Vyhledej
Královédvorsko > Doprava

Silnice na Šerlich otevřena (28. října 2023). Podívejte se na video průjezdu ze Šerlichu dolů

Redakce, / 6.11.2023
V sobotu 28. října 2023 byla po po půl roce zprovozněna důležitá horská silnice v Královéhradeckém kraji vedoucí z Deštného v Orlických horách na Šerlich. Máme pro vás video jednoho z prvních průjezdů silnicí lemovanou podzimními barvami lesa.

Od začátku května do konce října probíhaly na tomto 4 km dlouhém úseku stavební práce související s rekonstrukcí silnice, ale také mostů a odvodňovacích objektů, na trase byla doplněna chybějící svodidla.

Silnice II/311 spojuje horská střediska Deštné v Orlických horách a Orlické Záhoří. Stavební práce se týkaly čtyřkilometrového úseku silnice II/311 mezi křižovatkou se silnicí II/310 Šerlich-Zákoutí a parkovištěm v horském sedle pod Šerlichem. Po dobu prací byl zachován vjezd na parkoviště u Šerlichu z Orlického Záhoří.

Silnice je sice otevřena, z přiloženého videa je ale zřejmé, že stavbaři mají do zimy ještě dost co dělat s dokončovacími pracemi. Proto se vyplatí velká opatrnost.


FOTOGALERIE - Silnice na Šerlich otevřena (28. října 2023) Podívejte se na video průjezdu ze Šerlichu dolů

 
Vaše komentáře

Přečteno 1067x
 
22.07.2024 - Pozor na odkloněnou trasu na železniční trati Prahy - Hradec Králové - Trutnov: rychlíky linky R10 budou během plánované výluky zastavovat místo stanice Praha-Libeň ve stanici Praha-Vysočany od úterý 16. července nepřetržitě do soboty 24. srpna 2024.
15.07.2024 - České dráhy vydaly zprávu, která v těchto horkých dnech upozorňuje na vyšší pravděpodobnost závad na infrastruktuře i na vozidlech a souvisejícímu omezení vlakové dopravy. Na jakkoliv dlouhou cestu vlakem si s sebou vezměte dostatek tekutin.
10.06.2024 - Z důvodu závady na hlavním přívodu pitné vody je uzavřené Tyršovo koupaliště - do odvolání.

Volná pracovní místa

Učitel/ka fyziky (ZŠ Schulz. sady)

Učitel/ka informatiky (ZŠ Schulz. sady)

Učitel/ka Hv, Pč (MŠ a ZŠ Bílá Třemešná)

Terénní pečovatel/ka (Diakonie ČCE)


Kalendář akcí