Vyhledej
Novinky emailem
Královédvorsko > Doprava

Radní Jana Špačková rezignovala na post zastupitelky, nahradí ji Jan Štípek

Redakce / 17.03.2023, Dvůr Králové nad Labem
V úterý 7. března 2023 rezignovala JUDr. Jana Špačková na post zastupitelky města, do které byla zvolena již po třetí za hnutí ANO 2011. Zároveň se tak vzdává i postu radní, kterou již vykonávala ve svém prvním volebním období v letech 2014-2018.


Jana Špačková získala na podzim roku 2022 od voličů 2114 hlasů, měla druhý nejsilnější mandát v hnutí ANO ve Dvoře Králové, ačkoliv na kandidátce byla až na 6. pozici. Přesto se nestala členem rady města a místostarostou se stal potřetí Jan Helbich, který za hnutí ANO získal ze 3. pozice až čtvrtý nejsilnější mandát. 

Důvod k rezignaci byl dle vyjádření Jany Špačkové čistě profesní. „Důvodem je neslučitelnost s funkcí v justici, které se budu v dohledné době ujímat, protože budu jmenována soudkyní,“ uvedla Jana Špačková. 

V roli zastupitele nahradí zkušenou Janu Špačkovou Jan Štípek, který je ředitelem městské policie ve Dvoře Králové a v předchozích volebních obdobích již byl zastupitelem za hnutí ANO. V podzimních komunálních volbách v roce 2022 zůstal na pozici prvního náhradníka. 

Volba člena rady

Na nejbližším březnovém zastupitelstvu (23. března) má Jan Štípek nejen složit slib zastupitele, ale zároveň je navržen na uvolněnou pozici radního. 

Dle výsledků voleb by měl největší právo na pozici radního Jan Kratěna. Ten osobně naší redakci sdělil, že se o post radního nebude ucházet. 

Dalším adeptem byl již dřívější radní Pavel Kraus nebo Vladimír Gluz

Vybrán byl však nakonec z 10. pozice právě Jan Štípek. 

Těsně po volbách odmítl pozici radního i Jan Kříž, který mohl být dle výsledků voleb 5. členem rady města za hnutí ANO.

Sedmičlennou radu města Dvůr Králové nad Labem tvoří aktuálně 5 členů hnutí ANO a 2 zástupci Síly Dvora (Východočeši + STAN). Ti podepsali memorandum o spolupráci již 30. září 2023. Poté však probíhala ještě náročná jednání o široké koalici. Tu se nakonec nepodařilo sestavit. 


Kateřina Sekyrková

Zdroj: město Dvůr Králové Související články
Dvůr Králové svůj směr na následující 4 roky pravděpodobně nezmění
Dvůr Králové nad Labem má staronového starostu. ANO vládne Dvoru dále, nyní s podporou Síly Dvora
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 1065x
 
01.03.2023 - Obyvatelé a návštěvníci Trutnova mohou od 1. března 2023 využívat novou městskou vlakovou linku. Je provozována v pracovní dny a cestující na ní mohou využít všechny platné tarify, včetně tarifů IREDO a časového jízdného MHD Trutnov.
05.01.2023 - Město Trutnov zavádí od tohoto roku sběr odpadu způsobem Door-to-Door, ruší velkoobjemové kontejnery i v integrovaných obcích Trutnova.
05.12.2022 - Ministerstvo dopravy spouští Portál dopravy, který na jednom místě umožní občanům elektronicky komunikovat s úřady v oblasti dopravy, podávat žádosti o výměnu řidičského průkazu, získat výpis z bodového konta, nahlížet na údaje o vozidlech, řešit elektronické služby v oblasti plavidel, letectví apod.

Volná pracovní místa

Učitel/ka 2. stupně ZŠ (Dvůr Králové n L.)

Uklízeč/ka (Domov důchodců)

Účetní (JUTA a.s.)Kalendář akcí