží, chtěl bych smlouvu vidět, zda je v ní odpovídající penále, to by pak panečku fima jinak dělala.Jedním slovem je to tady hnus. Budem slavnostně rozvěcovat vánoční strom, ale budem jezdit nejlépe přes přehradu a chodit ?kudy? když chodníky jsou rozdělané po obou stranách ??? Hnus ve vedení města, které tohle dopustilo a nemá odvahu se k tomu vyjádřit.
další připomínka, 12.11.2017 15:37, Reagovat
Doporučuji sledovat www.mudk.cz ! Ze seznamu smluv zmizela smlouva z podzimu 2016, kdy architekt z HK vyrobil za 3 dny studii komunitního centra (s rozpočtem 35 mega) za 3 (!) kalendářní dni. Na elektronické úřední desce MěÚ DKnL si vyhledejte námitky a odvolání občanů ke "stavbě století" = nový areál firmy KARSIT AUTOMOTIVE ve Dvoře Králové !
ANO, už bylo líp ...Josef, 27.10.2017 14:13, Reagovat
Co je ve vedení města ANOfert, tak tady nic nefunguje ... nejhorší vedení v historii Dvora Králové n.L., ... Stačí pár příkladů: starosta podepisuje smlouvy na počkání, problémy s Pasáží 80, koupaliště zavřené hygienou+nedodělané brouzdaliště, nekonečně dlouhou dobu rozkopané chodínky, silnice, mosty, nesmyslná cyklostezka okolo kostela, nechutné odvoláni p. Hauke atd., navíc má ted' město ostudu v podobě primitiva, který nezná volební zákon a ústavu. Když je pořád volíte, tak pak nekvičte ... no jo, co by voliči neudělali za koblihu, že?
Kdo to vodsere?Becky, 26.10.2017 23:00, Reagovat
Rozkopaný vchod do Hankova domu i v plesové sezóně
Schody do "Hangáru" za skoro 5 mega? Za to postavíme celý dům!

Rekonstrukce mostu Jana Palacha
2 roky omezená doprava po městě a ani to nestihnou v termínu? Kdo zaplatí prodlení? Obyvatelé města a pár návštěvníků, kteří sem zabloudí a ani se nemohou dostat na náměstí, to už odnáší druhý rok.

Nevím jak voličům ANO, ale mě to přijde, že si z nás někdo dělá pr..l.
Ano bude lípNešťastný dvorák, 26.10.2017 21:57, Reagovat
To máme ale borce ve vedení města! Snad u každé zakázky prodloužen termín, navíc u většiny i zvýšená cena. Komu to přijde normální, ať řekne ANO!
MostNovak karel, 26.10.2017 20:25, Reagovat
To je neuvěřitelně,u nás nejde nic normálně.Vždyť to je příšerné,jezdit se nedá a ještě to je dražší.To se stane jen ve Dvoře.
ryba smrdí od hlavyAnděl, 26.10.2017 19:19, Reagovat
Jak bylo vysoutěženo, tak se nikdy ve Dvoře nedodrželo. Vždycky je to nějak dražší a delší, tak jsme si zvykli. Asi firmy zjistily, že se ve Dvoře vyplatí nižší nabídková cena, když se stejně zvýší v průběhu " objektivnich" prácí. Ale zas je to o úředníkovi a jeho nadřízeném s vůlí zvoleného. ANO, rádi vás zvolíme znovu, jsme jen stádo volů.
 
 
Přečteno 4428x
 
 
 
Zpět
30.11.2018 - Od 22. prosince 2018 do 1. ledna 2019 budou uzavřeny odběrové místnosti na nové poliklinice ve Dvoře Králové. Odběr budou možné v nemocnici vždy do 10 hod.
23.11.2018 - Na 31. zasedání Rady Královéhradeckého kraje se v pondělí 26. listopadu bude mimo jiné vybírat zhotovitel studie možností napojení města Dvůr Králové nad D11 (PZ Borek, PZ Zboží a ZOO) z MÚK Jaroměř - sever.
14.11.2018 - Od 14.11. do 31.12. 2018 dojde k omezení parkování na vlakovém nádraží ve Dvoře Králové kvůli nakládce dřevní hmoty na železniční dopravu.

Volná pracovní místa
Ostraha (Dvůr Král. n. L.)


Kalendář akcí