Vyhledej
Královédvorsko > Doprava

Policie sleduje o velikonocích nebezpečná místa, dodržování vládních nařízení i chování motorkářů

Redakce / 10.04.2020, KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ
Hlídky policistů se i v tomto nelehkém období vydávají na každodenní kontroly, které zaměřují nad rámec běžné služby i na další oblasti.
 

FOTOGALERIE - Policie sleduje nebezpečná místa, dodržování vládních nařízení i chování motorkářů

Jsme tu 24 hodin denně, 7 dní v týdnu

TRUTNOVSKO – V hledáčku je Trutnov, ale i Krkonoše. 

Hlídky policistů se i v tomto nelehkém období vydávají na každodenní kontroly, které zaměřují nad rámec běžné služby i na další oblasti.  

„V těchto dnech se zaměřují policistky a policisté našeho trutnovského územního odboru ve zvýšené míře na dvě následující oblasti. Jednak se zapojujeme zejména v preventivní rovině do dohledu na bezpečnost a plynulost silničního provozu v místech, kde dochází k vážným dopravním nehodám a namátkově i v dalších předem vytipovaných místech celého Trutnovska. Druhou oblastí, na kterou cílíme, je dodržování platných vládních opatření v souvislosti se svátečními dny. Znamená to, že se naše hlídky pohybují kromě Trutnova i v samém srdci našich nejvyšších hor, tedy v Krkonoších,“dodává ředitel územního odboru Trutnov plk. Mgr. Pavel Škandera. 

Na silnicích Královéhradeckého kraje působí i motohlídky, jelikož hezké počasí láká motorkáře, kteří patří na silnicích k nejohroženějším skupinám. Uniformovaní i neuniformovaní policisté se vydávají v těchto dnech do ulic, aby v rámci běžného výkonu služby pomáhali a chránili a v průběhu Velikonoc dohlíželi na dodržování veřejného pořádku. 

„Z kontrol, které jsme od rána provedli, vyplývá, že se občané chovají ve vztahu k vládním opatřením a restrikcím zodpovědně. Od rána jsme nemuseli řešit žádná vážnější narušení veřejného pořádku. Jménem policistek a policistů územního odboru Trutnov veřejnosti děkujeme za jejich zodpovědné chování. Moc bych si přál, kdyby turisté byli zodpovědní i v průběhu svátků a poděkovat bychom jim tak mohli za všechny čtyři dny, tedy v pondělí večer. Návštěvu našich nejvyšších hor si budou určitě moci turisté pohodlně užít po uvolnění současných opatření,“vzkazuje plk. Mgr. Pavel Škandera a dodává, že například Špindlerův Mlýn je téměř bez návštěvníků a policisté zde protiprávní jednání řešili pouze v řádech jednotek. 

Děkujeme, že jste ohleduplní a zodpovědní. 

 

 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 1205x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
25.05.2020 - Město Hradce Králové rozdělí mezi místní podnikatele zasažené koronavirovou krizí deset milionů korun. Schválením programu Antivirus - program peněžité pomoci o tom dnes rozhodli zastupitelé města. Město tím chce zmírnit dopady zejména na drobné podnikatele a živnostníky, kteří museli v době nouzového stavu uzavřít provozovny. Příspěvek bude činit až 25 000 korun pro jednoho žadatele.
04.05.2020 - Dnes se opět sejde Zastupitelstvo Královéhradeckého kraje, které bude mimo jiné hlasovat o dotacích pro regionální rozvoj, životní prostředí a zemědělství, které na svém minulém zasedání neschválilo.
29.04.2020 - Od 1. května se otevírají informační centra národních parků a jeskyní v ČR.
29.04.2020 - V sezoně 2019/2020 vynaložil Královéhradecký kraj na údržbu svých silnic necelých 116 milionů korun, což je nejméně za posledních sedm let. Oproti plánu kraj ušetřil 45 milionů korun.

Volná pracovní místa
Právník/právnička (MěÚ Dvůr Kr. n. L.)

Vedoucí ODP (Město Dvůr Králové n. L.)

Vedoucí OŽP (MěDvůr Králové n. L.) 

Učitel na II. stupni ZŠ (ZŠ a MŠ Bílá Třemešná)


Kalendář akcí